Валютний ринок в контексті ДС

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Валютний ринок України. Курс валют: Євро, Долар, рубль. Обмін валют, прогноз курсу долара, євро, рубля, аналітика.
  #<1 ... 1146911470114711147211473 ... 11533>

Який курс долара Ви прогнозуєте на 01.08.2024?

Опитування проводиться до Чет 01 сер, 2024 22:43

Валютний ринок в контексті ДС 7.7 5 59
Менше 38,00
2%
1
38,00-38,50
2%
1
38,50-39,00
0
0
39,00-39,50
0
0
39,50-40,00
2%
1
40,00-40,50
7%
4
40,50-41,00
31%
18
41,00-41,50
36%
21
41,50-42,00
15%
9
42,00-42,50
2%
1
42,50-43,00
2%
1
Більше 43,00
3%
2
Всього голосів : 59
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 15:08

somilitark написав:МБ 40.46 на 40.48, всі любителі форекса в шоці, бо по теханалізу мали проколоти 40 вниз, але містер керована гнучкість всіх накрутив навколо пальця.
Питання до ОВДПешників, що будете робити далі? пригати в валюту продаючі цінні папери, чи сидіти на березі річки і дивитись куди приплеве зелень?
Чомусь мені здається, що ми будемо крутитись довго біля 40.7.
А вже тільки під кінець року можемо піти трохи вище.
Але тільки практика покаже що там пан Пишний задумав\замутить...

п.с. готівка столиці працює 40.77 на 40.85, адекватно зробивши поправку на міжбанк, відчувається рівновага, всім всього вистачає.

Із останнього погашення 2/3 конвертовано у валюту, а 1/3 перекладена ще на рік під 15% з хвостиком.
Курс беззбитковості приблизно 46,60 на середину червня 25 року якщо (як альтернативу) тримати валюту під матрацом або приблизно 45,5 якщо закинути долар на ті ж ОВДП.

Є очікування (60-70%), що до кінця літа ще можна буде зайти трішки дешевше 40.

В моєму випадку облігації повністю витіснили депозити як інструмент для заощаджень. Банкам грошей і так не треба (кредитування не має). Хіба щоб заробляти на арбітражі між % по депозитах для населення і % по ОВДП. (АПД: забув ще про депосертифікати НБУ)
Залишились тільки депозити аля "вільні гроші" під приблизно 5% на яких є резон тримати вільну гривню.
Банки у яких мінімальна комісія по IBAN переказах, особисто для мене зараз в пріоритеті.
Realist

Подякував: 2996 раз.
Подякували: 2171 раз.

Профіль
1
2
1
1
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 15:12

flysoulfly написав:
  Сибарит написав:Ваша конспирология никоим образом не отменяет мою, поскольку мы рассматриваем разные этапы события, но с выводами я позволю себе не согласиться.

Если уйти от стереотипа, что курсовая стабильность - это абсолютное благо, будет меньше поводов для удивления.

Я уже когда-то писал, что действия НБУ очень похожи на попытку имитировать рыночное курсообразование с учётом сумм, поступающих на счета правительства.
я же тоже не про "отмену".

ок, рост курса - обстоятельство непреодолимой силы. и , допустим, все действия нацбанка на межбанке логичны и обоснованны.

Но...
В это же время НБУ не останавливает понижение ставок, фактически "раздевая" гривнеинвесторов.
Наверное, под нажимом МВФ и других финансовых доноров с требованиями рыночности и прозрачности курсообразования (во время войны!! sic!!) НБУ полностью отдал приоритет именно ускорению темпов неизбежной при явных проблемах с западным финансированием девальвации - а не "выживанию" внутренних инвесторов. Скорее всего, в рассчете, что тем некуда деваться "с подводной лодки", и многим даже перейти сейчас из гривнеинструментов в валюту будет непросто (или излишне затратно).

Заметил на начало июня в околофинансовом инфополе явную депрессию и, в общем, растерянность (ну, кроме радостных шарие'нутых аматоров и профессиональных(проплаченных) зрадофилов ). При нынешних реалиях еще 2-4 подобных "внезапных" роста всплесков спроса от госбанка на межбанке - и вся когда-то прогнозируемая "доходность" даже ОВДП скатится до нуля.

И с такими тенденциями отношения к внутреннему инвестору - где-то через годик и мораторий на снятие закончившихся депозитов и ужесточение лимитов на снятие с карт/счетов опять не выглядят чем-то нереальным...

Отношение к внутреннему инвестору уже много раз было продемонстрировано событиями из прошлого.
Последний пример - 12 тысяч инвесторов, которые работали через Фридом финанс Украина. Особенно обидно тем, у кого закончились гривневые овгз - купон больше не начисляется, тело не отдают.
Но все же пока что длинные работающие овгз под ставку ~20% безубыточны. Долго ли это будет продолжаться? Не думаю
citramon

Подякував: 24 раз.
Подякували: 70 раз.

Профіль
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 15:27

Re: Валютний ринок в контексті ДС

citramon написав:Отношение к внутреннему инвестору уже много раз было продемонстрировано событиями из прошлого.

Недовольные внутренние инвесторы могут для сравнения отношения стать и внешними, прикупив те ОВГЗ, которые внешнего займа. Благо, уже давно это можно сделать за гривны. Например, те, у которых 1 сентября этого года погашение. Там APR просто космический :P
moveton

Подякував: 30 раз.
Подякували: 518 раз.

Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 16:15

moveton написав:
  citramon написав:Отношение к внутреннему инвестору уже много раз было продемонстрировано событиями из прошлого.

Недовольные внутренние инвесторы могут для сравнения отношения стать и внешними, прикупив те ОВГЗ, которые внешнего займа. Благо, уже давно это можно сделать за гривны. Например, те, у которых 1 сентября этого года погашение. Там APR просто космический :P

Дуже сумнівна операція, але я би наприклад законно придбав би такі папери, не зважаючи на той факт, що зрозуміло 1-го вересня буде оголошений дефолт, питання тільки в яку обгортку його завернуть, офіційно досі такі придбання не дозволені і не врегульовані. А враховуючи, що наприклад євробонди котувались не за 30% за номінал як зараз, а за 15% рік назад, то за 15% від ціни можна було стрибати на мінімум половину котлєти...
Я так поняв схема така, лот на 100 000 облігацій викупають за валюту на біржі Франкфурта, потім дроблять, далі під " чесне" слово продають вже резидентам продукт за гривні, цінний папір юридично має і буде у власності не зрозуміло якого нерезидента.
Вже скільки списів зломали, дайте людям доступ до євробондів на первинному і вторинному ринку, але сумнозвісна рожкова які хочеш дивні відмазки вигадувала, що не можна людям такий інструмент, от ніяк нєльзя, ми там ловимо мутну рибку, кріпакам зась(((
Міжбанк по аскам взяв 40.50, столична готівка ніяк не відреагувала, немає на чому акцентувати увагу)))
somilitark

Подякував: 694 раз.
Подякували: 3839 раз.

Профіль
4
5
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 17:44

somilitark написав:Дуже сумнівна операція, але я би наприклад законно придбав би такі папери

А что, собственно, мешает? Как я понимаю, через FF Europe всё ещё можно. Могу у менеджера переспросить, если действительно интересно. Порог входа 100 штук, что не одна бумага, но и не запредельно огромно, как для инвестиций (по ближайшим где-то на сейчас $33k будет, наверное). Это полностью законно, бумаги будут в твоей собственности. Их даже можно потом перепродавать в Украине в розницу и возможно, что заработать на тех, кто хочет купить за гривны. Правда, для меня не очевидно, что и нынешняя схема покупки за гривны у BTC Broker не даёт права собственности, но досконально не изучал.

somilitark написав:Вже скільки списів зломали, дайте людям доступ до євробондів на первинному і вторинному ринку, але сумнозвісна рожкова які хочеш дивні відмазки вигадувала, що не можна людям такий інструмент, от ніяк нєльзя, ми там ловимо мутну рибку, кріпакам зась(((

Все доступы у крипаков есть. Конечно, за гривну не купить, так и иностранцы не за гривну покупают.
moveton

Подякував: 30 раз.
Подякували: 518 раз.

Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 18:00

Realist написав:Із останнього погашення
1/3 перекладена ще на рік під 15% з хвостиком.
Курс беззбитковості приблизно 46,60 на середину червня 25 року якщо (як альтернативу) тримати валюту під матрацом або приблизно 45,5 якщо закинути долар на ті ж ОВДП.

девальвация гривни к доллару (я считал по доступнным лично мне реальным курсам продажи) за прошедшие 6 месяцев - около 9-10% . Да, тупо экстраполировать эти % на следующие 6 мес и тем более на следующие 12 мес не вполне корректно, но тем не менее - как версия -
встречаете девальвацию гривни от сегодняшних июньских уровней на 18-20% через год.
т.е курс доступной продажи (нал/онлайн) доллара на середину червня'2025 будет грубо 47,0-48,5

"Что делать?"© "Кто виноват?"©
flysoulfly

Подякував: 1663 раз.
Подякували: 287 раз.

Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 18:30

Який обсяг інтервенцій НБУ сьогодні на міжбанку?
Vert

Подякував: 56 раз.
Подякували: 70 раз.

Профіль
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 18:40

moveton написав:А что, собственно, мешает? Как я понимаю,

Погано розумієте, ніякого дозволу немає, держава Україна може запросто відмовити в обслуговуванні і погашенні громадянам України, ніяких дозволів не було на покупку і найближчим часом не буде.

https://bond.ua/eurobonds#quote

Ось така є дика версія за гривні.

Я пам'ятаю як рожкова бісилась від одного запитання про купівлю резидентами таких цп, казала ніт, ніт, ніт, більше ніколи не питайте)))
Ну не знаю, комусь хочеться погратися в ці не законні ігри то будь ласка.
Як казав Сибарит, якщо не заборонено і не карається, то виходить дозволено. Сумнівне твердження і в цьому випадку.
Моя однозначна думка, що не дозволена купівля резидентам євробондів, купівля зараз таких цп це викинуті на вітер гроші.
Гадаю, що держава не буде їх гасити і законно відмовить, зараз взагалі напевне почнуть їх обслуговувати 1.09-го, но спишуть з номінала 20-30%, продлять випуск на 5 або більше років, таке вже було в 2015-му, зараз підуть по накатаній стежці.
Але це обговорення віртуального коня в вакуумі)))

п.с. Ввечері обмінки Києва взяли по прийому 40.80, але продаж далеко не втік, білий віддадуть за 40.82 чи максимум 40.84.
somilitark

Профіль
4
5
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 18:42

Vert написав:Який обсяг інтервенцій НБУ сьогодні на міжбанку?

Завтра дізнаєтесь точно.
Напевне стандартні 130 лямів....
А чого цікавитесь, щось трапилось важливе і шокуюче???)))
somilitark

Профіль
4
5
Повідомлення Додано: Пон 10 чер, 2024 18:47

flysoulfly написав:т.е курс доступной продажи (нал/онлайн) доллара на середину червня'2025 будет грубо 47,0-48,5

"Что делать?"© "Кто виноват?"©

Чудові показникі за такої війни, що тут шокуючого?
Я вважаю, що ОВДП зараз не просто так називаються військові, цим все сказано, прибуток залежить від ситуації на фронті, вона була більш менш останні 2 роки, то власникі отримували гарний гешефт, якщо навіть в ноль вийти, то це є теж пасивна допомога державі не купівлею валюти.
Хто купує ОВДП той реально показує свою проукраїнську позицію, заслуговує поваги.

Не треба бути таким жадібним і вираховувати тут кожні копійку, не знецінились облігації, не втратили в ціні, то є вже супер результат...
somilitark

Профіль
4
5
  #<1 ... 1146911470114711147211473 ... 11533>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему