Інвестуємо в нерухомість закордоном

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 894895896897898 ... 906>
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 01:54

  b3320413 написав:В Польше пока и близко обвалом не пахнет, но я бы все-таки не вкладывал в нее на десятки лет, те более по сегодняшним ценам

На десятки лет разве что в Швейцарию вкладывать. И то, не факт.
Единственный фактор риска - близость к оркостану. В случае чего - Польша будет первой встречать танки. А так, предполагаю, благосостояние стран ЕС будет выравниваться со временем. Богатая Северная Европа будет тормозить, Восточная будет расти, Южная будет продолжать бездельничать.
Gastarbaiter
 
Повідомлень: 3213
З нами з: 26.02.18
Подякував: 671 раз.
Подякували: 538 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 10:26

Re: Інвестуємо в нерухомість закордоном

  BIGor написав:Так, під здачу в оренду навіть немає смисла купляти. Читав що деякі лендлорди будутб продавати - немає дохідності/або в інших місцях вона краща.

Вы говорите, что нет смысла покупать за 1.2М при ежемесячной аренде в 3.2К. В том смысле, что срок окупаемости как в Австрии/Германии и т.п. И вы правильно говорите. Лучше поискать другие страны/метрополии. Но это лишь один из факторов.
Я же хочу осознать наличие еще и других факторов.
В самом объявление пишет 3.2К чистой аренды +1К обязательных платежей. При вакантности эти 1К лягут на плечи собственника. Что-то мне подсказывает, что их цена будет расти. Да, кстати, еще есть в Польше ежегодный налог на недвижимость не указаный в объявении.
Еще фактор - это сложность выселения неплательщиков
b3320413
 
Повідомлень: 250
З нами з: 13.08.18
Подякував: 25 раз.
Подякували: 9 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 10:56

  b3320413 написав:
  BIGor написав:Так, під здачу в оренду навіть немає смисла купляти. Читав що деякі лендлорди будутб продавати - немає дохідності/або в інших місцях вона краща.

Вы говорите, что нет смысла покупать за 1.2М при ежемесячной аренде в 3.2К. В том смысле, что срок окупаемости как в Австрии/Германии и т.п. И вы правильно говорите. Лучше поискать другие страны/метрополии. Но это лишь один из факторов.
Я же хочу осознать наличие еще и других факторов.
В самом объявление пишет 3.2К чистой аренды +1К обязательных платежей. При вакантности эти 1К лягут на плечи собственника. Что-то мне подсказывает, что их цена будет расти. Да, кстати, еще есть в Польше ежегодный налог на недвижимость не указаный в объявении.
Еще фактор - это сложность выселения неплательщиков

Озвучив ціну цього щорічного на нову квартиру 55 квадратів. 390 зл, тобто 8є/місяць. З того, що подорожчає - електроенергія. Зараз типу дотується. З цим подорожчанням нові жк будуть боротись встановленням сес. У нас на зборах таке обговорювалось. В сусідньому на минулому тижні був монтаж. Але це не про ваші витрати згідно лічильника, це про те, щоб чинш не ріс. Я нікого за польські метри не агітую, якщо що.
Щодо наведеного мною прикладу орендної квартири. Навів виключно через те, що орендував в цьому комплексі 45 метрів за 3 тис+ 500 комунальних. Зараз за ті ж гроші можна винайняти вдвічі більше житло. Але й перекоси є. В цьому ж жк за кавалерку метрів на 25-30 правлять 2+к часом. Вчора читав статтю, що в деяких польських містах різниця вартості квадрата становить 30% в залежності від загальної квадратури приміщення. Тобто кавалерка на 30% дорожча за метр, нід трикімнатна.
gonchik74
Аватар користувача
 
Повідомлень: 754
З нами з: 28.01.15
Подякував: 14 раз.
Подякували: 120 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 11:56

  b3320413 написав:
  BIGor написав:Так, під здачу в оренду навіть немає смисла купляти. Читав що деякі лендлорди будутб продавати - немає дохідності/або в інших місцях вона краща.

Вы говорите, что нет смысла покупать за 1.2М при ежемесячной аренде в 3.2К. В том смысле, что срок окупаемости как в Австрии/Германии и т.п. И вы правильно говорите. Лучше поискать другие страны/метрополии. Но это лишь один из факторов.
Я же хочу осознать наличие еще и других факторов.
В самом объявление пишет 3.2К чистой аренды +1К обязательных платежей. При вакантности эти 1К лягут на плечи собственника. Что-то мне подсказывает, что их цена будет расти. Да, кстати, еще есть в Польше ежегодный налог на недвижимость не указаный в объявении.
Еще фактор - это сложность выселения неплательщиков

Ви не слухаєте, адміністраційні в 1к злотих - ну це якийсь комплекс аля з губастими дівчатами на рецепції і з власним спортзалом для жильців. Або якась велика квартира з 2-ма паркомісцями - але вона буде коштувати більше 3,2к оренди чи 1,2 млн на покупку.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8914
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1337 раз.
Подякували: 1733 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 12:01

Re: Інвестуємо в нерухомість закордоном

  gonchik74 написав:З цим подорожчанням нові жк будуть боротись встановленням сес. У нас на зборах таке обговорювалось. В сусідньому на минулому тижні був монтаж. Але це не про ваші витрати згідно лічильника, це про те, щоб чинш не ріс

Немного не понял. Кто оплачивает эту установку? И куда пойдет ээ выработаная на панелях? Напрямую к жильцам или типа в сеть на продажу, а выручка в бюджет ОСББ?
b3320413
 
Повідомлень: 250
З нами з: 13.08.18
Подякував: 25 раз.
Подякували: 9 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 12:08

  b3320413 написав:
  gonchik74 написав:З цим подорожчанням нові жк будуть боротись встановленням сес. У нас на зборах таке обговорювалось. В сусідньому на минулому тижні був монтаж. Але це не про ваші витрати згідно лічильника, це про те, щоб чинш не ріс

Немного не понял. Кто оплачивает эту установку? И куда пойдет ээ выработаная на панелях? Напрямую к жильцам или типа в сеть на продажу, а выручка в бюджет ОСББ?

На покриття витрат ее на обслуговування будинку ( котельня, освітлення, брами гаражні тощо). Береться кредит. Пільговий. Кредитне навантаження лягає на мешканців.
gonchik74
Аватар користувача
 
Повідомлень: 754
З нами з: 28.01.15
Подякував: 14 раз.
Подякували: 120 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 02 тра, 2024 13:35

Re: Інвестуємо в нерухомість закордоном

  gonchik74 написав:Береться кредит. Пільговий. Кредитне навантаження лягає на мешканців.

Исповедь экономического убийцы, Перкинс


Я могу попробовать объяснить свое беспокойство на примере с гаражами:
1. можно купить на отшибе Киева во дворе металлический гараж. Его могут снести в любой момент, но он как правило не дорогой и не нужно платить никаких платежей. Нашел арендателя и считай окупаемость за 2-3 года.
2. можно купить на отшибе Киева во дворе капитальный гараж. Его уже так просто не снесут, он лучше, и сборов как правило тоже нет. Но дороже. Нашел арендателя и имей немного. Если что, закинул туда свой хлам и закрыл на ключ.
3. можно купить в кооперативе гараж. Там будут платежи, но как правило не большие. Сдать хз как будет.
4. можно купить в центре Киева во дворе капитальный гараж. Его, скорей всего, не снесут, и сборов как правило тоже нет. Но конкретно дороже. Найти арендодателя реально, сдаваться будет не принципиально дороже чем на отшибе города, окупаемость будет 20+ лет. Но его так же можно закрыть на ключ.
5. можно купить паркоместо в крутом ЖК за овердофига. С губастыми телками. Здесь обслуживание будет дорого каждый месяц. Дороже 2к хруща с отоплением. Может повезет найти крутого под сдачу за еще больше овердофига.

Когда рынок прет вверх, у людей есть шальные деньги, то пятый вариант будет показывать самую лучшую динамику. Вложивший респектабельный инвестор на новом лексусе будет парковаться в подвале модного МОПа Тетриса, а соседнее место сдавать за "300 баксов + коммуналка 1500 грн", потому что выгодно успел отхватить еще на этапе котлована.
Но самый умный инвестор успеет поздавать паркоместо, а перед обвалом грамотно выйдет из сделки и зафиксирует прибыть. Йоу!
b3320413
 
Повідомлень: 250
З нами з: 13.08.18
Подякував: 25 раз.
Подякували: 9 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 04 тра, 2024 08:39

Re: Інвестуємо в нерухомість закордоном

А хто що скаже про балканські країни? Можуть вистрілити? Мені цікава дана місцевість, бо на мою думку Польща/Чехія/Словаччина вже досить перегріті в плані нерухомості. В Угорщині також за останні 5 років ціни сильно поперли. А ось Балкани ще мають потенціал на мою думку. Ну, крім Хорватії та Словенії, бо вони вже давно в ЄС і ціни там вже дуже високі. Я моніторив ще до війни і бачив, що Чорногорія мала відносно низьку вартість нерухомості, але з потенціалом до росту і підтягування до Хорватії та Словенії. Плюси для мене були - що країна вже в НАТО, а отже скоро буде і в ЄС. Але мінусом є засилля узкіх. Можливо є ще інші країни Балкан, з потенціалом до росту? От, наприклад, знаю, що Північна Македонія дружня до нас країна, що надавала нам військову допомогу
The_Rebel
Аватар користувача
 
Повідомлень: 262
З нами з: 01.06.19
Подякував: 15 раз.
Подякували: 55 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 04 тра, 2024 09:14

  The_Rebel написав:А хто що скаже про балканські країни? Можуть вистрілити? Мені цікава дана місцевість, бо на мою думку Польща/Чехія/Словаччина вже досить перегріті в плані нерухомості. В Угорщині також за останні 5 років ціни сильно поперли. А ось Балкани ще мають потенціал на мою думку. Ну, крім Хорватії та Словенії, бо вони вже давно в ЄС і ціни там вже дуже високі. Я моніторив ще до війни і бачив, що Чорногорія мала відносно низьку вартість нерухомості, але з потенціалом до росту і підтягування до Хорватії та Словенії. Плюси для мене були - що країна вже в НАТО, а отже скоро буде і в ЄС. Але мінусом є засилля узкіх. Можливо є ще інші країни Балкан, з потенціалом до росту? От, наприклад, знаю, що Північна Македонія дружня до нас країна, що надавала нам військову допомогу

Не такі вже й перегріті
Зараз займаюся квартирою в Спліті
Тітовка 50-х років
86 метрів + терраса 14 метрів
4 поверх 4 поверхового будинку без ліфта
Центр міста. Видова на Адріатику та палац імператора Діоклетіана
Повністью під ремонт - 312 кіло евро з усіма витратами.
Це хіба дорого для гарного клімата, низького рівня злочинності, відсутності проблем з арабами?
Востаннє редагувалось UA в Суб 04 тра, 2024 09:22, всього редагувалось 1 раз.
UA
 
Повідомлень: 8295
З нами з: 19.07.08
Подякував: 1839 раз.
Подякували: 2238 раз.
 
Профіль
1
1
Повідомлення Додано: Суб 04 тра, 2024 09:20

  The_Rebel написав:А хто що скаже про балканські країни? Можуть вистрілити? Мені цікава дана місцевість, бо на мою думку Польща/Чехія/Словаччина вже досить перегріті в плані нерухомості. В Угорщині також за останні 5 років ціни сильно поперли. А ось Балкани ще мають потенціал на мою думку. Ну, крім Хорватії та Словенії, бо вони вже давно в ЄС і ціни там вже дуже високі. Я моніторив ще до війни і бачив, що Чорногорія мала відносно низьку вартість нерухомості, але з потенціалом до росту і підтягування до Хорватії та Словенії. Плюси для мене були - що країна вже в НАТО, а отже скоро буде і в ЄС. Але мінусом є засилля узкіх. Можливо є ще інші країни Балкан, з потенціалом до росту? От, наприклад, знаю, що Північна Македонія дружня до нас країна, що надавала нам військову допомогу

В Албанію треба вкладатись. В Північній Македонії, якщо на удальонці, то на Охрідському озері непогано. (Охрід, Струга)
Bolt
 
Повідомлень: 2909
З нами з: 09.11.17
Подякував: 16 раз.
Подякували: 208 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 894895896897898 ... 906>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
24803 16577555
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 10 тра, 2024 12:39
Модератор
10014 6269672
Переглянути останнє повідомлення
Чет 02 тра, 2024 15:08
Bolt
6 379963
Переглянути останнє повідомлення
Сер 10 сер, 2022 14:45
Bolt
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама