Отказались принять платеж. Правомерно ли?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Все про банківські послуги: відкриття поточних рахунків для фізосіб, СПД та юридичних осіб, розрахунково-касове обслуговування (РКО), клієнт-банк, інтернет-банкінг, комунальні платежі населення, отримання готівки та інші послуги.
Повідомлення Додано: Чет 25 бер, 2010 22:19

Отказались принять платеж. Правомерно ли?

Помогите консультацией. Сегодня обратился в один из банков, хотел сделать платеж наличными через кассу от своей фирмы (ОАО) в размере 100000,00 грн, но мне отказали в приеме этого платежа, мотивировав тем, что мол наличными юридическое лицо может проплатить только 10000,00 грн и не больше, если нужно проплатить большую сумму, значит это нужно перегонять безналом. Подскажите, насколько правомрно отказали принять платеж?
Romafon
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 26 бер, 2010 11:46

Подскажите, насколько правомрно отказали принять платеж?

Смотрим "Постанова Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637" раздел 2, п.2.3.:
"2.3. Гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними картками.

Зазначені обмеження не поширюються на:

а) розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами;

б) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

в) розрахунки підприємств (підприємців) за спожиту ними електроенергію;

г) використання коштів, виданих на відрядження;

ґ) розрахунки підприємств (підприємців) між собою під час закупівлі сільськогосподарської продукції. Перелік товарів, що належать до цієї продукції (далі - сільськогосподарська продукція), визначений Законом України "Про державну підтримку сільського господарства України".

У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси. "
И также обращаемся к соответствующей Постанове НБУ - Постанова Правління Національного банку України від 9 лютого 2005 року N 32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку":
"Відповідно до статті 33 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320 (далі - Положення), у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.

2. Управлінню зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації (С. М. Войцеховська) та Департаменту готівково-грошового обігу (Н. В. Дорофєєва) забезпечити опублікування в засобах масової інформації цієї постанови протягом 10 днів.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України В. Л. Кротюка.

4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова
В. С. Стельмах "

Так что скорее всего правомерно отказали. ;)
Valeryi
 
Повідомлень: 125
З нами з: 07.05.08
Подякував: 0 раз.
Подякували: 1 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 01 тра, 2010 17:16

Romafon
А поповнити свій рахунок, а вже звідти клієнту?
DIV
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5696
З нами з: 19.09.08
Подякував: 125 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 06 тра, 2010 21:24

Re: Отказались принять платеж. Правомерно ли?

Romafon написав:Помогите консультацией. Сегодня обратился в один из банков, хотел сделать платеж наличными через кассу от своей фирмы (ОАО) в размере 100000,00 грн, но мне отказали в приеме этого платежа, мотивировав тем, что мол наличными юридическое лицо может проплатить только 10000,00 грн и не больше, если нужно проплатить большую сумму, значит это нужно перегонять безналом. Подскажите, насколько правомрно отказали принять платеж?


Всё верно отказали, больше 10 000 только безнал со своего счёта.
darina28
 
 
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Faceless, Irina555, ТупУм, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
14 21032
Переглянути останнє повідомлення
Вів 17 жов, 2017 22:45
JSON
0 3761
Переглянути останнє повідомлення
Пон 27 кві, 2015 13:08
medeivalb
0 3962
Переглянути останнє повідомлення
Пон 09 кві, 2012 16:35
ТупУм
реклама
Топ
відповідей
Топ
користувачів