Форум Освіта в Україні та світі. Обговорюються питання освіти: куди піти вчитися на фінансові спеціальності, ліцеї, коледжі, вузи, а також обговорення тренінгів, семінарів та курсів, навчання, MBA, друга фінансова освіта.
В навчальних закладах України волонтерство стане обов'язковою частиною освіти. Що це змінить для школярів та студентів і чому така ініціатива спровокувала обурення серед батьків та вчителів - дивіться у сюжеті Finance.ua.
00:00 🔵 Волонтерство інтегрують в освітній процес: що це означає 02:21 🔵 Освітяни обурені законопроєктом через бюрократію / Автор закону каже, що підстав для хвилювань немає 05:25 🔵 Волонтерство в освіту: думки батьків розділилися / Погляд засновниці спільноти Батьки SOS / Благодійність чи побори 08:45 🔵 Автор закону каже "ні" поборам, бо ніхто не може вимагати від батьків здавати кошти у школі 09:40 🔵 Коли наших дітей будуть вчити? Батьки волонтерство не підтримують 11:37 🔵 Навіщо ж волонтерство запровадили через окремий закон?
Понад 1,6 млн дітей у 1-4 класах вже харчуються безкоштовно. Для цього виділене фінансування в розмірі понад 2,8 млрд грн.
Програма працювала в межах «Зимової підтримки» й тепер будемо розвивати її надалі. Амбітна мета — поширити цю практику на всіх учнів. Зокрема, з вересня — на школярів у прифронтових областях.
1,2 млрд грн спрямовуємо на модернізацію харчоблоків. Оновлюємо інфраструктуру за трьома інноваційними моделями: базова кухня, опорна кухня та фабрика-кухня.
💵 У межах «Зимової підтримки» ми також запустили вчительські доплати, які залишаються на весь рік.
Близько 500 тисяч освітян отримують щомісячно 1000 грн. З вересня обсяг доплат подвоїться.
Загалом фонд оплати педагогів на цей рік складає 115 млрд грн. Також передбачили кошти на професійне зростання вчителів та підвищення їхньої кваліфікації.
Ви не праві... А ніби авторитетний ресурс З повагою
Не переймайтеся. Українці не знають власної мови, і незалежність на це не впливає, а впливає повага до знань у суспільстві. Останні 20 років людей, що володіють українською, може особ по 15 на рік зустрічав. І завжди це були освічені, культурні люди байдуже якої національної ідентичності. Чого лише варте нехтування формою "поруч", що у радянські часи було чіткою ознакою людини з невисокою культурою. А наразі це найавторитетнішим джерелом - рекламою;) транслюється. Я копійок- копійок...скільки людей диктант без помилок у 2024 написали, знаєтє?..))
Навуходоносор Вчив українську мову у радянській школі, повторював разом із сином уже в часи незалежності. КопіЙОк не було ніде. Так може говорити тільки "махровий" двієчник або людина, яка ніколи не те що не вивчала українську, а і не зустрічала її в побуті. Це якісь мешканці сходу Донецької області, якщо не ще східніше. Ви ж подивіться на відповідь... "Ірина, чому копіЙОк? Тому що так правильно" Людина вважає правильним не щось обгрунтоване, аргументоване, а просто свою думку. Правильно так, як вона вважає і крапка. Є такі люди. Зараз таким надають перевагу при прийомі на роботу, наприклад. Можна бути повним профаном, але головне бути твердо впевненим у своїй думці. Це зараз цінується набагато більше за компетентність, досвід, освіту... Жертви ЗНО, ефективні менеджери і т.д. - це все з цієї когорти. Ех... Пропадає Україна на очах.
В рамках чергового етапу освітньої реформи чиновники вирішили ліквідувати школи повного циклу - з 1 по 12 класи. Батьки вже б'ють на сполох, бо ж куди відводити своїх першачків. Детальніше про зміни, які готуються вже з вересня - дивіться у нашому сюжеті.