Світова економіка, тенденції

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Світова економіка та світова економічна криза, процеси в світовій економіці, а також основні тенденції розвитку. Економіка США, Японії, Німеччини, Китаю - ресурси, роль та перспективи
  #<1 ... 23242526
Повідомлення Додано: Чет 03 кві, 2025 13:21

Re: Світова економіка, тенденції

Поки всі стежать за США, то інвестори в Nikkei 225 (японські акції) нарешті дочекались і вийшли в плюс, в порівнянні з 1989 роком. Всього 35 років очікування. Сподіваюсь таке ж майбутнє чекає на інвесторів в s&p 500
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5345
З нами з: 29.07.22
Подякував: 848 раз.
Подякували: 622 раз.
 
Профіль
 
1
Повідомлення Додано: Пон 07 кві, 2025 14:00

Олександр Деркач

Якщо дивитись на ринки глобально, то поки (поки!) нічого страшного не відбулось. Кричати «всьо пропало» ще рано. Якщо, звичайно, не відбудеться подальша ескалація. Обвал - це емоційна, «на моменті», оцінка інвесторами політичного рішення Трампа по підняттю тарифів. Ринки рано чи пізно повернуться до росту, бо є загальний довгостроковий тренд росту вартості акцій. Який, не дивлячись на досить великі корекції, викликані «доткомом» 2000, «бабблом» 2008, Ковідом 2020, війною 2022, продовжується і буде продовжуватись і при Трампі і після нього. Бо грошей у «сукупного інвестора» багато і стає все більше. Проблема в тому, що є акції, які за 20 років виросли в ціні в 5 чи 10 раз, а є акції, які навпаки, стали в 2-3 рази дешевші. І як казали раніше в СРСР, знав би прикуп, жив би в Сочі. А прикупу не знає ніхто. Навіть Ілон Маск. В мене, наприклад, у портфелі висять акції Берклі банку, які я купив в 2009 р. на падінні, а вони й зараз коштують всього 2/3 від тої ціни. А є ще проблема «кредитного плеча» і проблема «маржін-колу». Бо коли ви акції купили за кредитні кошти, і займаєтесь коротким трейдингом, то проценти ви платите, а ціну втрачаєте. І «запасу» на те щоб «переждати» вам не дають. Думаю так час від часу «влітають» любителі біткоїну. Маржин - коли, приблизно такий же механізм, але там є і інша складова. Ви компанія, взяли кредит, заклали акції. Акції впали, банк вимагає добавити забезпечення, або зменшити кредит. А ви не можете зробити ні те ні інше. Ще гірше, коли ви на кредитні кошти купили бонди, які завжди корелюються по ціні з акціями, причому і в привʼязці до конкретної компанії і до ринку в цілому. Банки їх беруть в забезпечення під 30-70 відстоків вартості. Коли їх вартість падає нижче рівня забезпечення, банки вимагають продати їх зі збитками по фактичній ціні.
Сьогодні буде важливий день. В залежності від ситуації вже можна буде робити більш точний прогноз. Чи це просто паніка, чи вже сформований тренд на «втечу» зі всіх активів. І цікаво буле подивитись на боргові інструменти. Які повторюють тренди, але з кількаденним запізненням.
Ірина_
Аватар користувача
Модератор Форуму
 
Повідомлень: 4937
З нами з: 14.09.13
Подякував: 1108 раз.
Подякували: 2039 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Пон 14 кві, 2025 14:15

Андрій Масло

Переконаний, що вся ця балаканина про перенесення фабрик зі всього світу в США — лише обманний маневр. Трамп сам чудово розуміє, що це утопія і просто шукає спосіб примусити Китай платити данину. Втім, судячи з того, що мито на китайську електроніку та сонячні панелі він вже відмотав, вдається йому це поки, прямо скажемо, хреново.

Але ок — припустимо він таки зумів нагнути тих всіх техно-баронів і вони перенесли свої виробництва в Штати... А хто на тих заводах горбатитись буде? Американці за таку напружену роботу братися не хочуть, а якщо й погодяться, то за непристойно великі гроші. Мігрантів з країни ви виганяєте, з усіма сусідами пересварились… Штучний інтелект і роботи? Якщо й так, то не раніше, ніж через 5–10 років... А зараз?

Схоже, Донні і сам уже почав сумніватися у своїх когнітивних здібностях — навіть погодився пройти тест на здоровий глузд. Після чого визирнув із дверей тої самої палати, звідки зазвичай дає інтерв’ю, і радісно повідомив, що всі запитання він прочитав правильно. А щоб ця подія не залишилася непоміченою, вирішив не чекати похвали від невдячної громадськості — полетів у Флориду й на клумбі біля гольф-клубу урочисто встановив собі памʼятник. Але годі про нього…

Впродовж минулого тижня я мав декілька емоційних діалогів з поважними клієнтами, які сильно занепокоєні тим, що цей «рудочолий геній» занапастить нашу планету. «Світ вже на всіх парах несеться в прірву і все довкола скоро накриється мідним тазом», — вважають вони. До речі — чому саме мідним я так і не зрозумів )

Втім, якщо ви не готові до того, що в якийсь окремий момент фондовий ринок просяде на 30%, або навіть 50% — вам на біржі робити нічого. Бо таке рано, чи пізно станеться і неважливо хто при владі — Дональд Трамп, Мікі Маус, чи ChatGPT. Після вдиху має йти видих, інакше вуглекислий газ зруйнує наші легені. Аналогічно тут — ринки циклічні, після зростання завжди йде падіння. Причини завжди різні, але ймовірність, що таке повториться знову — абсолютна. Питання лише коли і як глибоко…

Такі стрибки, як ми спостерігали на ринку впродовж минулого тижня, підкріплюють тезу колишнього керуючого активами Credit Suisse Майкла Мобусіна. Він стверджував, що ринкові коливання не підпадають під дію Закону Гаусса і їх ексцеси значно сильніші, ніж при нормальному розподілі. Особливо, коли в соціальну мережу заходить Трамп і торгові алгоритми підхоплюють його галюцинації, як сигнали до дії. Але повернімось до Мобусіна…

У своїй збірці «More Than You Know: Finding Financial Wisdom in Unconventional Places», він зауважив, що впродовж 30 років середня дохідність індексу S&P 500 знаходилась на рівні 9.5% річних (8% зростання + 1.5% дивіденди). Причому — без 10 найкращих днів ця дохідність знижується до 1.5%… Ми перевірили ці розрахунки на даних з 1990 по 2020 рік — дійсно, так і є. А ще помітили, що без 10 гірших днів — дохідність зростає до 18.5% (!)

Про що це говорить? Правильно — купуйте дешево, продавайте дорого, не потрапляйте в просадки і буде вам щастя ) А якщо серйозно — подивіться краще на прикріплений графік, там гарно продемонстровано, як це все відбувалось впродовж минулого століття. Однак, давайте спочатку розберемось з формулюваннями:
Ведмежий ринок — починається, коли індекс S&P 500 падає на 20% (або більше) від попереднього максимуму і триває до досягнення нового дна та подальшого розвороту.
Бичачий ринок — стартує після зростання на 20% від попереднього дна, але підтверджується після встановлення нового історичного максимуму (ATH) і продовжується до наступного падіння (-20%).
Рецесією називається період, коли економіка скорочується два (або більше) квартали поспіль.
Так от — згідно статистики, за останніх 80 років ведмежий ринок наставав 15 разів (в середньому через кожних 5 років). Його середня просадка становила -32% і тривало це неподобство близько року. Після цього щоразу починався новий ріст. Бичачий ринок тривав в середньому 4 роки і давав приріст +150%. Середній розмір зростання і падіння — приблизно однаковий, але бичачі ринки довші й потужніші.

Якщо ви пригадаєте формулу розрахунку математичного очікування:
МО = Win$ * Win% – Loss$ * Loss%, де
$ — середній результат
% — ймовірність настання

І порахуєте шанси на успіх, то побачите, що в довгостроковій перспективі вони сильно перекошені в бік інвестора. Наприклад, якщо середній річний приріст в фазі зростання ~25%, а його ймовірність ~70% — тоді МО буде сильно позитивним, навіть попри періодичні глибокі просадки. Знаєте чому Гагарін полетів у космос саме в день космонавтики? Отож )

Ринки впродовж століття складались навпіл чотири рази — в 1929 (-86%), 1974 (-48%), 2000 (-49%) і 2008 (-57%). Але навіть, враховуючи такі глибокі просадки, акції американських компаній все одно продемонстрували найбільшу середню дохідність серед усіх класів активів. При чому в минулому світ переживав катаклізми набагато серйозніші, ніж ми маємо на сьогоднішній день. Україні зараз найважче...
— А якщо Трампу все-таки вдасться розхитати цю планету настільки, що вона злетить зі своєї фінансової осі і все полетить в трамп-тарари?
— Тоді тим більше — для чого вам ці долари? Краще володіти часткою в якомусь перспективному бізнесі, який генерує дохід. А в чому його надалі будуть обліковувати — в гривнях, рупіях, чи в біткоїнах — яка різниця? Головне, аби не в рублях, а решту якось переживемо…

P.S. Люди неправильно розуміють слово «апокаліпсис». Для більшості — це якась техногенна катастрофа, яка веде до вимирання людства. Насправді це не так. У перекладі з давньогрецької воно означає «глибоке осмислення», «одкровення», «зняття завіси», «глобальні зміни».
«Трампогенна» катастрофа, звичайно, також може привести до знищення цивілізації, але таких апокаліптиків, як Дональд, в історії Штатів було багато (Джексон, Ніксон, Рейган, Буш-молодший). І нічого — якось вижили. Тож не впадайте у відчай, бо як було написано на персні царя Соломона: «І це також мине…»
Ірина_
Аватар користувача
Модератор Форуму
 
Повідомлень: 4937
З нами з: 14.09.13
Подякував: 1108 раз.
Подякували: 2039 раз.
 
Профіль
 
  #<1 ... 23242526
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
Російська економіка 1 ... 162, 163, 164
tobias » Чет 17 січ, 2013 12:01
1639 315124
Переглянути останнє повідомлення
Вів 06 чер, 2023 17:00
grkgusejnov
41 50666
Переглянути останнє повідомлення
Сер 15 вер, 2021 15:51
maksimus silvestris
Китайська економіка 1 ... 143, 144, 145
tobias » П'ят 22 січ, 2010 11:56
1449 168085
Переглянути останнє повідомлення
Пон 01 лют, 2016 23:10
tobias
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама