Браво
|
|
![]() Браво Востаннє редагувалось Игорь в Вів 01 сер, 2023 20:14, всього редагувалось 1 раз.
![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСПо суті питання зношених і незношених папірців. Я не прихильник конспірології, але відсутність чи обмеження завозу свіжих паперів дає на момент багато переваг для БС - так багато, що дивно було б, якби хтось це не зробив навмисно)
Та сама історія була і з конвертами. Багатоходовочка. Мета в обох випадках одна - стабільність БС, відсутність паніки, з'вязування коштів на депозитах. Тільки в першому випадку конвертмени заробили, в другому заробляти пропонують разом з державою, вкладаючи у неї кошти і ризикуючи разом із нею.
![]() Гривня не спішить тиснути на курс $Для обговорення.
"В червні бізнес скоротив гривневі поточні рахунки на 13 млрд.грн, натомість його строкові рахунки зросли на 27 млрд.грн. В червні 2023 р. строкові депозити бізнесу майже зрівнялися з строковими депозитами населення (213 млрд. грн проти 228 млрд.грн), а в липні (з високою ймовірністю) їх перевищили. Загалом з червня 2022 р. строкові гривневі вклади бізнесу зросли втричі (на 141 млрд.грн), тоді як поточні – лише на 13% (на 48 млрд.грн). Середні процентні ставки нових строкових гривневих депозитів бізнесу в червні становили 14,5%, що вище за строкові пропозиції банків населенню (14,1%) і вище поточної інфляції (12,8%). Не дивно, що кошти вилучаються з реальної економіки і (значною мірою) заморожуються в банківській системі. Монетарні умови дещо знівелювали стимули банків (які майже не кредитують економіку). Тепер видозмінюється стимули роботи бізнесу (який скоро забуде про інвестиції і буде тримати кошти в строкових депозитах банків). За це все - в кінцевому підсумку - платить державний бюджет. Оскільки лише державний бюджет зараз має додаткові ресурси (зовнішню допомогу), щоб оплачувати колосальні процентні витрати." Додам від себе, що пан Богдан давно проти такої високої облікової ставки. І що реальна дохідність за депозитами (депозити-інфляція) вперше за багато місяців до цього стала додатною. Процес трансмісії облікової ставки - дуже інерційний процес. Те що ми спостерігаємо зараз, це наслідки попередніх дій, які були застосовані для уникнення зовсім інших ризиків. Це як прийняти антибіотики, щоб уберегтись від хвороби, але потім потрібно відновлювати мікрофлору кишечника. Всі знають про цей побічний наслідок і свідомо йдуть на нього. От і ми тепер маємо побічний наслідок у вигляді "видозмінюється стимули роботи бізнесу " Тепер, ми почнемо вирішувати і цю проблему, відповідно закладеться підґрунтя для майбутнього зниження дохідності депозитів. Якщо вірите в стабільну гривню на якомусь певному проміжку часу, сам час "набивати стовпці" або хоча б диверсифікувати заощадження у короткострокові перспективі. (не є рекомендацією) На довший термі (от тільки невідомо який) - однозначно тільки девальвація національної валюти. ![]() ДумайТЕ! ДійТЕ! БагатійТЕ!©)))Тобто, іншими словами: Такий собі Іван - бавиться гривнедепозитами і під час стрибка курсу не встигає, навіть, половину перекинути у долар... А такий собі Петро - взяв всю свою скирду у долЯрі і пішов закопав її під грушею... І після стрибка курсу (через півроку -рік-2-3 - ми ж не знаємо коли?) - Петро просто викопує з-під груші долярчики і голосно регоче над всіма Іванами? ![]() ![]() Realist
1)в довгострокову стабільність гривні не вірю, але не відкидаю варіанту, що вона протримається до жовтня, а може і до квітня 2024 (якщо допомога від партнерів буде на рівні 2023) 2)в гривневі депозити гратися немає бажання, зовсім зникла тяга до ризику після всього що коїться 3)у валютні депо на строк 12 міс? теж зайві нерви, і там де дають 3% на рік, в кінці отримаєш ФГВФО стратегія проста-сиджу на заборі , закидаю Стерненку та Бойчуку по мірі можливостей, всі проекти -frozen пс купив додаткову пару батарей 12вт200Амп (10 тижнів до початку опалювального сезону) ![]() Каждый должен знать для чего нужны ему дол. или грн. Если собираете на движ. или недвиж. имущество, то продавцы и покупатели ведут расчёт в валюте. Если работаете в бизнесе в торговле, то там постоянно крутится грн., значит нужна постоянно грн. Если оказываете услуги (юрид., туризм, нотариус и т.д.), то чистую прибыль можно переводить в валюту, оставлять грн. на текущие затраты. И далее много вариантов грн. или валюта. Поэтому однозначно говорить в чём держать???? ...у каждого должен быть план на свои финансы.
Востаннє редагувалось Игорь Алексеевич в Сер 02 сер, 2023 11:36, всього редагувалось 1 раз.
![]()
Предполагаю, что стабильная финансовая помощь Запада будет до окончания войны (активной фазы). Курс гривны к USD будет на том же уровне, что и сейчас, т.е. в районе 37,00. Есть информация, что в декабре 2023 будет подписано перемирие. Хотя, некоторые говорят, что перемирие может быть подписано и в 2024 году. Не позже октября 2024, так как в ноябре 2024 - выборы в США. Пока как-то так...
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор
|
|