Еміграція, заробітчанство

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 21392140214121422143 ... 2172>
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 19:03

Re: Еміграція, заробітчанство

rjkz
Аватар користувача
 
Повідомлень: 16764
З нами з: 31.01.12
Подякував: 8373 раз.
Подякували: 5270 раз.
 
Профіль
7
3
6
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 22:24

  Shaman написав:
  Faceless написав:Найближчим часом умовний жопаті (або інші LLM моделі AI) замінять левову частку роботи цих спеціалістів. І чим буде займатися не топ 20% найкращих з них потім / не ясно

як вже вище сказали, ІТ теж треба напрягтися ;)

я кажу про інше. як зараз показує досвід масової еміграції - одна з найбільших проблем - це мова, особливо якщо кажемо про роботу в офісі. й якщо ти їдеш в країну, володіючи місцевою мовою, - це великий плюс

наразі нічого тому ІТ не загрожує, з АІ такий самий хайп як з ІоТ, соціалками, смартфонами, "хмарою", блокчейном, потім ще щось модне з"явиться не один раз, а розробників програмного забезпечення потрібно буде щодалі то більше (принаймні на найближчі кілька років, ІТ буде хіба остання галузь яку замінить штучний інтелек, але це не точно, мозги йому вправляти таки потрібно буде, гештальт-терапію всяку і не тільки)
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 22:30

  rjkz написав:
  Дюрі-бачі написав:Як висновок хочу сказати, що у філолога значно більше перспектив ніж в багатьох інших спеціальностей, навіть в того ж юриста чи економіста, особливо в контексті еміграції.


Скажу больше, у филолога есть все шансы получить любое дополнительное образование в эмиграции, включая юридическое.
Где как не там важны смысловые оттенки слов и правильное (зачастую единственно правильное)построение предложений, исключающее превратное толкование.
Собственно, я знаю 2-х юристов, оба приехали в школьном возрасте и потом закончили Ло скул. Их Инглиш на неизмеримо более высоком уровне нежели у тех, кто намного дольше тут технарей.
У детей в школе давали на ЕСЛ листки бумаги со словами (штук 20) которые или произносятся одинаково или очень похоже или пишутся очень похоже, но имеют разный смысл. И наоборот, синонимы - куча.
Это уровень ненужный технарю, но именно он открывает возможности, которые недосягаемы без свободного Инглиша.
Именно поэтому в эмиграцию надо попасть ребенком, а еще лучше родиться.

ну так, що занти місцеві варіанти "операції ЬІ" та "сльохкім паром" щоб понімать контєкст базара з більш-менш інтелектуальною місцевою публікою
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 22:33

  Дюрі-бачі написав:
  rjkz написав:Сейчас китайцы в среднем по крупным городам детям Инглиш с детства вбивают в голову.
Поэтому такой разводняк не прокатит.

Ну як сказати: знання англійської для них це як одна із ознак "мажорності", на рівні із блідою кожею. Навіть серед вчених китайців досить мало нормально знають мову, а про рядових взагалі мовчу. В школі якраз вивчення іноземної мови суттєво обмежують на рівні елементарних понять і буквально викидають цілі групи слів, наприклад аспіранти дуже були здивовані існуванням таких слів як discussion а потім виявилось, що і war, outcry і т.д. їх не вчили. Напевно бояться, що народ прочитає не те, що треба...
Ну і щодо китайців, то для мене було дивним, що для більшості із них китайська мова - іноземна, щось на зразок москальської в совку...

колись як був у відрядженні в КНР, то приставлена до нас "китаянка менеджер з продаж із знанієм чінагліша" на запитання, чому китайці не вчать англійську сказала приблизно так, що "нас, китайців більше ярда, тому хай інші вчать нашу мову".
Так в них спільні тільки більш-менш ієрогліфи, є якийсь "мандарін", але то дійсно, для різних так званих китайців як руський в РФ для ліц среднєазіатськой національності: "мая твая пльохо панімать"
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 22:48

  BIGor написав:
  Bolt написав:
  akurt написав:Вже чи 5, чи 7 днів, як виїхав саме з Вроцлава мій приятель.
Особисто ще не зустрічався, але в нього таке велике негативне враження, що я дивуюся.
Ось сьогодні що сказав:
“З Європою поки все. Хай далі там мусульмани вже порядок наводять, вони там цим дуже бурхливо займаються”.
Зараз насолоджується власною 4-к квартирою в Анталії, яка була рік закрита на період «польського експерименту».
Орендував житло на півдні Вроцлава за 900$.
Я йому так сказав: «І варто ото було линдати по хатках...»
Відповів:
«Я вважаю варто було. Всередині закрилося питання, яке муляло 10 років. Постійна думка що от там трава зеленіша і ось та країна краще…
А тут просто вилікувало напроч, ще й закрило питання разпіареної Європи…»
Звісно, думка субʼєктивна і можна з нею не погоджуватися.

Та мене більше в тому вкурвлює, завдяки нашим бігунцям поляки повломували ціни на оренду і тепер добре наживаються. А я мушу у Львові в непогані локації двушку за рівновартість 750 зл здавати. 🤦‍♂️

Оренда в Польші дуже дешева, можна сказати що лендлорди дотують винаймачів, бо окупність 2-3%.

Один знайомий "бігунець" непогано прилаштувався: здає подобово квартири колишнього свого роботодавця тіпа нашого будівельника, що тримає склеп.
Тобто його бос припаркував бабло в нерухомості, і щоб не простоювало дурно здав в оренду тому знайомому на довгострок 3 (Три) квартири, а той з його дозволу перездає подобово аірйнбі (чи як його там). Не напряжно піднімає після всіх витрат та податків 6К злотих і на потрібно ходити вджобувати на заводі, а вселяти/виселяти, прибирати і слідкувати за порядком, десь 2-3 години в день "роботи", і півтора штуцера нікомунепотрібних в місяць як з куща. Якщо є натхнення і нічим зайнятися, в місцевому "Глово" розвозить іноді піццу.
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 23:09

  flyman написав:
  rjkz написав:
  Дюрі-бачі написав:Як висновок хочу сказати, що у філолога значно більше перспектив ніж в багатьох інших спеціальностей, навіть в того ж юриста чи економіста, особливо в контексті еміграції.


Скажу больше, у филолога есть все шансы получить любое дополнительное образование в эмиграции, включая юридическое.
Где как не там важны смысловые оттенки слов и правильное (зачастую единственно правильное)построение предложений, исключающее превратное толкование.
Собственно, я знаю 2-х юристов, оба приехали в школьном возрасте и потом закончили Ло скул. Их Инглиш на неизмеримо более высоком уровне нежели у тех, кто намного дольше тут технарей.
У детей в школе давали на ЕСЛ листки бумаги со словами (штук 20) которые или произносятся одинаково или очень похоже или пишутся очень похоже, но имеют разный смысл. И наоборот, синонимы - куча.
Это уровень ненужный технарю, но именно он открывает возможности, которые недосягаемы без свободного Инглиша.
Именно поэтому в эмиграцию надо попасть ребенком, а еще лучше родиться.

ну так, що занти місцеві варіанти "операції ЬІ" та "сльохкім паром" щоб понімать контєкст базара з більш-менш інтелектуальною місцевою публікою


Ну, это уже совсем чтобы быть "в доску своим".
Это было-бы неплохо, но для таких иммигрантских эрий как НЙ- более чем достаточно.
В совсем-совсем американской среде, чтобы, скажем, вести бизнес, надо разбираться в бейсболе, американском футболе и прочих местных непонятностях.
С возможностью поддержания разговора хотя-бы на протяжении минут 10.
Когда-то (по рассказам) один родственник моих знакомых, через несколько лет по приезду подсел на бейсбол как у нас некоторые на футболе (европейском).
И вот, был на интервью в одной компании в конце 90-х, после интервью вышел на что-то типа хоздвора покурить после нервной встряски, встретил там чувака, который тоже курил, слово за слово, речь зашла о бейсболе и они проговорили около часа. Потом тот чувак спросил что он тут делает, тот отвелил, что приходил на интервью. Тот начал задавать вопросы, что знает, что умеет.
Ну тот рассказал, что несколько лет как приехал, мыл машины с мексами, потом закончил 2-х годичный каледж по бухгалтерии.
Оказалось, что это был хозяин компании.
Ну этот родственник знакомых работает в этой фирме в НДЖ уже около 25 лет.
rjkz
Аватар користувача
 
Повідомлень: 16764
З нами з: 31.01.12
Подякував: 8373 раз.
Подякували: 5270 раз.
 
Профіль
7
3
6
Повідомлення Додано: Суб 25 тра, 2024 23:36

  rjkz написав:
  flyman написав:
  rjkz написав:
Скажу больше, у филолога есть все шансы получить любое дополнительное образование в эмиграции, включая юридическое.
Где как не там важны смысловые оттенки слов и правильное (зачастую единственно правильное)построение предложений, исключающее превратное толкование.
Собственно, я знаю 2-х юристов, оба приехали в школьном возрасте и потом закончили Ло скул. Их Инглиш на неизмеримо более высоком уровне нежели у тех, кто намного дольше тут технарей.
У детей в школе давали на ЕСЛ листки бумаги со словами (штук 20) которые или произносятся одинаково или очень похоже или пишутся очень похоже, но имеют разный смысл. И наоборот, синонимы - куча.
Это уровень ненужный технарю, но именно он открывает возможности, которые недосягаемы без свободного Инглиша.
Именно поэтому в эмиграцию надо попасть ребенком, а еще лучше родиться.

ну так, що занти місцеві варіанти "операції ЬІ" та "сльохкім паром" щоб понімать контєкст базара з більш-менш інтелектуальною місцевою публікою


Ну, это уже совсем чтобы быть "в доску своим".
Это было-бы неплохо, но для таких иммигрантских эрий как НЙ- более чем достаточно.
В совсем-совсем американской среде, чтобы, скажем, вести бизнес, надо разбираться в бейсболе, американском футболе и прочих местных непонятностях.
С возможностью поддержания разговора хотя-бы на протяжении минут 10.
Когда-то (по рассказам) один родственник моих знакомых, через несколько лет по приезду подсел на бейсбол как у нас некоторые на футболе (европейском).
И вот, был на интервью в одной компании в конце 90-х, после интервью вышел на что-то типа хоздвора покурить после нервной встряски, встретил там чувака, который тоже курил, слово за слово, речь зашла о бейсболе и они проговорили около часа. Потом тот чувак спросил что он тут делает, тот отвелил, что приходил на интервью. Тот начал задавать вопросы, что знает, что умеет.
Ну тот рассказал, что несколько лет как приехал, мыл машины с мексами, потом закончил 2-х годичный каледж по бухгалтерии.
Оказалось, что это был хозяин компании.
Ну этот родственник знакомых работает в этой фирме в НДЖ уже около 25 лет.

Мене колись взяли на роботу в Києві, то начальник, що брав, потім розказував свої принципи підбору персонала, для нього важливо крім професіональних даних (роботу ж комусь робити таки треба - не барське це діло): "щоб з людиною було про що поговорити за бокалом пива"
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Нед 26 тра, 2024 00:05

  flyman написав:Мене колись взяли на роботу в Києві, то…

Так романтично пролунало…
Наче пісня…
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9763
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3617 раз.
Подякували: 1281 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Нед 26 тра, 2024 00:15

  akurt написав:
  flyman написав:Мене колись взяли на роботу в Києві, то…

Так романтично пролунало…
Наче пісня…

Кто понял жизнь-работу бросил. (с)
Ніби пан акурт ходити на роботу 5..9 мав за щастя.

Кто понял жизнь, тот больше не спешит,
Смакует каждый миг и наблюдает,
Как спит ребёнок, молится старик,
Как дождь идёт, и как снежинки тают.
В обыкновенном видит красоту,
В запутанном простейшее решенье,
Он знает, как осуществить мечту,
Он любит жизнь и верит в воскресенье,
Он понял то, что счастье не в деньгах,
И их количество от горя не спасёт,
Но кто живёт с синицею в руках,
Свою жар-птицу точно не найдёт
Кто понял жизнь, тот понял суть вещей,
Что совершенней жизни только смерть,
Что знать, не удивляясь, пострашней,
Чем что-нибудь не знать и не уметь.

(Омар Хайям)
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 35357
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1584 раз.
Подякували: 2777 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Нед 26 тра, 2024 15:28

Eміграція, заробітчанство

News from Canada

В ці дні перебуваю з візитом у Франції, але звісно не припиняю спілкуватися з нашими українцями за кордоном, в еміграції.
Сьогодні переписувався з юнаком Юрієм (19 років), з мамою якого особисто знайомий - вона живе в Анталії - щодо долі сина, який виїхав в Канаду за програмою U4U.
Вважаю, що хлопцеві 19 років повезло: перед ним в Канаду виїхав його товариш дитинства, закріпився та забезпечив Юрію роботу - важко повірити - вже через три дні після прибуття.
Робота в ресторані.
Не легка. Працювати разом з офіціантом. Але і гроші платять, і нагодують.
Ось що написав Юрій (спілкується виключно рідною українською, цитата без редагування):
- Доброго дня. Пробачте, що не відповідав. Зовсім зайнятий був через роботу. Все таке…
Все в мене нормально. 19 травня був один рік, як я сюди переїхав.
До речі, я Едмонтон трішки розглядаю на майбутнє. Там дешевше - і вчитись і жити. Не впевнений що там буду все життя. Я туди їздив у березні, непогано.»

Кінець цитати.
Примітка: Едмонтон це столиця провінції Альберта.
Востаннє редагувалось akurt в Нед 26 тра, 2024 18:39, всього редагувалось 1 раз.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9763
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3617 раз.
Подякували: 1281 раз.
 
Профіль
2
  #<1 ... 21392140214121422143 ... 2172>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: IGNAT і 3 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама