Обговорення галузей: промисловість, сільське і лісове господарство, будівництво, транспорт і зв'язок, торгівля і громадське харчування, матеріально-технічне забезпечення (логістика), культура, освіта, охорона здоров'я, соціальне забезпечення, наука, управління, житлово-комунальне господарство, побутове обслуговування населення.
Експорт газу у листопаді зріс до нового історичного рекорду – 566 мільйонів кубометрів, що на 24% або на 109 млн куб. м більше, ніж у жовтні.
Дык тем более тогда пугают данные по внешней торговле, которые я публиковал ранее. Это значит, что общий импорт зашкаливает даже без импорта газа, а его дефицит внутри страны еще придется компенсировать в ближайшем будущем. Возможно - по пиковым ценам (зима идет).
Я как-то писал уже, что экспорт энергоносителей в нынешних условиях - это как экспорт масок в январе-феврале 2020-го. Так вот повторю
Не совсем. Сейчас не прекратилось насильственное уничтожение собственной добычи угля на государственных шахтах. https://gordonua.com/news/society/v-don ... 84201.html Именно за счёт чего наблюдается резкий рост цен(разбалансировка) - вернее разница в цене полученной энергии.
Чернігівська ТЕЦ перейде на газ, на підприємстві закінчується вугілля. Його залишилось близько 1000 тонн, а цього вистачить на два дні. Про це на ранковій нараді у міськраді повідомив виконувач обов’язків директора Чернігівської ТЕЦ Дмитро Аркатов.
На тарифах для споживачів це не позначиться.
«Договір з «Нафтогазом» там виділений і фіксовані обсяги для категорії населення, тому у нас по 7 гривень фіксований обсяг і ми будемо переходити на природній газ і вести перемовини з «Нафтогазом» в сторону коректування цих статей. У зв’язку з тим, що складова топлива буде змінюватися. Цих об’ємів по ціні 7,40 і 16 500 не вистачить. При роботі лише на газу. Тому ми будемо його брати за 29 100 гривень і одночасно вести перемовини в коректуванні цих обсягів», – розповів Дмитро Аркатов.
zРадио написав:Без этого минимума о разработках, технологиях и сложных продуктах можно даже не мечтать - развиваться сможет лишь бизнес низкой капиталоемкости типа торговли
За январь-ноябрь 2021 года производство электроэнергии в Украине составило 141,306 млрд кВт-часов, что на 5,8% больше, чем за аналогичный период в 2020 году.
Атомные электростанции за январь-ноябрь 2021 года увеличили производство электроэнергии на 11,2%, до 77,029 млрд кВт-часов, гидроэлектростанции – на 40,8%, до 9,785 млрд кВт-часов. Производство электроэнергии на теплоэлектростанциях уменьшилось на 2%, до 33,593 млрд кВт-ч, на теплоэлектроцентралях и когенерационных установках – на 31,9%, до 7,611 млрд кВт-ч.
Производство электроэнергии альтернативными источниками (ВЭС, СЭС, биомасса) за 11 месяцев 2021 года составило 11,848 млрд кВт-ч, что на 15,9% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Отмечается, что основную долю в общем производстве электроэнергии за 11 месяцев 2021 года занимают АЭС – 54,5%. Доля ТЭС и ТЭЦ составила 29,2%, ГЭС и ГАЭС – 6,9%. Доля производства электроэнергии из возобновляемых источников составляет 8,4%.
По данным Минэнерго, за 11 месяцев этого года потребление электроэнергии увеличилось на 6,1%, до 139,426 млрд кВт-ч. В частности, потребление населением увеличилось на 6,7%, до 34,910 млрд кВт-ч, промышленности – на 6,5%, до 47,734 млрд кВт-ч.
Нещасна індустрія спожила 48 мільярдів кВт. год. електроенергії..
Denik написав:Не росте зрада. Производство электроэнергии в Украине выросло на 6% __ Нещасна індустрія спожила 48 мільярдів кВт. год. електроенергії..
Вы снова о чем-то своем, никак не оппонирующем цитируемому: 1) Промышленность потребляет меньше трети генерации; 2) Доля машиностроения и прочих сложных продуктов в промпроизводстве не превышает 20%. Доминируют добыча и первичная переработка; 3) Генерация электроэнергии имеет долгосрочный тренд на снижение. Рост на 6% к 2020-му - это всего лишь частичное восстановление, и хорошо если невременное; 4) Вы сами проели дыру в мозгах читателей ветки аргументом, что электроэнергией сегодня замещаются дефицитные уголь и газ. Теперь тулите аргумент про рост генерации в защиту производства сложных продуктов. Вы настолько низкого мнения о собеседниках?..
Denik написав:Не росте зрада. Производство электроэнергии в Украине выросло на 6% __ Нещасна індустрія спожила 48 мільярдів кВт. год. електроенергії..
Вы снова о чем-то своем, никак не оппонирующем цитируемому: 1) Промышленность потребляет меньше трети генерации; 2) Доля машиностроения и прочих сложных продуктов в промпроизводстве не превышает 20%. Доминируют добыча и первичная переработка; 3) Генерация электроэнергии имеет долгосрочный тренд на снижение. Рост на 6% к 2020-му - это всего лишь частичное восстановление, и хорошо если невременное; 4) Вы сами проели дыру в мозгах читателей ветки аргументом, что электроэнергией сегодня замещаются дефицитные уголь и газ. Теперь тулите аргумент про рост генерации в защиту производства сложных продуктов. Вы настолько низкого мнения о собеседниках?..
Бігаючий банкір нещодавно розповідав що з 2022 будем переключатися на спільну електромережу з ЄС а не з РФ та Білорусю. Це в свою чергу, збільшить генерацію та експорт е.е., так як в ЄС ціна ліпша.
zРадио написав:2) Доля машиностроения и прочих сложных продуктов в промпроизводстве не превышает 20%. Доминируют добыча и первичная переработка;
Домінує те, що вигідно. Конкурувати з китайцями у збиранні перфораторів під евроаейськими брендами з кінцевою ціною 70 доларів - дурна справа, як і в пошитті трусів за 0.5 доллара.
zРадио написав:3) Генерация электроэнергии имеет долгосрочный тренд на снижение. Рост на 6% к 2020-му - это всего лишь частичное восстановление, и хорошо если невременное;
Тренд на зниження з 2011 році зв'язаний з тим що Путін потоваригував з Меркель та продава її газ дешевше, аніж Україні. Тепер Путін полаявся з усіма - в ЄС будуть дорогі і газ і електрика. Дуже слушно нааисав Льотчик.
flyman написав:Бігаючий банкір нещодавно розповідав що з 2022 будем переключатися на спільну електромережу з ЄС а не з РФ та Білорусю. Це в свою чергу, збільшить генерацію та експорт е.е., так як в ЄС ціна ліпша.
Україна тепер просто імпортуватиме вугілля і продаватиме е/е в ЄС попутно добиваючі вугільні радянські ТЕС 60-70-х років побудови. Німці розпилять свої газові станції новенькими років за 10-15.
zРадио написав:4) Вы сами проели дыру в мозгах читателей ветки аргументом, что электроэнергией сегодня замещаются дефицитные уголь и газ. Теперь тулите аргумент про рост генерации в защиту производства сложных продуктов. Вы настолько низкого мнения о собеседниках?..
Ви-маніпулюєте. Я просто написав, що зростає промисловість. Оперативні дані по залізничних перевезеннях та споживанні е/е - просто найбільш оперативний показник. Щодо заміщення - я писав, що в першу чергу буде заміщатися газ.
Denik написав:Я просто написав, що зростає промисловість. Оперативні дані по залізничних перевезеннях та споживанні е/е - просто найбільш оперативний показник. Щодо заміщення - я писав, що в першу чергу буде заміщатися газ.
Вона не зростає, вона відновлюється, після двох років падіння. Об'єм залізничних перевезень не досяг рівня 2018 року. Крім того, ми ще не бачимо показників останнього кварталу 2021.
Якось не бачу ні у кого в аналізі такого чиннику, як газ... На початку осені Шмигаль бодро рапортував про 19 млрд. кубів, яких хоч і менше, ніж минулого року, але мабуть вистаче... Сьогодні 10 грудня, а в ПГС з тих 19ти лишилося 15.5 (якщо останні 4 млрд - технічний газ, який неможна підняти, то - 11.5). Див. https://tsoua.com/prozorist/operatyvni-dobovi-dani/, а морозів ще й не було... До того ж Нафтогаз продовжує гратися в експортера і кожен день мы маємо -10..-12 млн кубів - від'ємного балансу через кордони. Кожен день з ПГС піднімають по 70млн кубів. Такими темпами (і без морозів!) газу вистачить до початку травня... Тобто, при дуже теплій зимі - ледь-ледь. Тож яка вирогідність того, що на прикінці зими/ початку навесни Нафтогазу раптом знадобиться купа валюти, щоб купити газ за найвишчими цінами?
А що буде влітку? Знов закупимо тільки 3.5 мільярдів кубів, чи будемо таритись наповну?
Grey001 написав:Якось не бачу ні у кого в аналізі такого чиннику, як газ... На початку осені Шмигаль бодро рапортував про 19 млрд. кубів, яких хоч і менше, ніж минулого року, але мабуть вистаче... Сьогодні 10 грудня, а в ПГС з тих 19ти лишилося 15.5 (якщо останні 4 млрд - технічний газ, який неможна підняти, то - 11.5). Див. https://tsoua.com/prozorist/operatyvni-dobovi-dani/, а морозів ще й не було... До того ж Нафтогаз продовжує гратися в експортера і кожен день мы маємо -10..-12 млн кубів - від'ємного балансу через кордони. Кожен день з ПГС піднімають по 70млн кубів. Такими темпами (і без морозів!) газу вистачить до початку травня... Тобто, при дуже теплій зимі - ледь-ледь. Тож яка вирогідність того, що на прикінці зими/ початку навесни Нафтогазу раптом знадобиться купа валюти, щоб купити газ за найвишчими цінами?
А що буде влітку? Знов закупимо тільки 3.5 мільярдів кубів, чи будемо таритись наповну?
Що буде влітку - варіантів багато. - ціна на газ може впасти в тоді закуплять трохи, але знову менше ніж треба для гарантованого проходження зими, на курс вплине незначно - ціна не впаде і будуть закупляти щось, але ще менше ніж торік, на курс вплине незначно - ціна не впаде і купляти нічого не будуть, восени Геніаліссісус обміняє Одесу на 5 млрд доларів