оф.курс упадет итого на 30-50 копеек? - да? легко, хоть с понедельника. И затем еще годик без таких падений вообще. Всьо в руках НБУ. Пока в руках. И не думаю, что за год они контроль за ситуацией из рук выпустят. Перед выборами никто девальвацию не проводит. Будут ли в Украине в 2024 выборы? Тут никто не знает. Пока 50/50. США во время своей жесточайшей Гражданской войны выборы проводили... А здесь даже диджитализация...
У банківській системі станом на листопад 2023 року вільна ліквідність становить близько 700 млрд грн.
в позабанківському обігу знаходиться $116 млрд готівкової іноземної валюти.
Загалом за 2022-2023 рр. (станом на 9 листопада цього року) Україна отримала $66,5 млрд валової міжнародної допомоги, з якої $27,3 млрд (41%) складають гранти. А за дев’ять місяців 2023 р. отримано $32 млрд допомоги, з якої лише близько 30% – грантова. З міркувань боргової стійкості ця частка є недостатньою.
Найбільшими донорами міжнародної допомоги для України стали Євросоюз та Європейський інвестиційний банк ($24,9 млрд), США ($22,9 млрд), МВФ ($6,3 млрд), Канада ($3,6 млрд), Світовий банк ($2,0 млрд). 84% усіх отриманих Україною грантів надали США.
Кредит від Франції, отриманий Україною у листопаді 2022 року, має фіксовану дохідність у 1,04% річних, кредит від Японії у червні 2022 року – 1% річних, кредит від Канади у квітні 2023 року – 1,5% річних. Станом на жовтень процентна ставка НБУ за кредитними операціями становить 22% річних, а річний рівень інфляції – 5,3%. Тобто маємо реальну процентну ставку +16,7% річних при очікуваних темпах реального ВВП лише у +4,9% за прогнозом НБУ.
Звісно, така ситуація не сприяє залученню банківських коштів у кредитні інвестиційні проекти бізнесу. Підприємствам, щоб розрахуватися за взяті кредити, потрібно йти у збиток, оскільки приріст реальних обсягів їхньої продукції в середньому не покриває тих процентів, які бажають бачити банки за свої кредити. Абсолютно логічно, що кредитний процес в країні гальмується, мультиплікація грошової маси через банківську систему майже не відбувається, а рівень залучених банками депозитів вдвічі перевищує рівень виданих ними кредитів.
За оцінками Мінекономіки, зараз рівень безробіття становить близько 20% робочої сили. У мирний час природним рівнем безробіття для України вважався показник 6%.
За рік гривневі строкові банківські депозити бізнесу зросли в 2,5 раза, а взяті бізнесом банківські кредити скоротилися на 20%. Бо навіщо займатися бізнесом та створювати робочі місця, якщо можна без ризику отримувати понад 10% річних за строковий депозит? Відомі ситуації, коли підприємства просто звільняють працівників, що залишилися, заморожують бізнес і кладуть наявні кошти на строковий депозит у банку.
Кошти фізичних осіб за квартал надалі зростали у гривні – на 4.7% та у валюті – на 2.1%. Натомість строкові гривневі вклади населення зросли на 3.1%, а у валюті зменшилися на близько 4%
За III квартал обсяги гривневих корпоративних коштів клієнтів зросли на 5.5% переважно за рахунок стрімкого приросту в липні. Найвищі темпи залучення коштів бізнесу в гривні були у Приватбанку, на 7.8%. Натомість валютні кошти бізнесу знизилися на 4.9%.
У III кварталі 2023 року прибуток сектору зріс до 42.2 млрд грн, третину якого склав прибуток Приватбанку.
vitaliiangel написав:Почитайте последний отчёт НБУ. Идёт загон народа в гривну. Когда гривна укрепляется популярность гривневых инструментов взлетает. По достижении Критичной массы гривна упадёт.
открыл америку. писал об этом как токо зафиксили и начали опускать курс. местные играются в конверт депо, а обычных пересичных накажут - просто никто не знает кода и только в этом вся интрига... хотя пока сидел в привате с полчаса, пару-тройку человек обращались в кассу за заказанными баксами.