demichh написав:У нас тоже трудовой стаж с 17 лет идет (Учеба в институте на стационаре), а у кого и раньше (техникум)
Ішов. З 2004 тільки при умові сплати внесків навчання зараховують в стаж. Це б'є по наукових кадрах які довго вчились ще і додатково в аспірантурах-докторантурах.
Economist написав:Працював в пенсійному, і скажу як є: ніхто не має зацікавленості занижувати пенсію, навпаки обирається найвигідніший варіант.
Тому маємо:
Лише стосовно військових пенсій заборгованість держави за рішеннями судів становить близько 22 млрд грн. За підрахунками Міністерства фінансів, 1 березня 2023 року за рішенням судів держава мала виплатити 43,1 млрд грн у 333,4 тис програних справ. За даними Мінфіну, існують високі ризики, що сума заборгованості зросте, оскільки українські суди, зокрема Конституційний суд, можуть ухвалити нові рішення не на користь держави. https://www.epravda.com.ua/publications ... 27/699531/
Raymond написав:Раніше його було достатньо 15 років, потім підняли здається до 25, а далі тим хто буде виходити на пенсію потрібно буде 35 років стажу.
Піднімали жорстко - кожен рік на рік зростала вимога. Тобто догнати неможливо, кому не вистачало. Правильно бути за рік піднімати вимогу до стажу на 3-6 міс. В США:
З 2028 р можна йти на пенсію якщо маєш 40 років стажу незалежно від віку. Як на мене солідарна система та у воєнний час, та ще і така, що наповнюється грошима зарубіжних партнерів, зовсім би не мала генерувати пенсії +100 тис. Бо це так якби всі стояли за безплатним супом, але обраним його давали з доставкою з елітних закладів. За ці пенсії невідомо як ще мають розплачуватись малочисельні діти та внуки всіх теперішніх пенсіонерів. Та і в ЄС розриви в пенсіях становлять до 4 разів, а в окремих країнах ще менше. Навіть більше того - приклад:
Данська пенсійна система має два основні елементи – це пенсія від держави і пенсія, яку людина отримує з пенсійного фонду. Державна пенсія вираховується у такий спосіб: якщо людина мала велику зарплатню і тепер у неї є великі накопичення, її пенсія буде нижчою. І навпаки, якщо людина не заробляла багато, або взагалі не працювала, то держава платитиме їй більше, розповідає Торбен Андерсен, професор економіки Орхуського університету. https://www.radiosvoboda.org/a/29540611.html
Raymond написав:Раніше його було достатньо 15 років, потім підняли здається до 25, а далі тим хто буде виходити на пенсію потрібно буде 35 років стажу.
Если человек начал работать в 20-25 лет, то к 55-60 как раз и наберет стаж, в чем вопрос? Американцы начинают подрабатывать уже с 16-18 лет.
На словах все гарно, але поки є безробіття, банкопади, економічні кризи, революції (на прикладі України кожні 5 років) - це не дуже реально. В мене вже біля 1,5 років випало зі стажу.
Пенсионер в 2019 году подавал заявку на пенсию. При расчёте пенсии сотрудником ПФУ была допущена ошибка (учитывается неправильный размер средней заработной платы по Украине, период указан правильный, а сумма взята как будто подали заявление на пенсию в 2017 году). Выявили только сейчас этот ляп -- разница в выплате составляет в районах 1,5к—2к ₴. При этом это уже не первый случай.
Насколько реально сейчас этот вопрос порешать без суда и через портал ПФУ?