Пропоную шанованим авторам та форумчанам ознайомитись із думкою пана Віктора Козюка на тему: Монетарна політика воєнного року: мінним полем макрофінансових викликів. Стаття важка у сприйнятті (для мене дуже). Все-таки потрібно мати профільну освіту, щоб легше сприймати такі тексти, а в мене її не має.
Хто не має часу чи можливості все читати, наведу тут лише її завершення в якому, як на мене, "вся сіль" "Довіра до регулятора стала важливою передумовою того, що масштабна емісія на підтримку бюджету та разова корекція обмінного курсу не перетворились у тригерну подію гіперінфляції та набігу на банки. Втім, недосконалі комунікаційні рішення з підвищення облікової ставки, повільне запровадження окремих валютних обмежень та затримки із налаштуванням операційного дизайну монетарної політики вказують на те, що адаптація до реалій війни полягає не лише в технічній, але і в інституціональній площині."
Realist написав:Вітаю. Втім, недосконалі комунікаційні рішення з підвищення облікової ставки, повільне запровадження окремих валютних обмежень та затримки із налаштуванням операційного дизайну монетарної політики вказують на те, що адаптація до реалій війни полягає не лише в технічній, але і в інституціональній площині."[/i]
Доброго дня. Моя думка, що це черговий валютний ждунішка вирішив погавкати на владу, мовляв йому щось там не подобається, не було гіперінфляції, кратної девальвації, а облікова ставка в 25% це є просто дуже сильна гармата, а він собі думав гадав "що ставка нічого не вирішує" і якіхось там обмежень йому особисто мало, і вони були введені невчасно, що саме малось на увазі письменник не може сказати, просто все не так, нагадує рашатв, у нас як завжди все не так, а у них ввх як завжди все правильно зробив. Не треба вам ніяка освіта, щоб зрозуміти, що це звичайні какахи примітивного зрадофіла і пустопорожнєго критикана. Не звертайте уваги, ми вистояли, потехеньку перемагаємо в усьому, а всі корисні ідіоти і агенти нехай шурують за російським кораблем. По курсу, жорстка посадка, Приват знову проспав каменюку вниз)))
На мій погляд намацали локальне дно. Львів на продаж 37.5 але відчувається дефіцит валюти. Наприклад я зміг купити тільки 400 долл. ІФ те саме, пише знайомий "Де по 37.5 там вже ніц немає, євро пропонують))"
Realist Просмотрел по диагонали. В целом, если учесть сложившуюся традицию критики правления НБУ со стороны его же совета, тон выглядит весьма позитивным Акцент на психологических факторах, которые мы обычно не учитываем в оценке экономических решений, весьма уместен и даже интересен. Легкую критику, учитывая уже упомянутую традицию и тот факт, что публичный позитив у нас уже давно считается неприличным, можно было бы простить, если бы не одна досадная деталь. Нельзя постфактум упрекать НБУ в недостаточной оперативности. Макрофинансовое регулирования всегда и везде осуществляется пошагово, с оценкой промежуточных результатов. Даже в мирное время ни у кого нет готовых рецептов. Ну и слишком быстрые решения обычно говорят о том, что перед их принятием мало думали В конце концов, автор сам же признает, что у НБУ все получилось.
По поводу сложности текста. Возможно я и пропустил что-то, что требует для восприятия специальных знаний, но мне показалось, что он просто тяжело написан. Хочется процитировать Блеза Паскаля: "Это письмо получилось таким длинным потому, что у меня не было времени написать его короче"
Сибарит написав: Макрофинансовое регулирования всегда и везде осуществляется пошагово, с оценкой промежуточных результатов. Даже в мирное время ни у кого нет готовых рецептов. Ну и слишком быстрые решения обычно говорят о том, что перед их принятием мало думали
Не шукаю якогось істинного твердження чи рішення. Просто інформую всіх про альтернативну точку зору розумних людей та "в голос" (у формі тексту) задаю питання.
Ось, у вас в коментарі чудова відповідь всім, хто вважає, що облікову ставку потрібно змінювати негайно". Певні рішення перед їх застосуванням мають "настоятись", як вино.
mephala написав:Victor8 а на основании чего вы тогда утверждали что снижение курса на наличном рынке даст увеличение покупательской способности гривны?
Все очень просто. Рассмотрим среднего киевлянина со средней зарплатой в месяц. Средняя зарплата сейчас в Киеве (примерно средняя) 20000 грн/мес. При курсе 40,00 это 500 USD в месяц. При курсе 37,00 это 541 USD в месяц. 500 USD - 541 USD = 41 USD Т.е. человек может себе позволить товаров больше на 41 USD в месяц. Разумеется, если стоимость товаров в USD остается неизменной.
Разве это не увеличение покупательной способности гривны?
Игорь Алексеевич написав:Медленно дол. спускается на 37 этаж.... В конце мая будем наверное там его встречать))
У меня тоже предчувствие, что курс 37,00 грн/USD (продажа, наличный в обменных пунктах) увидим уже в мае. Не могу объяснить с экономической точки зрения, но гривна укрепляется. Влияют на это другие факторы. Поэтому и увидим то, что странно представить. IMHO.
mephala написав:Victor8 а на основании чего вы тогда утверждали что снижение курса на наличном рынке даст увеличение покупательской способности гривны?
Все очень просто. Рассмотрим среднего киевлянина со средней зарплатой в месяц. Средняя зарплата сейчас в Киеве (примерно средняя) 20000 грн/мес. При курсе 40,00 это 500 USD в месяц. При курсе 37,00 это 541 USD в месяц. 500 USD - 541 USD = 41 USD Т.е. человек может себе позволить товаров больше на 41 USD в месяц. Разумеется, если стоимость товаров в USD остается неизменной.
Разве это не увеличение покупательной способности гривны?
у нас в Києві ціни в гривні, і ніякі ціни не знизилися, а на багато продуктів ще й підвищілися. Тобто ті +41 дол. це в розрахунках, які в карман не покладеш (і в стакан не наллєш) Теоретично хтось став багатше в доларах, а на практиці чи навряд..... Як в тому анекдоті: "Теоретично ми мільйонери, а практично маємо 2-х прості.... і старого п.....!"