Как будут национализировать Брокбизнесбанк

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Загальні фінансові питання від експерта Олександра Охрименка: валюта, податки, інвестиції, зберігання коштів, кредити.
Повідомлення Додано: Вів 25 бер, 2014 14:25

Как будут национализировать Брокбизнесбанк

Рекапіталізація проблемних банків за рахунок великих вкладників: за і проти

Великі вкладники, за рахунок яких Національний банк планує рекапіталізувати проблемні банки, у короткостроковій перспективі можуть не отримати дивідендів від акцій банків, в які будуть конвертовані їх заощадження понад 200 тис. грн.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Формально власники акцій зможуть продати їх на фондовій біржі. Але тільки після того, як банк буде функціонувати в нормальному режимі. При цьому немає жодних гарантій, що в найближчі десять років можна буде отримати від цих акцій хоча б мінімальні дивіденди", - говорить Охріменко.

За його словами, вкладникам, які мають заощадження понад 200 тис. грн, мало того що не видадуть всю суму вкладу, так ще й потрібно буде вкласти додаткові гроші для того, щоб викупити акції проблемного банку.

Експерт підкреслює, що у випадку відмови VIP-клієнтів від запропонованого Нацбанком варіанту, вони можуть взагалі не отримати свої кошти понад гарантовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 200 тис. грн. "Тут, як кажуть, із двох зол вибирай менше", - каже Охріменко.

Головний фінансовий аналітик РА "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран вбачає в ініціативі регулятора конфлікт інтересів ФГВФО і великих вкладників. «Забезпечуючи виплати вкладникам до 200 тис. грн, фонд може витягнути з банку найбільш ліквідні активи і залишити неліквід», - говорить експерт.

Шапран підкреслює, що в банках знаходяться заощадження підприємств, що впливають на функціонування економічної системи. «Наприклад, у "Брокбізнесбанку" є депозити Моторнотранспортного бюро (МТСБУ), яке частково гарантує стабільну роботу ринку обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності. МТСБУ не чекатиме 6-12 місяців, щоб потім отримати замість грошей акції банку, на балансі якого виявиться вже оброблена фондом ліквідаційна маса», - зауважив аналітик.

Охріменко нагадує, на Кіпрі такий сценарій вже пережили: частину депозитів вкладникам не повернули, а в примусовому порядку поміняли на акції банків, тим самим збільшивши капіталізацію фінустанов. «У такий спосіб можна істотно зменшити навантаження на пасиви банку, адже акції банку на відміну від депозитів банку не потрібно погашати. А оскільки це будуть прості іменні акції, по них можна не сплачувати дивіденди», - підкреслив Охріменко.

Експерти зазначають, що ініціатива НБУ - вимушений захід, і можна зрозуміти регулятора, який не хоче за рахунок емісії гривні докапіталізовувати проблемні банки.

Нагадаємо, Нацбанк пропонує Кабінету міністрів розглянути варіант рекапіталізації проблемних банків за рахунок коштів великих вкладників за такою схемою: депозити вкладників до 200 тис. грн будуть погашені за рахунок коштів ФГВФО, а заощадження, понад цю суму, будуть використані для додаткового вливання капіталу в банки. Натомість, VIP- клієнти стануть акціонерами банку.

За даними ФГВФО, вкладникам проблемних банків необхідно виплатити 7,3 млрд грн з наявних у фонду на початок березня 8,2 млрд грн.

Информация Укрінформ
Александр_Охрименко
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3501
З нами з: 13.07.12
Подякував: 4 раз.
Подякували: 180 раз.
 
Профіль
 
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
8 8107
Переглянути останнє повідомлення
Вів 20 гру, 2016 21:57
rufius
0 2419
Переглянути останнє повідомлення
Чет 17 гру, 2015 19:10
Александр_Охрименко
0 3199
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 05 чер, 2015 19:18
Александр_Охрименко
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама