Світова економіка та світова економічна криза, процеси в світовій економіці, а також основні тенденції розвитку. Економіка США, Японії, Німеччини, Китаю - ресурси, роль та перспективи
Ірина_ написав:прогнози щодо розвитку економічної ситуації в рф?
Якщо війна продовжиться в поточному темпі і санкції не послаблять, то восени цього року в них почнуться проблеми. До краху економіки залишилось 3 кроки: 1. Списати борги ВПК перед банками 2. Продати всю ліквідну частину ФНБ 3. Заморозити депозити. Хоча більш ймовірно якась хитріша форма як 100 Гонтаревої, або конвертація депозитів в цінні папери. Повний крах (девальвація 50%+ в місяць) буде восени 2026
У передчутті послаблень санкцій, багато безпринципних міжнародних фінансових гравців зараз дивиться на росію і облизується в очікуванні надприбутків. Брокери в Лондоні та Нью-Йорку діляться на два типи — одні відвертаються від болотного смороду, інші чекають слушного моменту, щоб зістригти капусту. Але давайте по-порядку…
Катастрофічний варіант, якщо санкції їм не послаблять і в світі почнеться криза, для нас дуже бажаний, але на жаль малоймовірний. Бо навіть якщо Трамп помножить на нуль всі інші ініціативи Байдена, то в питанні майбутнього оркостану вони однодумці і вважають, що «ставити хрест на росії не можна». Тому спроби вирвати росію з лап китайського дракона будуть продовжуватися.
І нічого нового в цьому нема. Ситуація нагадує 1945 рік, коли Японія після капітуляції із запеклого ворога миттєво перетворилася на одного із найбільших соратників Заходу в боротьбі з комуністичною чумою. Проблема лише в тому, що росія не капітулювала і прямого важіля на неї в Заходу зараз нема. А отже, будуть тягнути час і шукати варіанти, як усунути цього вилупка від влади. І їх десь можна зрозуміти, адже залишати такі величезні території та запаси корисних копалин на поталу Китаю було б нерозумно.
Спостерігаючи за останніми заявами президента США, не виключено, що вони невдовзі навіть погодяться підключити росію назад до SWIFT, щоб змусити її торгувати своєю болотною нафтою через долар. І, принагідно, через країни, які входять в ОПЕК, будуть встановлювати мокшам план Пʼятирічки, затверджений на Зʼїзді Капіталістичної Партії Сполучених Штатів. Все, як ті люблять… І росіянці вхопляться за нього, як за рятівне коло. Адже це допоможе їм стабілізувати ситуацію — збити інфляцію, відновити ланцюги поставок, здешевити транзакції і згодом відновити повноцінний імпорт. Щоправда, всі їх потуги по «отєчєствєнному імпорто-замєщєнію» відразу накриються мідним тазом, адже конкурувати їх рукожопим подєлкам із світовими товарами неможливо. Але кого це хвилює…
Однак, санкції ще скоро не знімуть. Тому курс рубля продовжить знижуватися і цілком ймовірно, що впродовж року досягне позначки 120, або й вище. Інфляція галопує, величезна облікова ставка руйнує економіку і все це розтелепане іржаве корито на повній швидкості несеться в прірву та готується до жорсткої посадки. Разом з тим великі акули капіталізму чують запах крові і просто так відпустити здобич не погодяться…
Враховуючи, що в росії облікова ставка зараз дуже висока, у багатьох іноземних інвесторів виникає бажання цим скористатись і погратися в Carry Trade. Що це таке ми з вами вже розбирали минулого року, коли аналізували взаємовідносини Штатів з Японією (посилання в 2-му коментарі). Якщо розмістити кошти під високу ставку (в росії зараз 21%) на довгий період (наприклад 10 років), то при мінімальних гарантіях безпеки, які схоже саме зараз проговорюються на найвищому рівні, бажаючих прийняти участь в такій авантюрі буде немало. Тим більше в умовах, коли облікова ставка в світі знижується і гроші стають дедалі дешевші. Будемо відверті — мокшанський фондовий ринок розвинений на порядок краще, ніж наш. І для міжнародних стервʼятників він зараз дійсно виглядає спокусливо і має величезний потенціал. ВВП росії близько 200 трильйонів рублів. Грошова маса — 105 трильйонів рублів. Капіталізація фондового ринку орієнтовно 50 трильйонів рублів. Індикатор Баффета говорить, що співвідношення капіталізації фондового ринку до ВВП вважається нормальним у межах 100-120%. У випадку ж росії це співвідношення становить лише 25%, що свідчить про сильну недооціненість.
В розвинених країнах капіталізація фондового ринку завжди вище грошової маси. Для прикладу в Штатах грошова маса зараз $21 трильйон, ВВП — $30 трильйонів, а капіталізація фондового ринку $86 трильйонів. Або близько 300% від ВВП і 400% від грошової маси ‼️ Це сильний перекос, тому далекоглядні інвестори схильні до того, щоб продати зараз те, що дорого і придбати натомість щось дешеве і перспективне. Враховуючи, що рубль і всі російські індекси зараз на дні, а боротьба за енергоресурси в світі виходить на передній план, є досить велика ймовірність, що західні ділки захочуть на цьому теж нагріти руки. Щоправда EuroClear та ClearStream найбільші міжнародні депозитарно-клірингові системи, які обслуговують угоди з цінними паперами, в москаляндії зараз відключені, тому зовнішні інвестори зайти на цей ринок не можуть.
Поки що…
Схожу ситуацію ми спостерігали на початку 2015-го, коли після підписання других мінських домовленостей, російська фонда за місяць вистрелила на 30% (з 1400 до 1800), а потім знов обвалилась (до 1500). Цього разу, швидше за все, буде так само — ринок відіграє позитивну інформацію про початок переговорів, а в момент підписання самої угоди олігархи будуть фіксувати прибуток.
Зараз індекс мокшанської біржі (IMOEX) коливається на рівні ~3000. Після зупинки бойових дій, або навіть початку перемовин, він має всі шанси вистрелити до 4000, або й вище. Але задоволення від цього буде недовгим, бо потім прийде протверезіння і всі зрозуміють глибину задниці, в якій опинились. Економіку ухайдокали вкрай і все, що будували 30 років зруйнували власними руками… Але хай спокутують, виродки.
Дюрі-бачі написав:Кажуть, що китайці масово погнали міняти юані на рублі і скуповувати ОФЗ, акції і все, що продається... Москалі перестали тимчасово купувати валюту.
Китайцы прекрасные инвесторы. По классике покупать предприятия, недвижимое имущество и т.п. выгоднее всего можно во время войны, пока состояние экономики не на пике.
А нал в банках безлимитно по 106 продают, вот дураки то.
106/42 = 2.52. Напомню, что до 2014 года курс был 4, а до 2022 - 2.7. Це перемога, чи ни?
На парканах багато чого написано( У мене в Феодосії родичі, валюту не продають з літа 22-го, працюють тільки на вхід, тому можна світити що хочеш, все одно система ніпель. Потапенко каже, що якщо є добрі знайомі в банках, то в моцкві навіть 5 000 доларів за раз купити, суму більше ніяк не вийде намутити. Згодний з Будановим, якщо ми витримаємо, то сєпари самі будуть вимушені зупинятися, бо їх економіка посиплеться капітально в 25-му.
Дай Бог, чтобы ты не ошибся сильно в прогнозе своем.
Дякую Раді ЄС за ухвалення 16-го пакета санкцій проти російського агресора.
Серед найважливішого: ➡️ до санкційного списку додані понад 50 нових суб’єктів; ➡️ посилення боротьби з «тіньовим флотом» рф; ➡️ заборона мовлення пропагандистських медіа; ➡️ заборона експорту низки товарів подвійного призначення; ➡️ відключення від SWIFT ще 13-ти банків; ➡️ заборона на торгівлю з портами й аеропортами росії, які приймають дрони та ракети; ➡️ поповнення списку персональних санкцій та багато іншого.
Об’єднана Європа вкотре демонструє дієву солідарність з Україною.
Цінуємо таку рішучу підтримку. Разом змусимо ворога дорого заплатити за свої злочини та наблизимо справедливий мир.