Realist написав:НБУ здорової людини. Реалісти. І то є добре.
Які вони реалісти? Я запитав у коментарях на Ютубі, чому підкинули курс так високо власною безліяльністю? Коментарі були одразу відключені до відео Для мене головна фраза в брифінгу, який тривав 45 хв. Це те, що вони боряться з ревальвацією, це головна мета НБУ. О це цинізм, нібито боряться з інфляцією, але головний ворог для них це знецінення власних заощаджень і доходів олігархів. Це все що треба знати про цих посіпак олігархів. І це все що треба знати про розклади, вони підстелили собі солому у вигляді 28.50, зараз будуть відбивати ревал, до нового врожаю або ескалації. Вот така казочка малята. А ще вони відморозились на питання, чому вони не допускають наші банки на ринок Євробондів? Ну тогда взагалі буде капут запозиченням уряда і валютним депозитам під 1% річних, та і гривню не залучиш під 5%. Банки куплять валютні ОЗДП, потім залучать до цього населення і все. Не хочуть вони світового ринка, хочуть створювати привілеї для себе. Не можна створювати олігархам конкуренцію. Тільки бородаті няні будуть доїти державу під 8% в валюті, но тільки не банки і не населення.
somilitark написав:Мама мія, а вивода капітала до 26 жовтня 2014-го не було? Крим, Донбас, це все було після виборів 26.10.2014-?
Падіння експорта більше впливає на курс, ніж навіть війна. В Раші теж курс впав вдвічі, як і експорт, і в Білорусі. У Вірменії була війна, минулого року, а курс впав на 10%, бо експорт не падав. Нє, ну можна списати все на Пєтю з Лєрою, а потім (сьогодні), дивуватись, чого це курс поповз вгору.
У НБУ заявили, що наразі підстав говорити про жорсткі валютні обмеження немає.
Про це керівництво НБУ заявило під час брифінгу.
Журналісти запитали, чи буде НБУ вдаватись до обмежень на виведення капіталу, подібних до тих, які були у 2014-2015 роках, якщо загроза війни матеріалізується, та чи будуть вони жорсткішими/легшими.
"Звичайно, у НБУ має бути план на випадок різних подій і в нас такі плани є. Але на сьогоднішній день, на нашу думку, підстав про те, щоб говорити про використання якихось жорстких адміністративних обмежень, немає", - заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
НБУ снизил прогноз роста ВВП на 2021-й и 2022-й, повысив на 2023-й. Известный трюк, но мы его не осуждаем Достижение таргета по инфляции так же отодвинуто вперед - с 2022-го на 2023-й
Denik написав:НБУ пішов попереду ФРС. Збільшення облікової ставки ФРС не призведе до зміцнення долара а лише компенсує зниження геополітичної напруженості.
А цінами на сировину рулить зараз не ФРС а Політбюро Китаю, зміни політики якого не буде через Олімпіаду і перевибори Сі Цзіньпіна в листопаді 2022.
если кто-то думает, что рулит ценами в глобальном масштабе, то сильно ошибается.
Китай попробовал поиграться, отказавшись от австралийского угля. чем закончилось? - нехватка угля, нехватка э/э - рост цен на уголь во сколько раз?
просто попытки отдельных товарищей пытаться использовать цены на сырье как оружие приводят к турбулентностям на товарных рынках - но это не управление, это хаос, который вредит всем.