Закриття ФОП Моя історія ....

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення питань про податки та систему оподаткування на фінансовому форумі Finance.UA - податковий кодекс, податки з доходів фізичних осіб, транспортний податок, ставки, види податків і зборів
  #12>
Повідомлення Додано: П'ят 24 бер, 2017 18:53

Закриття ФОП Моя історія ....

Всім привіт, шановні читачі форуму!


У зв'язку з нашим "лояльним " законом http://news.finance.ua/ua/news/-/393543 ... es-rozenko
хочу поділитися своєю історією закриття ПП.
В інтернеті просто маса інформації,проте на практиці це цілком інші речі.
Можливо комусь ця інформація буде корисною.


І так моя історія ....


7 березня(як іронічно ..коли всі вже в очікуванні свята )мені повідомляють з фірми, де я надавала послуги про те ,що фірма припиняє свою діяльність і про те, що мені вишлють розрахунок і оплатять податки.Я знаходилася на спрощеній системі оподаткування, 3 група -5%.Відповідно звіти мені бухгалтер (щиро їй дякую)абсолютно вчасно сформувала і відправила на пошту .

20 березня мені роблять остаточний розрахунок,на карту надійшли кошти.Оскільки я розуміла ,що часу у мене обмаль -до кінця місяця податки оплачені фірмою ,а вже з квітня мені необхідно платити свої кошти із свого гаманця тому потрібно було діяти швидко ...

І так крок перший.Закриття рахунку в банку


Я обслуговувалася в ПриватБанку,тому в той же день через систему приват 24 для бізнесу подала заявку на закриття рахунку.Для закриття необхідно зняти всі кошти до копійок.Частину коштів було знято з банкомату ,решта 50 копійок переказала на кредитну карту через приват 24 (це без комісії ,просто і легко). Ще варіант зняття з каси у відділенні до копійок.

Закрити рахунок досить просто -заходим в приват 24 для бізнесу -рахунки -закриття рахунків -Назва підприємства обираємо -Причина закриття-далі і обираємо рахунки.Закрити потрібно поточний і картковий .

Одним словом всі ті ,на які поступали кошти .В моєму випадку 21.03 рахунки були закритті .Проте я знаю що бувають підводні каміння ПриватБанку і все таки звернулася у відділення,щоб переконатися чи дійсно закритті ті рахунки ,які потрібно .Спеціаліст з обслуговування мене запевнив ,
що я все правильно зробила ,проте податкова частенько вимагає звіти по рахунках про надходження коштів .Відверто кажучи, дурна логіка вірніше повністю відсутня .Здавати звіти щоквартально ,потім річні ,потім заповнювати книги .В результаті їм ще мало і подавай виписку з банку ,скільки і в якій годині ти це отримала .Жіноча інтуїція мене не підвела (зробити візит в банк) і працівник уточнила, що виписки потрібно робити в срочному порядку ,оскільки рахунки закриті і інформація може бути анульована по виписках.І якщо я не встигну їх роздрукувати - мені прийдеться потім заплатити 200грн вже їй за ці виписки .На щастя , я встигла роздрукувати необхідні звіти.

Для тих ,хто не знає як
Заходимо в приват 24 для бізнесу -рахунки -виписки -звіти -уточняємо рахунок -вигляд для друку -за період(можна тільки за кожний квартал)-уточняємо рік -тільки кредит .


І успішно роздруковуємо .
Особисто я друкувала за останні 3 роки ,хоча податкова просить і за 5.

Наступний крок довідка про закриття рахунку (рахунків).Знову таки в моєму випадку я її замовила в приват 24 і успішно роздрукувала.

Крок 2. Звернення до державного реєстратора про припинення підприємницької діяльності

Знову таки в інтернеті пишуть, що це все без проблем.Але я розказую свою історію.....
Звернувшись до держ. реєстратора,який мені видавав необхідні документи про відкриття,я ж по логіці звернулася і зараз до нього про припинення .Насправді в реалії він цим не займається .Для цього призначили іншого спеціаліста (відверто кажучи, посаду я Вам не зможу уточнити-людина ,що надає адміністративні послуги ,якось так).І тут починається оця метушня прийшла до реєстратора ,він посилає до іншого .А знаходяться вони абсолютно в різних будівлях(((

Перейду до головного-Заповнити та подати до відділу державних реєстраторів (за місцем реєстрації)потрібно :

1. Заяву про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (Форма 12 — Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням від 18 листопада 2016 р)
2.Паспорт і ідентифікаційний код.Якщо заяву подає уповноважена особа, то довіреність і паспорт представника.І тут справа дійсно в 5 хвилин.


Державний реєстратор видає «Опис документів , що надаються фізичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності»


Крок третій.Через 24 години потрібно зробити наступні дії

Подати до податкової інспекції за місцем реєстрації Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з заповненими пунктами, які стосуються припинення діяльності (для припинення нарахування єдиного податку).Подати звіти за звітний період з позначкою ліквідаційні.В моєму випадку у мене було все оплачено і всі звіти були готові( ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ і Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску).І саме головне щоб всі податки були оплачені !!!Звернувшись до інспектора в податковій -я подала їй всі необхідні документи -Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з заповненими пунктами,звіти ліквідаційні ,Опис документів , що надаються фізичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії,,довідку про закриття рахунку ,звіти по рахунку з банку за 3 роки .Як вияснилося цим прийняттям документів займається одна людина і відповідає як за податкову так і за ПФ. Прийнявши вже мої заздалегідь приготовлені документи , переглянувши мою особову картку ,вона сказала що заборгованості відсутні і тепер потрібен тільки час,оскільки вона у своїй роботі ставить крапку ,а решта не її повноваження .Перевірка на рівні обласних структур і коли це буде не відомо .І про остаточне рішення буде відомо можливо через 2 міс, а може і 1 рік.І ще у мене із собою були заповненні Книга обліку і доходів ,проте вона запевнила ,що цього їй не потрібно .Вона тільки у мене забрала Свідоцтво про сплату єдиного податку .І тут я видихнула ))))

Підіб'ю підсумок ....
1)Закриття рахунку і отриманні виписок і звітів
2)Заповнити та подати до відділу державних реєстраторів (за місцем реєстрації)Заяву про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця
3)Оплата всіх податків ,Подання до податкової ліквідаційні звіти, Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з заповненими пунктами, які стосуються припинення діяльності (для припинення нарахування єдиного податку) ,довідку про закриття рахунків,виписку по рахунках за 3-5 років,свідоцтво про сплату єдиного податку .
Всі необхідні бланки ,а також зразки з радістю можу Вам пред'явити



Трішки лірики ...

Враження наступні ,бюрократія таки є...І я вже просто не дуже вдавалася в подробиці скільки я і куди бігала ,скільки часу і нервів мені на це пішло ...Суть донести саму інформацію,думаю мені це вдалося Вам
Та жіночка в податковій ,що на кінцевому етапі збирала всі документи , до мене віднеслася досить добре.Хоча спочатку була дуже агресивно налаштована (що я і очікувала від держ службовців).Дивно звучить, це ж їхня робота,-скаже кожен. Не знаю ,
чи то у мене був настрій не злої на весь світ, хоча безробітної .Проте на відповідь -чому Ви в такому величезному кабінеті сама , вона розповіла що всіх скоротили і що держава абсолютно ніякою інформацією не забезпечує їх і що вона аналогічно як ми черпає все з інтернету, і гора документів ,і вона нічого не встигає ,людей скорочують, а обсяг роботи збільшують .І якось стало мені шкода ту жіночку,видно що явно працює для стажу (оскільки вже не зовсім молода),заробітку пенсії.Можливо це не виправдовує багатьох ,хто не любить свою роботу і хамить іншим ,проте і в цьому можна знайти корінь зла...
Пчёлка
 
Повідомлень: 1470
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 42 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 21 тра, 2017 21:31

Re: Закриття ФОП Моя історія ....

  Пчёлка написав:виписку по рахунках за 3-5 років,свідоцтво про сплату єдиного податку


Уточните, вы все-таки сдали выписку за 3 года, а требовали за 5 лет ?
Потому что согласно податкового кодекса налоговая может предъявлять претензии только 1095 дней, или за 3 года.
Спасибо за рассказ.
freeze
4
Форумчанин року
 
Повідомлень: 20491
З нами з: 02.07.14
Подякував: 4789 раз.
Подякували: 7757 раз.
 
Профіль
9
23
5
1
Повідомлення Додано: Пон 22 тра, 2017 10:50

freeze Я все таки зробила за 3 роки.В результаті попросили показати також за 3 роки.Проте працівник в банку мене попередила,що були у неї клієнти ,від яких вимагали виписку за 5 років.З чим це пов'язано мені важко відповісти
Пчёлка
 
Повідомлень: 1470
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 42 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 24 тра, 2017 19:01

Пчёлка

Кстати еще один вопросик в вам.
Наверняка в том же банке у вас была и личная карточка, и соответственно к ней счет, на какие обычно ФОПы выводят чистую прибыль со своего предпринимательского счета. В движении по предпринимательскому счету виден и номер вашей личной карточки. Не требовали при закрытии ФОПа и движения по личной карточке ?
В принципе, если ФОП открывает приватную карточку даже в другом банке, то банки должны подавать сведения о номере счета такого ФОПа.
Как у вас было ?
Спасибо.
freeze
4
Форумчанин року
 
Повідомлень: 20491
З нами з: 02.07.14
Подякував: 4789 раз.
Подякували: 7757 раз.
 
Профіль
9
23
5
1
Повідомлення Додано: Чет 25 тра, 2017 10:10

freezeСправа в тому ,що я користувалася тільки підприємницьким рахунком.У мене не було таких сум ,щоб робити якісь переводи.При закритті рахунків в банку як раз і закриваються рахунки поточний і картковий.Податкова не вимагала виписок по особистій карті ,достатньо самого документу що вона закрита(замовляється в приват 24).
Пчёлка
 
Повідомлень: 1470
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 42 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 25 тра, 2017 10:56

Пчёлка

А у налоговой получается были сведения о наличии у вас личной карты в Привате - универсальной или другой непредпринимательской ? Раз вы сказали, что достаточно было только справки о закрытии ? Я правильно понял ? Или речь о карте, привязанной к счету ФОПа ?
freeze
4
Форумчанин року
 
Повідомлень: 20491
З нами з: 02.07.14
Подякував: 4789 раз.
Подякували: 7757 раз.
 
Профіль
9
23
5
1
Повідомлення Додано: Чет 25 тра, 2017 17:58

freeze Карта особиста була прив'язана до ФОП,там були 2 рахунки(тобто ФОП і така ,що можна переводити чистий прибуток,що Ви вище зазначили) . Звичайно у мене була кредитка універсальна ,а також карта для виплат.Цими коштами я розпоряджалася як хотіла ,не раз з карти ФОП гасила кредит на Універсальну.Всі операції пов'язані з іншими картами податкову не хвилюють.При тому на карту для виплат постійно поступали кошти з різних джерел(ну умудрялася я ще додатково підзаробити :oops: не офіційно )
Пчёлка
 
Повідомлень: 1470
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 42 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 25 тра, 2017 18:11

Пчёлка

Спасибо. Теперь все понятно.

Кстати у меня много знакомых позакрывались в декабре-январе вообще только зайдя к регистратору. Никуда не ходили, некоторые сдавали ликвидационный, некоторые и этого не делали.
После решения госрегистратора на сайте госреестра ФОПов на следующий день автоматически выскакивает пометка - снят с налогового учета. У кого были наемные правда остается отметка - стоит на учете по ЕСВ.
Мотивация кстати тоже железная. Налоговая может назначить проверку по закрытию. Причем ключевое слово здесь МОЖЕТ, то есть не обязана.
freeze
4
Форумчанин року
 
Повідомлень: 20491
З нами з: 02.07.14
Подякував: 4789 раз.
Подякували: 7757 раз.
 
Профіль
9
23
5
1
Повідомлення Додано: Пон 29 тра, 2017 10:18

freeze Повезло Вашим знайомим)Це вкотре говорить про нашу недосконалу систему.В кожному регіоні свої правила і порядок дій ,не має чіткого розуміння що і як робити.Тому власне я і виклала свою історію,оскільки в інтернеті є безліч інформації загальної.І поки сам не пройдеш всі ці круги пекла ,важко зрозуміти що потрібно робити і куди звертатися ,адже нововведення та правки до законів з такою швидкістю ,,штампують,, що ані працівники фіскальна служба України ,ані громадяни не встигають за цими змінами .
Пчёлка
 
Повідомлень: 1470
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 42 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 гру, 2017 14:44

  Пчёлка написав:freeze Карта особиста була прив'язана до ФОП,там були 2 рахунки(тобто ФОП і така ,що можна переводити чистий прибуток,що Ви вище зазначили) . Звичайно у мене була кредитка універсальна ,а також карта для виплат.Цими коштами я розпоряджалася як хотіла ,не раз з карти ФОП гасила кредит на Універсальну.Всі операції пов'язані з іншими картами податкову не хвилюють.При тому на карту для виплат постійно поступали кошти з різних джерел(ну умудрялася я ще додатково підзаробити :oops: не офіційно )


Тобто по інших власних рахунках (інформація про які була в податковій) у Вас взагалі нічого не просили?
Scholar
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1474
З нами з: 25.03.14
Подякував: 156 раз.
Подякували: 125 раз.
 
Профіль
  #12>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама