lapay написав:Хоча ці цілі, наразі, однозначно пріоритетні. Тільки, підозрюю, треба збити не менше сотні, щоб перестали скидати бомби.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83-34 Су-34 на 2022 рік було зроблено 147 з них 7 предсерійних, тобто 140. Кілька штук втрачено ще до війни. Під час війни втрачено від 22 до 50 одиниць з урахуванням останнього місяця. Виробництво нових - приблизно 10 на рік. Звичайний коефіцієнт боєгтовності авіатехніки становить десь 60 відсотків. Тобто втрата ще 20 призведе до тяжкого морального стану льотного складу. Втрата 40 - до втрати боєздатності авіаполків. 100 боєготових Су-34 в орків на моменті просто немає.
Mimohod написав:Та нах ці фортифікації. Не така це війна щоб довго сидіти в бункері. Прилитить або ракета або бомба. Це війна малих мобільних груп і міннування всього що можна. А богиня війни не помінялася. А нам її годувать немає чим. Я більше за бардак в наш вік повної цифровізації. Це сумно.
Віж КАБів не врятують, але не буде "танкових проривів" і "виходів на оперативний простір"
ЛАД написав: но по логике организацией эшелонированной обороны армии должен заниматься Генштаб (или более низкие штабы для более мелких частей). .
в нас оборона не ешеланована, це в орків ешеланованість. З минулої весни така була. Яка зара атака хз, це ми іще не проходили. А в нас оборона активна. І оборона тільки зара. До лютого в нас був НАСТУП. Контр наступ. ))) які запасні лінії й мінування в тилу при наступі?
Щоб у ворога стався розрив шаблону і він дезорганізувався.
ЛАД написав: но по логике организацией эшелонированной обороны армии должен заниматься Генштаб (или более низкие штабы для более мелких частей). .
в нас оборона не ешеланована, це в орків ешеланованість. З минулої весни така була. Яка зара атака хз, це ми іще не проходили. А в нас оборона активна. І оборона тільки зара. До лютого в нас був НАСТУП. Контр наступ. ))) які запасні лінії й мінування в тилу при наступі?
Это понятно. Я об этом тоже писал. Правда, наступ у нас, вроде, закончился пораньше. Даже на словах. Но сегодня заговорили об обороне. И тут большие специалисты рассказывают, что этим не должен заниматься Генштаб. Всё это должны делать гражданские власти и ОГА. Не спорю, что для выполнения работ могут и должны привлекаться гражданская техника и гражданские стройорганизации, но планировать, заказывать и контролировать эти работы должны военные.
ЛАД написав:но планировать, заказывать и контролировать эти работы должны военные.
Планувати-замовляти-контролювати виконання - так це Генштаб А от виконувати - це Каб Мін...
А тепер питання Якщо КабМін НЕ виділив на це кошти і НЕ організував підрядників - то що буде контролювати Генштаб?
Труси-хрестик???
В бригаді є для цього инженерний батальйон. Ресурси для ньго виділені. До того ж всі ці роботи мають елемент таємності, і цивільні до них не повинні допускатись.
Інша справа підвезти якісь матеріали, виділити техніку, розказати місцеві нюанси і т.п.
vt313 написав:В бригаді є для цього инженерний батальйон. Ресурси для ньго виділені.
Дявол криється в деталях.. 1 Інженерний батальйон - є 2 Ресурси в нього - є..... для роботи по обладнанню нуля і першої лінії+ евакуація підбитої техніки + обладнання шляхів в зоні нуля..і так далі в зоні відповідальності Бригади ( приблизно 30 км по фронту+20 км в глибину)
Ваш хід.
ПС Про секретність А що може здати цивільний який рив траншеї..такого що не можна побачити з дрона?
ЛАД написав:А это не так? Не знаю, что записано в каких-то положениях, но по логике организацией эшелонированной обороны армии должен заниматься Генштаб (или более низкие штабы для более мелких частей). Генштаб определяет, куда отходить и на каком рубеже закрепляться частям при отходе, к примеру, из Авдеевки. И какие укрепления и где необходимо подготовить. Гражданские власти, и в т.ч. Минобороны, этого просто не знают и не понимают. И знать не обязаны.
У будівництво фортифікаційних споруд задіяні приватні фірми, роботи проводяться згідно тендерам за рахунок Обласних і місцевих бюджетів . Але проблема в тому, що фірма, яка не виграла тендер подає скаргу і тендер зупиняється. Два тижня тому була велика стаття на цю тему: більшість тендерів по цім причинам залишаються не виконаними. Тому у суспільстві було багато питань-де наші інженерні війська, що вони будують чи не будують...
«На Сумщині розпочали черговий етап зведення фортифікаційних споруд та інженерних загороджень, в області нарощуються бойові можливості оборонних рубежів. Наразі визначено п'ять замовників робіт, 11 виконавців в усіх районах Сумської області, які будують фортифікаційні споруди. Роботи ведуться згідно з графіком», - зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.
За його словами, торік Сумщина будувала фортифікаційні споруди за кошти обласного і місцевих бюджетів.
«Цьогоріч, розуміючи, що Сумська область має найдовший кордон з ворогом, понад 560 кілометрів, держава підсилює наш регіон додатковим ресурсом. Будівництво фортифікаційних споруд здійснюється за кошти державного бюджету, відповідно до Постанови Кабінету міністрів №1415 від 29 грудня 2023 року», - зазначив він.
Denik написав:Тобто втрата ще 20 призведе до тяжкого морального стану льотного складу. Втрата 40 - до втрати боєздатності авіаполків. 100 боєготових Су-34 в орків на моменті просто немає.
Я тільки за, якщо критична цифра буде не 100, а 50 чи навіть менше, бо каби замінили крилаті ракети і руйнують фортифікацію. Вони можуть підти на винищення не тільки довоєнного запасу ракет, але й літаків.