Проекти, події та конкурси на порталі Finance.UA. Фінанси України, курси валют, котирування акцій, ставки кредитів і депозитів, економічні новини в Україні та фінансовий аналіз.
vitaliian написав:ПАП оперативно забыл свой родной русский язык и играет на этих чувствах публично обзывая русскоязычных украинцев москальскими провокаторами. На ненависти ещё ничего хорошего за всю историю не построили. Но видимо наш народ хочет в очередной раз в этом убедиться.
Не треба рівняти одного провокатора до всіх російськомовних. А те, що російська мова, поступово, вийде з повсякденного вживання - і до бабки не треба ходити. Я, за 30 років, це наочно бачу. Спочатку україномовними стали садочки, потім школи, потів ВНЗ, зарез ЗМІ. І є результат - молодь розмовляє українською
Ця "українізація" працює тільки коли ця молодь за межі свого міста носа не сує... А потім колись виїжджає за кордон - і бац - розрив шаблону... У дяких вже в аеропорту буває - https://www.viennaairport.com/ru/inform ... nformation У деяких пізніше - http://russianmontreal.ca/ І повертаючись людина вже починає задумуватись "А що гарного в тому щоб не вчити російську"
Ведемо перемовини з поляками і литовцями англійською. Спитав чому не вчили рузкий язик. Не розуміють навіщо. Аргумент про сайт аеропорту не пройшов, адже в любому випадку є англійська версія. Про необхідність російської в канаді
lapay написав:............ Якраз газ і був універсальним термінатором. Яценюка помножив на нуль, зрізав Гройсмана і Порошенко. Подивіться ролік, який виставив колега 19yuriy91. Там, де людям не байдужа держава (Західна Україна), там лідирує Порошенко. Там, де людям важливіше не Україна, українська мова, а шоб тарифи і зарплати були, як при Януковичу, там Зеленський і Тимошенко.
Держава не байдужа, але чомусь саме на заході масовий виїзд за кордон на заробітки. Чим далі на схід, тим менше заробітчан. Це теж прояв "не байдужості"? Чи може все ж таки своя кишеня ближче до тіла?
zРадио написав:Да поймите вы, что и украинский, и русский - это оба наши языка. Раньше мы были Русь, сейчас мы Украина. Слово "русский" происходит не от слова "Россия", а от слова "Русь". "Рус" корень, "ск" суффикт, "ий" окончание.
Взагалі-то, русами називали варягів. На російську мову великий вплив мала болгарська (церковнослов'янська):
РусиныУкраинцы писали по староболгарскицерковнославянски (но болгарами не были), но говорили на своем языке русинском (старо-украинском)руськом (не путать с русским). В 16-18 веке на основе разговорного создали свой литературный язык и сейчас пишут и говорят по украински.
Русские писали по староболгаскицерковнославнянски (но болгарами не были). (А на каком говорили в 12-15 в.?) В 16-18 веке создали свой литературный язык на основе СТАРОБОЛГАРСКОГО и сейчас пишут и говорят на нем под названием "русский".
ВОПРОС: На каком же все таки языке говорили жители Московии в средние века?
Это НЕПОНЯТНО, потому что сегодня русский на 60-70% состоит из церковнославянской лексики и еще на 30-40% из заимстований из татарского и языков финно-угорских народов, при этом техническая и общественно-политическая лексика на 99% либо греческая и латинская, либо голландская, немецкая, английская.
Так на каком языке говорили в 12-15 веках в Московии и как этот язык назывался, если вообще имел название - московский, московисткий, российский? Источник: https://censor.net.ua/f2347995
Во второй половине IX века братья Константин (Кирилл) и Мефодий создают славянскую письменность, и формируется литературный язык. Этот язык, называемый древнеболгарским или чаще старославянским, стал основой региональных вариантов церковнославянского языка, в том числе и русского
Звісно, спочатку, до Києвської Русі, була певна мовна єдність, пов'язана зі слов'янської міграцією/колонізацією, але потім, за тисячу років, мови розійшлись і сформувались. Колега Волгарь веде історію РФ від моменту, коли варяги обложили даниною Новгород, от новгородський діалект і можна вважати староросійською, а києвській праукраїнською.
lapay написав:.... А те, що російська мова, поступово, вийде з повсякденного вживання - і до бабки не треба ходити. Я, за 30 років, це наочно бачу. Спочатку україномовними стали садочки, потім школи, потів ВНЗ, зарез ЗМІ. І є результат - молодь розмовляє українською, а хвиля українізації впевнено суне із Заходу на Схід.
Вполне возможно. Но Вы сами пишете о 30 годах. Так, может, сегодня не надо форсировать?
ЛАД написав:Держава не байдужа, але чомусь саме на заході масовий виїзд за кордон на заробітки. Чим далі на схід, тим менше заробітчан. Це теж прояв "не байдужості"? Чи може все ж таки своя кишеня ближче до тіла?
Там традиції дещо інші, в тому числі і тому, що висока народжуваність змушувала їздити на заробітки, останні сто років. Вже тут колись розповідав історію, коли приїхали в гості до двоюрідного брата жінки, позаторік, в Закарпаття, а його жінка пиляє зятя, полковника СБУ - нафіга такий зять потрібен, що в нього за зарплата, краще б поїхав на заробітки, поки молодий. А зять мовчить в тряпочку, бо живе в приймах.
Народ, олігархи нас розводять як лохів. Пора гуртуватись навколо Анатолія Гриценка. До речі Смішко - технічний кандидат, який відбирає голоси в Гриценка. За нього (Смішко) топить Гордон - підтримує тим самим кандидатури Коломойського ( Зеленського і Тимошенко).
ЛАД написав:Держава не байдужа, але чомусь саме на заході масовий виїзд за кордон на заробітки. Чим далі на схід, тим менше заробітчан. Це теж прояв "не байдужості"? Чи може все ж таки своя кишеня ближче до тіла?
Там традиції дещо інші, в тому числі і тому, що висока народжуваність змушувала їздити на заробітки, останні сто років. Вже тут колись розповідав історію, коли приїхали в гості до двоюрідного брата жінки, позаторік, в Закарпаття, а його жінка пиляє зятя, полковника СБУ - нафіга такий зять потрібен, що в нього за зарплата, краще б поїхав на заробітки, поки молодий. А зять мовчить в тряпочку, бо живе в приймах.
Не спорю, так и есть. Но это не опровергает моего вопроса (насчёт кишенi).
lapay написав:Колега Волгарь веде історію РФ від моменту, коли варяги обложили даниною Новгород, от новгородський діалект і можна вважати староросійською, а києвській праукраїнською.
Нет такого понятия, как "старороссийский" - это, должно быть, "находка" Волгаря Есть понятие "старорусский", или "древнерусский".
А мать городов русских со времен Олега, как известно - Киев. Непонятно, правда, почему Нестор написал "мати", а не "отьць", ну да ладно ) Мать просто поэтичней