Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких" грош

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #123>
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 21:03

Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких" грош

Пропонуємо до обговорення:
Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких" грошей

Дивися повний текст Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких" грошей.
R2
Аватар користувача
Робот новин
 
Повідомлень: 101005
З нами з: 14.05.04
Подякував: 0 раз.
Подякували: 153 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 21:03

Много пояснений причин негативного явления, но о главной забыли: дикие масштабы коррупции в ПФУ. Или об этом говорить запрещено?
Ивн Петрович
 
Повідомлень: 277
З нами з: 27.10.13
Подякував: 33 раз.
Подякували: 79 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 21:47

Re: Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких"

Да черт с ней с коррупцией, но на сэкономленные деньги, при должном инвестировании можно жить припеваючи не только на пенсии и не завися от настроя в стране. Я бы в целом отказался от взносов в пф и гос пенсии, лишь бы мне дали самому распоряжаться деньгами.
Menwyy
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1012
З нами з: 22.12.08
Подякував: 18 раз.
Подякували: 105 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 21:53

ну бредовая статья... Каким образом пенсия зависит от уплаты каких-то там взносов ? Все равно все получают одинаково - плюс-минус 100 гривен....
yarg
 
Повідомлень: 13899
З нами з: 06.01.09
Подякував: 107 раз.
Подякували: 3598 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 22:46

Прекрасно вони замислюються. І розуміють, що віддаючи сьогодні близько 40%, їм все одно скоріш за все світить жалюгідна мінімалка.

Яку суму міг би накопичити певний "сферичний пересічний у вакуумі", що отримує середню ЗП по Держстату (постійно) й відкладає 10% щомісячного заробітку на депозити з щомісячною капіталізацією за середніми ставками для довгострокових депозитів.
Розглядається три варіанти поведінки:
- "гривнепатріот"
- "доллароман"
- активне управління портфелем, припущення ідеальних моментів переходу з однієї валюти в іншу для максимізації заощаджень.
Окремо розглянуто для середнії доходів по Україні та по Києву.
Додаткове питання: яку частину доходу з ЗП необхідно відкладати, щоб накопичити суму, що відсотками (на кінець 2013 року) забезпечувала б суму, що дорівнює ЗП - окремо для доларового та гривневого депозиту.

Розглядаємо той самий період: з січня 1997 року до кінця 2013 року - тобто 17 років.

Вихідні дані:
- середня ЗП по Україні та по Києву за даними Держстату (до 2002 - середьньомісячна за кожен рік, з 2002 - помісячно)
- середні ставки за депозитами фізосіб (до 2005 року - приблизні дані з finance.ua, з березня 2005 - середні за місяць ставки по строковим депозитам (за даними НБУ), з липня 2010 - середні довгострокові ставки, з травня 2011 - середні ставки за депозитми на рік)
- курс долара - до березня 2000 року - офіційний курс НБУ за кожен місяць, з березня 2000 року - середні за місяць (з середньоденних даних) курси продажу й купівлі за інформацією Катані.

Об'єкт щомісячно відкладає 10% заробітку щомісячно. Індексацію ЗП для коригування її росту у одного працівника поки що опускаємо.

По Україні:

http://fotohost.org/images/a1aa2a0d-24kB.png

"Гривнепатріот" накопичив 61 545,99 грн.
"Долароман" накопичив 6 104,65 дол.
Активне управління валютами дало змогу накопичити 113 372,19 грн (13 711,90 дол. екв.)

Для забезпечення "пенсії", що відповідала б ЗП, за рахунок відсотків з гривневого депозиту, необхідно накопичити 26 720 дол. екв. Для цього доведеться відкладати 19,5% заробітку.

Для забезпечення "пенсії", що відповідала б ЗП, за рахунок відсотків з доларового депозиту, необхідно накопичити 62 035 дол. Для цього доведеться відкладати 45,24% заробітку.

По Києву:

http://fotohost.org/images/a11d35a3-26kB.png

"Гривнепатріот" накопичив 99 805,42 грн.
"Долароман" накопичив 9 881,85 дол.
Активне управління валютами дало змогу накопичити 184 226,21 грн (22 281,40 дол. екв.)

Для забезпечення "пенсії", що відповідала б ЗП, за рахунок відсотків з гривневого депозиту, киянину необхідно накопичити 41 062 дол. екв. Для цього доведеться відкладати 18,5% заробітку.

Для забезпечення "пенсії", що відповідала б ЗП, за рахунок відсотків з доларового депозиту, тому ж киянину необхідно накопичити 95 330 дол. Для цього доведеться відкладати 42,8% заробітку.

Стаття у ЖЖ - Заощадження: ретроспектива 2.0
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 37822
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1510 раз.
Подякували: 8322 раз.
 
Профіль
 
4
9
3
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 22:55

А саме головне, що для розрахунку пенсії беруться останні роки і пофігу скільки ти "отстьобував" ПФу в 30-35 років.
welnuts
 
Повідомлень: 169
З нами з: 21.08.13
Подякував: 6 раз.
Подякували: 15 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 січ, 2014 23:00

  Menwyy написав:Я бы в целом отказался от взносов в пф и гос пенсии, лишь бы мне дали самому распоряжаться деньгами.

вот-вот, пролностью поддерживаю.
Хочеш инвестировать в гарантированный государством пенс. фонд - инвестируй, не хочеш - не инвестируй.
Но может случится такая лажа, что ты просто останешся безработным стариком без сбережений и вообще без доходов и путь 1 - на улицу
йцукен
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6805
З нами з: 23.08.13
Подякував: 219 раз.
Подякували: 390 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Суб 18 січ, 2014 02:34

Суммируя шансы что эта страна не просуществует до моей пенсии + тот факт что сейчас пенсионный возраст и средняя продолжительность жизни в стране почти равны + огромный шанс что может страна и не развалится но очередной кризис убьет очередной пенсионный расчетный счет = зачем мне платить в ПФ, деньги из которого я никогда не увижу, и тем более я не увижу пенсию в адекватной пропорции с моими налогами? На мои отчисления в ПФ будут жить судьи, генералы, депутаты и т.д. а я буду получать пенсию буд-то всю жизнь проработал дворником в мухосранске.
aga872
 
Повідомлень: 907
З нами з: 11.10.11
Подякував: 389 раз.
Подякували: 164 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Суб 18 січ, 2014 12:01

Re: Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких"

никакой пенсии никто не получит... зачем напрягатся
adikali
 
Повідомлень: 747
З нами з: 14.03.12
Подякував: 47 раз.
Подякували: 52 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Суб 18 січ, 2014 13:15

Re: Українці жертвують майбутніми пенсіями заради "швидких"

  yarg написав:Каким образом пенсия зависит от уплаты каких-то там взносов ?

Треть трудоспособного населения не платит налоги. Значит средняя пенсия составляет 2/3 от возможной. :)
mortimer
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27566
З нами з: 25.07.08
Подякував: 2441 раз.
Подякували: 2808 раз.
 
Профіль
 
  #123>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
0 265
Переглянути останнє повідомлення
Пон 08 чер, 2026 12:26
R2
6 4201
Переглянути останнє повідомлення
Вів 02 чер, 2026 15:01
kiril1
1 429
Переглянути останнє повідомлення
Вів 12 тра, 2026 11:18
zlayaakula
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама