|
Напад росії і білорусі на Україну |
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Додано: Вів 23 чер, 2026 18:59
shapo написав: ЛАД написав:Вы там мне приписали "не обєктивні спогади". А сами? Операцию "Висла" помним, а "эвакуацию" поляков из Зап. Украины вспоминать не будем? Переселено было около 780–810 тысяч этнических поляков и евреев (граждан довоенной Польши). Вспоминать, как Львов стал украинским тоже не будем? До войны поляки составляли более 50% населения Львова, но в результате "эвакуации" город покинули практически все его польские жители. Из Львова выехало около 104 тысяч поляков (свыше 90% польского населения города). Выезд маскировался под "добровольный", но отказ означал принятие советского гражданства, репрессии или отправку в Сибирь. А с точки зрения поляков операция "Висла" была вполне оправдана - они хорошо помнили освобождение Зап. Украины и Белоруссии в 1939 и не хотели повторения такого в будущем. Поэтому "окончательно решили украинский вопрос" на "своих" землях.
Есть неточности. Это была совместная операция Сталина и Гомулки по обмену населением не только из западной Украины,но и из западной Белоруссии. .........
1944-46, действительно, "обмен населением" Сталиным и Гомулкой. Операция " Висла" это уже чисто польская операция. Но, естественно, в 1947 по согласованию с Москвой. Насчёт евреев вы правы. О сегодняшних беженцах посмотрим, как будет.
-
ЛАД
-
2
-
- Повідомлень: 40848
- З нами з: 31.08.10
- Подякував: 5386 раз.
- Подякували: 4877 раз.
-
-
Профіль
-
-
2
2
6
Додано: Вів 23 чер, 2026 19:14
ЛАД написав:не известно, смогли бы её получить в других условиях.
три мої пленника(і племінниця, яка в ОНМА вивчала міжнародне право) закінчили той самий виш(який сьогодні Морська Академія, ОНМА),зараз вже- два старпома, а один вже капітан, що вас ще цікавить, з того що вам "невідомо" примусовий розподіл після вишу на Камчатку/Находку чи Сахалін це півбіди, а були ще Тіксі, Дудінка, Діксон( о там 70% просто зникали: алкоголізм, кримінал) але люди не знали, що можна відмовитись і не їхати, система була проста_в ЧМП залишаються червоний диплом, або місцеві одружені, а всі інші не місцеві (хоч диплом -4,5середній бал (на ДС теж не тільки трієчники потрібні) один знайомий стармех(родом з Білої Церкви) у 1986р отримав розподіл на Сахалин (дружина одеситка сказала, я з дітиною лишуся у мами в Одесі), то він поїхав в ММФ (москву) і записався до зам.міністра по кадрам Кузнецова, і той на його заяву наклав резолюцію- працевлаштувати в ЧМП (там у ВК очі на лоб полізли, ти справді поїхав до міністерства?)
-
prodigy
-
-
- Повідомлень: 14035
- З нами з: 03.12.13
- Подякував: 3419 раз.
- Подякували: 3371 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
4
2
Додано: Вів 23 чер, 2026 19:18
Banderlog написав: prodigy написав:ти ж наполегливо преш проти країни, від якої отримаєш гроші
пропоную замінити мене на службі кимсь більш патріотичнонастроєним і їм втірать разну чуш як донатите в тилу та моцко платити. А на мене ваш телемарафонівський брєд не діє. Це такі як ти слухають піаністів, а ті слухають некромантів і совєтуються З ворожкою Марієй Тіхой, і брешуть люди що вона нєкоторих міністрів поцінововувавачів "єворопейських цєнностєй" та внєдрєнія високих технологій  ...
понятія не маю, ти про що? хто це всі люди-ворожки-піанисти, припиняй витрачати час на марафон, я його жодного дня не дивився, на якому каналі дивитись? бо я тільки футбол/баскетбол дивлюсь, решту дня важко працюю (ось тільки закінчив дерева поливати-150 ведер за годину, пойду відпочивати-футбол дивитись 
-
prodigy
-
-
- Повідомлень: 14035
- З нами з: 03.12.13
- Подякував: 3419 раз.
- Подякували: 3371 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
4
2
Додано: Вів 23 чер, 2026 19:27
budivelnik написав: ЛАД написав:И кроме "дефіцит продуктів після 1980р" - такого не было. Дефицит продуктов начался заметно позже.
Дефіцит продуктів ЗА МЕЖАМИ обласних міст був ЗАВЖДИ.. В 6 років( 1971-1972), приблизно в 6 ранку я займав чергу в молочний магазин м Звенигородка Черкаської області, магазин відкривався в 7 , молоко/сметану привозили в бідонах , приблизно у 9 годині... до 11 години все було розпродано. Те саме, містечко Великі Мости , Львівська область , для того щоб купити морозиво по 19 копійок треба було займати чергу в 7 ранку, привозили з Львівського холодокомбінату десь о 8 , до 9 ранку пломбір по 19 зникав, до 10 ранку зникало вершкове по 13 і львівське(в шоколаді на паличці) по 22 , залишалось тільки молочне по 9 , фруктове в паперовому стаканчику по 7 і каштан по 28... найдовше десь до 13 у продажу був каштан. Після обіду морозива не було ніколи ( це в неділю), при цьому ОБОВЯЗКОВИМ атрибутоп приїзду в село було палка дорогої і палка докторської... яких в селех не було від слова взагалі До речі в бушлаті(ватнику) я на роботі ходив приблизно до 1995 року , нічого кращого тоді не існувало для будівельників. ПС проблеми лада в тому що він забув згадати що рівність будувалась на загальній бідності... хай гляне на правило по яким ставили на чергу на житло ... менше 8м2 загальної площі на особу...дозволяли стати на житло з горизонтом отримання 15-20 років хай гляне скільки велосипедів було в совку і порівняє з німцями ( саме тому друге фото по розповсюдженості після гвалтування совковими визволителями - є відбір велосипеда, третім-відбір швейної машинки... нічого не нагадує з сьогоднішньої історії? пралка/унітаз в руках бурята який вважає себе чистокровним узкім....
И у "голодающего" юного будивельника хватало сил заниматься спортом и стать мастером спорта не помню в каком виде борьбы. И стать прапорщиком ВДВ. А "менше 8м2 загальної площі на особу" - что вы хотите, после той войны и массового переселения людей в города жилья, естественно, не хватало. Хотя темпы строительства были выше чем в независимой Украине. Не буду говорить о 90-х, но и после 2000 строилось 9-11 млн кв. м. Рекорд 2021 года - 11,4 млн кв. м жилья (около 151 тысячи квартир). В УССР в 60-е строилось до 12–14 млн кв. м в год (по сравнению с 1950 - около 4–5 млн кв. м в год), в 1970–1980-е годы стабильно сдавали от 17 до 21 млн кв. м жилья ежегодно. Абсолютный рекорд был поставлен в 1987 году, когда в республике ввели 21,3 млн кв. м (это примерно 330–350 тысяч новых квартир за один только год). А теперь, пан будивельник, сравнивайте.
-
ЛАД
-
2
-
- Повідомлень: 40848
- З нами з: 31.08.10
- Подякував: 5386 раз.
- Подякували: 4877 раз.
-
-
Профіль
-
-
2
2
6
Додано: Вів 23 чер, 2026 19:42
prodigy написав: ЛАД написав:не известно, смогли бы её получить в других условиях.
три мої пленника(і племінниця, яка в ОНМА вивчала міжнародне право) закінчили той самий виш(який сьогодні Морська Академія, ОНМА),зараз вже- два старпома, а один вже капітан, що вас ще цікавить, з того що вам "невідомо"
Учились на бюджете или контракте? Если первое, поступали без взяток? Если второе, сколько это стоило и любой украинец смог бы оплатить? Вы точно учились бесплатно. примусовий розподіл після вишу на Камчатку/Находку чи Сахалін це півбіди, а були ще Тіксі, Дудінка, Діксон( о там 70% просто зникали: алкоголізм, кримінал)
але люди не знали, що можна відмовитись і не їхати, система була проста_в ЧМП залишаються червоний диплом, або місцеві одружені, а всі інші не місцеві (хоч диплом -4,5середній бал (на ДС теж не тільки трієчники потрібні)
Что неверно? "Тіксі, Дудінка, Діксон" - там моряки не нужны? А алкоголиками становились не только там. У моего друга, который умер несколько дней назад, отец много лет служил на ДВ. Ещё в 50-60-е. В разных местах. Тогда, наверное, было похуже, чем в ваше время. И почему-то не спился. Странно, правда?
-
ЛАД
-
2
-
- Повідомлень: 40848
- З нами з: 31.08.10
- Подякував: 5386 раз.
- Подякували: 4877 раз.
-
-
Профіль
-
-
2
2
6
Додано: Вів 23 чер, 2026 19:44
ЛАД написав:В УССР в 60-е строилось до 12–14 млн кв. м в год (по сравнению с 1950 - около 4–5 млн кв. м в год), в 1970–1980-е годы стабильно сдавали от 17 до 21 млн кв. м
1 Що ти хочеш зрівняти? Те що ВСІ були голодні і туалетний папір був не потрібен? Срати було нічим... Єдине що всім нічим однаково. Тепер після війни було________________________________________________7м2 на особу 1950 рік - 35 млн населення____5млн м2/35 млн =+0,14м2 1960 рік - 40 млн населення____12 млн м2/40млн=+0,33м2 1970 рік - 45 млн населення____17 млн м2/45млн=+0,4м2 1980 рік - 50 млн населення____20 млнм2/50млн=+0,4м2 на особу Ніби постійний ріст , а насправді З 1950 по 1960 збільшення на 5 млн , тобто з 50млн м2 -35млн пішли щоб забезпечити хоча б 7км м на особу , тобто збільшення житла всього 0,5м2 на особу за 10 років Далі все так само +/- Тому ЖИЛИ як свині , туалет спільний з ванною і розміром 4м2, кухня 3 м2, велика кімната 8-10м2.... Так це життя але порівнювати це життя з сьогоднішніми 22-25м2 на особу? Велосипедів було менше ніж в Німеччині машин -і при тому велосипед це ж проста річ для держави яка ракети запускала, але виявилось що велосипед-це розкіш кондиціонер/пральна машина/туалетний папір/автомобіль - що з цього переліку може порівнятись з сьогоднішнім часом? звязок ( треба за тиждень замовити розмову з іншим обласним місто , про районне-мовчу, з селом не зєднували) подорожі? та просто порівняй розмір свого шифоньєра з шафою купе своїх дітей... в тебе нічого було складувати , твоїм дітям-мало а між ними різниця в обємі разів від пяти... Тому ще раз так парторгам роздавали пайки і чим вища номенклатура - тим кращий пайок... От тільки холопам кількістю в 95% населення совка -пайки не роздавали , тому совок і впав що до парторгів не доходило в яких скотських умовах живе н6аселення.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 29296
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 306 раз.
- Подякували: 3065 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
1
|
|
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Схожі теми
|
|
|
2 |
35541 |
Чет 14 тра, 2026 05:16 shapo
|
|
|
0 |
35387 |
|
|
|
36 |
338073 |
|
|
Топ відповідей
Топ користувачів
Найкращі відповіді за минулий тиждень
|
|
|