Налітай, подешевшало!

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Форум містить персональні теми форумчан ділової спрямованості. Теми, що користуються популярністю в цьому розділі, можуть бути перетворені на окремі підфоруми.
Повідомлення Додано: Сер 19 лис, 2014 15:01

Налітай, подешевшало!

Капіталізація українського ринку акцій складає 243,8 млрд грн., що по поточному курсу долара становить 15,7 млрд дол. Серед акцій в індексі UX (української біржі) найбільш крупними є: Укрнафта – 781 млн. дол., Моторсіч – 268 млн. дол., Банк Аваль – 193 млн. дол. та Азовсталь – 187,5 млн. дол.
Щоб зрозуміти, наскільки це малий показник, спробую навести ряд цікавих фактів:
- капіталізація української фондової біржі в понад 1 200 разів менше за капіталізацію акцій на американський біржі;
- в США кожна з 480 публічних компаній мають капіталізацію більше, чим уся наша біржа;
- ринкова вартість Укрнафти приблизно дорівнює вартості китайському агентству по набору персоналу Zhaopin, або люксембурзькій компанії по наданню бізнес-послуг Atento, акції яких обертаються на Нью-Йорській фондовій біржі (капіталізація близько 780 млн. дол.).
Основним фактором, яким протягом 2014 року вплинув на зниження капіталізації української біржі у доларовому еквіваленті стала девальвація національної валюти, при чому сам ринок з початку року продемонстрував позитивну динаміку. Так, з 01.01.2014 по 18.11.2014 р. індекс біржі виріс на 10%. Але 100% девальвація національної валюти з початку року дає іноземним інвесторам чудову можливість купити українські активи з дисконтом у 90% в порівнянні з січнем 2014 року (100% девальвація курсу гривні за мінусом 10% ріст індексу фондової біржі). Ще цікавіша ситуація в агросекторі: індекс компанії аграрного сектору UXagro з початку року знизився майже на 23%. Купівля активів компаній аграрного сектора України зараз в порівнянні з аналогічним рішенням на початку 2014 року дає інвестору премію в 123%. Недарма Джордж Сорос – легенда інвестиційного світу так зачастив в Україну: дешеві українські активи після рекордного падіння курсу національної валюти ще довгий час будуть хвилювати розум не одного іноземного інвестора. Але потоки іноземного капіталу в Україну зараз стримують два фактори: війна на Сході та неефективна законодавча база, яка залишає можливість «кинути» інвестора як державі, так і приватному бізнесу.
В зв’язку з цим, хочу допомогти уряду України написати чудове рекламне оголошення для іноземних інвесторів: «Якщо ти багатий та впевнений в собі інвестор і тебе не лякають ризики випадково втратити свої інвестиції – Україна чекає на тебе. Емоції, адреналін, судові процеси та високу дохідність гарантуємо!».

Джерело: blogs.lb.ua/anton_baranovskiy/286542_nalitay_podeshevshalo.html
baranovskiy85
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5
З нами з: 10.11.14
Подякував: 0 раз.
Подякували: 2 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама