Сенс (Альфа) например, онлайн
думаю, и в некоторых других тоже
|
|
![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСНу що там на валютних фронтах? Хоч якийсь двіж намічається?
![]() Україна припиняє друкувати готівку на військові потребиУкраїна припиняє здійснювати монетарне фінансування економіки, щоб забезпечувати країну під час війни з Росією. Йдеться про друк готівки, який є небезпечним для макрофінансової стабільності України.
Про припинення друку повідомив у неділю, 26 березня, голова Національного банку України Андрій Пишний у розмові з виданням Financial Times. Голова НБУ пояснив, що друк грошей створив серйозні ризики для стабільності України. Щоб покрити дефіцит бюджету, велика частина з якого йшла на забезпечення оборони, НБУ друкував мільярди гривень. Відмова від друку нової готівки зумовлена отриманням кредиту на 15,6 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду. Угода з МВФ передбачала припинення друку грошей. «Припинення монетарного фінансування, використання внутрішніх ринків облігацій та заходи зі збільшення податкових надходжень були жорстко прописані в угоді з МВФ», – розповіли у виданні. Андрій Пишний зазначив, що жорсткіші резервні вимоги допоможуть Україні повернутися до плаваючого обмінного курсу, а угода з МВФ зможе забезпечити Україні допомогу від коаліції донорів, які зможуть виділити приблизно 40 млрд доларів. Нагадаємо, 25 березня країни G7 погодилися відстрочити боргові виплати України до завершення програми МВФ. Україна може не виплачувати борги до 2027 року. Після стабілізації економічної ситуації в Україні, або до закінчення програми МВФ, держави, які надали кредит, пообіцяли запровадити додаткові заходи, щоб полегшити кредитне навантаження на Україну.
![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСПопробуем разобраться в терминологии. Выражение "печатать деньги" в современном мире стало образным и давно не отражает суть процессов. Чаще всего, подразумевается эмиссия в безналичной форме. Бумажные деньги, естественно, печатаются, но этот процесс давно не является определяющим. Бумажные деньги - это всего лишь инструмент бытового оборота. печать в буквальном смысле не прекращается никогда. Абсолютный минимум - обновление купюр. Безналичная эмиссия тоже явление достаточно постоянное, без нее современная модель экономики существовать не может. При этом могут различаться формы эмиссии. Эмиссия, достаточная для покрытия процентных доходов, считается естественной и с ней никто не борется. Под монетарным финансированием экономики, в данном случае, подразумевается финансирование правительственных расходов за счет покупки облигаций непосредственно эмитентом. В прошлом году таким способом было эмитировано 400 млрд. Именно от такой эмиссии НБУ и пообещал воздерживаться. Строго говоря, это было обещание такое финансирование не возобновлять, поскольку оно уже прекращено с нового года. ![]() Ви здивуєтесь, але влада говорить правду, справа в тому, що для багатьох підприємців існує зараз пільга, можна взагалі не платити єдиний податок і єдиний соцвнесок за себе, а також зараз діє зменшене до 7% ПДВ на ввіз пального та повністю відмінене акцизне оподаткування цього вида продукції, тому скасуванням пільг можна підвищити кількість отриманих податкових і митних платежів. Так що уряд може просто повернути модель оподаткування яка діяла до великої війни, це звичайно погіршить прибутковість господарювання багатьох суб'єктів, але вважаю, що обмежити пільги треба, бо колективний захід може поставити питання, чому наші платники податків повинні затягувати паски, а деякі АЗС наприклад працювати з рентабельністю в 30%, в якій країні таке можливо? Орієнтовний час скасування пільг це червень, ця інформація проскакувала ще восени 2022-го, коли були коментарі щодо роботи місії МВФ в Україні.
![]() ви в одну купу змішали різні механізми. давайте розкладемо по полочках. емісії є різні, й перестати друкувати мається на увазі основний механізм, коли НБУ купує ОВДП - оце чиста емісія. цим займалися в 2022 році на 400 ярдів грн, в цьому році ні, й обіцяють - ні-ні ![]() % по депосертифікатам - ця емісія звичайно проводиться постійно, але в неї не такий великий масштаб. хоча так, за рік це може скласти 75 ярдів грн. але 6 ярдів грн в місяць - це не так помітно. емісія під іноземну допомогу (як ви кажете під отриманий бакс) - це явище було в 2022, й зазвичай є в 2023. в 2022 таким чином емітували 800 ярдів грн, в 2023 - поки 220, з них в березні - 72 ярди грн? а де ж ці всі гроші? - в них є противага. НБУ, який отримав валюту від іноземної допомоги, продає її потім на міжбанку, знову таки забираючи з нього гривню. ці суми - 2022 рік мінус 810 ярдів грн, 2023 - мінус 250 ярдів грн, березень - мінус 45 ярдів грн. як бачите, суми більш-менш балансуються, хоча за березень зростання грошей в банківський системі - майже 30 ярдів грн, до 550 ярдів грн. є ще прихована емісія - це рефінанс банків. в 2020 році таки чином НБУ додав 62 ярди грн, в 2021 - 35 ярдів. але зараз йде зворотний процес - банки повертають рефінанс, оскільки він надто дорогий. близько 50 ярди повернули в 2022, й близько 12 ярдів грн в 2023 році. а от % по ОВДП - це головний біль мінфіну/бюджету - буде сплачувати або з надходжень, або з запозичень. доки НБУ не викуповує ОВДП - емісії немає якось так ![]() ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДССпасибо за расшифровку. Пышный сказал - НБУ напрямую Овдп покупать не будет. Ясно.
Имхо,если надо будет,могут что нибудь придумать,так,чтоб МВФ не сильно напрягать) ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСЯк це все відобразиться на курсу гривні? Та інфляції? Походу позитивно... Але де брати гроші на фінансування армії? Військовим і так вже знизили зарплати. А це не добре.
Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор
|
|