ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Як заощаджувати та економити
  #<1 ... 12131415>
Повідомлення Додано: Пон 18 гру, 2023 00:05

Re: ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

  Shaman написав:бо якщо поєднати це в одній структурі, то виникає спокуса фінансувати державний дефіцит за рахунок емісії коштів.

А чим це відрізняється від закону про обв'язок викупити ОВДП?
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2968
З нами з: 29.07.22
Подякував: 531 раз.
Подякували: 385 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 18 гру, 2023 04:59

  Дюрі-бачі написав:
  Shaman написав:бо якщо поєднати це в одній структурі, то виникає спокуса фінансувати державний дефіцит за рахунок емісії коштів.

А чим це відрізняється від закону про обв'язок викупити ОВДП?

для цього приймається окремий закон, який ухвалює парламент. як в США постійно підвищують стелю держборгу :) але це супроводжується перемовинами між депутатами

це все для країн, де є реальний розподіл влади між інституціями. там, де парламент голосує одностайно чи де Президент може легко змінити голову центробанку - так, це все профанація.
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5982
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
Повідомлення Додано: Пон 18 гру, 2023 19:04

akurt
Економіка простими словами-це просто класна ідея, я, як людина не дуже розуміюча в цьому, буду дуже рада такому розясненню.
Juliaa
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18.12.23
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 21 гру, 2023 13:21

  Дюрі-бачі написав:
  Shaman написав:тому нашим людям не треба вчитися оперувати з акціями

Шанс був і Сенс й Моно запустили сервіси, які могли зробити акції доступними всім, як ОВДП.
Правда з точки зору держави наші інвестиції в чужі ринки - це маленька шкода, яка негативно діє на торгівельний баланс...
Ну і з моєї точки зору купівля малої кількості акцій - це як букмекерські ставки. Потрібно або великий пакет різних акцій брати (на десятки тисяч $), або індекс (наприклад S&P 500 ETF ), який диверсифікує ризик за Вас.

Купляти можна,в межах лімітів,які на покупку приблизно біля відмітки 400000 ,а зняття не більше 100000 грн, якщо рахунок буде заарештований то взагалі сльози - щось менше 13000 гривень - сплатити комунальні і на сухарі з чайом від атб по акції
sens
Аватар користувача
 
Повідомлень: 16603
З нами з: 12.09.13
Подякував: 34 раз.
Подякували: 911 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Пон 15 січ, 2024 22:23

Re: ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

ті, хто не платять податки є у всіх країнах, - різниця лише у масштабі цього явища. кажуть, що в Італії не заплатити податки - це теж національний спорт. до речі, як називається найбільша корпорація Італії? ;)

порівняно з Європою у нас дійсно кульгає сплата податків. а от порівняно з Азією, Африкою та Південною Америкою - ой не певен. що там зі сплатою податків у Китаї, до речі, хто знає?

а тепер найскладніше для декого факти - які податки у нас погано платять? ПДФО - так за останні років 5-7 ситуація значно змінилася в кращу сторону. ПДВ - та ж картина. зараз всі знають про "скрутки", а що було ті ж 7 років тому? теж прогрес.

проблема України у складності адміністрування податків - ми дійсно на перших місцях у світі по складності складання звітності
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5982
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
Повідомлення Додано: Пон 15 січ, 2024 22:43

Re: ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

  Shaman написав:що там зі сплатою податків у Китаї, до речі, хто знає?
Можу помилятись щодо всіх Китайці, але мій досвід показує, що тих, хто не платить податки зовсім, там не люблять і можуть здати поліції.
Скажімо отримати ЗП в конверті, за аренду квартири не платити податки, чи бути таксистом-бомбилою там не вийде, а от різні схеми з особливими економічними зонами в дусі наших зарплатних ФОП в них дуже заохочуються, як і відкати начальству.
Ну і ще таке спостереження, що податок місцевій владі люблять платити і навіть гордитись його сплатою: слухав розповіді, що в них в районі такі багаті китайці, що за їх податки і школу найкращу в місті зробили і в лікарню купили апарат МРТ і парк крутий посадили... Державні податки - не дуже люблять, але сприймають як необхідне зло. А от закордонном всіма способами хочуть уникнути сплати податків, сприймаючи їх як грабунок. Мене кілька разів питали як не платити ПДВ в магазині в Україні.
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2968
З нами з: 29.07.22
Подякував: 531 раз.
Подякували: 385 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 13 лют, 2024 21:36

akurt Дякую, дуже корисно
dollyciadope
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3
З нами з: 13.02.24
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 09 бер, 2024 10:05

Re: ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

щось питання швидко закінчилися. а я стільки хотів розповісти :D

поговоримо про таку цікаву річ, як вартість компаній. коли я кажу, що у частини компаній, особливо технологічних, завищена вартість в мене багато хто починає кидатися капцями. а дарма.

рейтинг Forbes Global 2000 за 2023 показує цікаві речі. той же Microsoft має продажі 208 ярдів дол, прибуток 69 ярдів дол, вартість - 2,3 трл дол. якщо це перевести в депозит - то це лише 3% річних - не надто багато. тут більше грає роль майбутня очікувана вартість (буде лише дорожати) - й тут ховається головний ризик - очікування можуть не виправдатися.

як приклад очікувань давайте порівняємо Apple (найдорожчу компанію) та Samsung. Продажі 385 ярдів дол проти 220 ярдів - в 1,75 рази, прибуток - 94 проти 34 ярдів дол - майже втричі, а вартість - 2 746 проти 334 - у 8 разів. бачите, як очікування впливають на вартість? ;)

тому до реального сектору з початку списку можна віднести Saudi Aramco, яка до речі коштує більше 2 трлн дол, Exxon (439 ярдів) та Shell (204 ярди). Apple та Samsung теж. Microsoft теж, але вже з деякою умовністю. Як заробляє гроші Alphabet (Google та інше) в принципі зрозуміло - продажі 283 ярди, прибуток 59 ярдів, вартість - 1 341 ярди. а от як заробляє Meta, точніше сам Facebook - для мене більше загадка, хоча продажі 117 ярди, прибуток 21 ярдів, вартість - 600 ярдів.

висновок - останнім час після шаленого зростання високотехнологічних компаній вартість більше орієнтується не на прибуток, який можуть заробити компанії в поточному періоду, а на абстрактний потенційний прибуток у майбутньому - очікувана вартість. а цих оцінок/очікувань є така вада, що вони можуть не виповнитися. й тоді вартість може значно впасти
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5982
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
Повідомлення Додано: Суб 09 бер, 2024 10:17

Shaman Була колись криза доткомів, буде криза техногігантів...
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2968
З нами з: 29.07.22
Подякував: 531 раз.
Подякували: 385 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 09 бер, 2024 10:26

  Shaman написав:щось питання швидко закінчилися. а я стільки хотів розповісти :D

поговоримо про таку цікаву річ, як вартість компаній. коли я кажу, що у частини компаній, особливо технологічних, завищена вартість в мене багато хто починає кидатися капцями. а дарма.

рейтинг Forbes Global 2000 за 2023 показує цікаві речі. той же Microsoft має продажі 208 ярдів дол, прибуток 69 ярдів дол, вартість - 2,3 трл дол. якщо це перевести в депозит - то це лише 3% річних - не надто багато. тут більше грає роль майбутня очікувана вартість (буде лише дорожати) - й тут ховається головний ризик - очікування можуть не виправдатися.

як приклад очікувань давайте порівняємо Apple (найдорожчу компанію) та Samsung. Продажі 385 ярдів дол проти 220 ярдів - в 1,75 рази, прибуток - 94 проти 34 ярдів дол - майже втричі, а вартість - 2 746 проти 334 - у 8 разів. бачите, як очікування впливають на вартість? ;)

тому до реального сектору з початку списку можна віднести Saudi Aramco, яка до речі коштує більше 2 трлн дол, Exxon (439 ярдів) та Shell (204 ярди). Apple та Samsung теж. Microsoft теж, але вже з деякою умовністю. Як заробляє гроші Alphabet (Google та інше) в принципі зрозуміло - продажі 283 ярди, прибуток 59 ярдів, вартість - 1 341 ярди. а от як заробляє Meta, точніше сам Facebook - для мене більше загадка, хоча продажі 117 ярди, прибуток 21 ярдів, вартість - 600 ярдів.

висновок - останнім час після шаленого зростання високотехнологічних компаній вартість більше орієнтується не на прибуток, який можуть заробити компанії в поточному періоду, а на абстрактний потенційний прибуток у майбутньому - очікувана вартість. а цих оцінок/очікувань є така вада, що вони можуть не виповнитися. й тоді вартість може значно впасти


А чорний квадрат за 20 млн., це завищена вартість чи як?

Мабудь любий товар коштує стільки за скільки його купують?
Було б цікавіше якби Ви розповіли чому купують за такою ціною?
vt313
 
Повідомлень: 414
З нами з: 14.01.22
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 12131415>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама