|
|
![]() Re: Пенсия: каждый сам за себяПравильный посыл - на пенсию нефть рассчитывать.
![]() Re: Пенсия: каждый сам за себяYuri_61
Без цитат я потерял нить. А на основе чего вы так решили?
![]() Пенсія загальнаДвоє колег, практично за однакового стажу та зарплати на одній посаді,оформили пенсію у 2019 та 2021 роках. У першого пенсія - 6000 грн., у другого - 8000 грн.
Різниця тільки у тому, що при обчисленні пенсій була різна одна зі складових (дуже важлива, визначальна, як писав вище Yuri_61) - середня зарплата за три попередніх роки перед роком призначення пенсії.
![]() До речі, хто отримує (або, можливо, родичі) пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (колишні військові, міліціонери, прикордонники, пожежники ...) - державні органи наразі не роблять самі нічого для того, щоб пенсія була обрахована у розмірі згідно цього Закону.
Так, з 01.01.2018 (для міліціонерів - з 01.01.2016) пенсії були перераховані з трьох складових грошового забезпечення, відповідно до постанови КМУ (при цьому пенсійний фонд протиправно зменшив розмір пенсії до 70% грошового забезпечення - тільки за рішенням суду нараховує у тому відсотку, з якого призначена пенсія). У подальшому постанова КМУ була скасована, внаслідок чого з 01.04.2019 вказані особи набули право на перерахунок пенсії у повному розмірі (згідно всіх склдових зарплати теперішніх працівників). Адгоритм дій такий: 1. потрібно звернутись до органу, який видає довідку про грошове забезпечення (обласний комісаріат для військових, ТМО МВС для міліціонерів, тошо), для направлення оновленої довідки про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 до обласного пенсійного фонду; 2. пенсійний фонд отримує довідку і нічого не робить. Потрібно звернутись до пенсійного фонду з листом про проведення перерахунку на підставі оновленої довідки. 3. пенсійний фонд відмовляє, про що надсилає лист - і отримавши цю відмову - потрібно звернутись до суду з позовом. 4. тільки на виконання рішення суду перерахунок буде здійснений. Після рішення суду потрібно звернутись з листом, щоб фонд повідомив про наслідок перерахунку. Це коротко. У подальшому фонд також знову зменшить відсоток, а також може обмежити розмір пенсії 10-ма прожитковими мінімумами. Це є підстаою для нового позову..
![]() пенсіонери
![]() Як повідомили у Пенсійному фонді у відповідь на інформаційний запит Укрінформу, лише за минулий рік їх кількість зменшилась на 290 тис. осіб. Пенсійний фонд уточнює, що станом на 1 січня 2021 кількість пенсіонерів в Україні становила 11,13 млн осіб, на 1 січня 2020 року – 11,33 млн ![]() Середня пенсія після індексації: 30% пенсіонерів отримують менш ніж 3 000 грн (інфографіка)
![]() Цікава статистика, виходить 67% отримують менше середньої 5 238 грн (143 доларів за курсом НБУ). ![]() Чого вас це дивує? Це, наприклад, ті люди, що працювали на різних Серпах і Молотах, втратили роботу після 1991 і не мають достатнього стажу. Їм навіть індексацію не платять повноцінно завдяки тому ж малому стажу. Та й при совку у багатьох була мала зарплата - бібліотекарі, машиністки та ін.. Зараз є багато тих, хто працював по-чорному, або за умовну мінімалку. А яку пенсію будуть отримувати ФОПи з їх мізерним ЄСВ? А у багатьох бюджетників (це просто близький мені приклад) робота (хоч яка) збереглася, школи та виші не зачинились, академічні НДІ вижили, виникло (за)багато нових вишів і поїхало: індексація заплат, пенсій, росте стаж. Я вже не кажу про держслужбовців, банківську сферу. Тобто розрив між малими і великими пенсіями імхо зростає.
|
|