Піднімуть ще на 1-1,5% до літа.
|
|
Re: Валютний ринок в контексті ДС Добрый день. Какие ожидания уважаемых коллег по вероятности/динамике увеличения учетной ставки в следующем месяце?
Звісно, так все й було. Замовили N невидимих зорепланів на планеті рожевих поні Гугнявія. Також бойові барабани-тамтами в сховища. Також оплатили купу млрд. підприємствам, оформленим на наркоманів /безхатченків з Кривого Рогу, будівництво недоземлянок неподалік ЛБЗ по ціні фортів а-ля Буайяр. Схаменіться. І без війни наприкінці кожного року відбувалося те ж саме. З часів кучма. Вивчаємо "авральні" закупівлі в листопаді-грудні. Все там досить "прозорРо".
не певен. тобто зрозуміло, чому курс долару падає - але чи буде подальше падіння? для прогнозування не вистачає інфо - ми не знаємо, на відміну від НБУ, розміри військових закупівель й не бачимо реальний торговий баланс. по друге й головне - курс рухається не сам - його рухає НБУ. тому результат залежить від того, які ВИСНОВКИ зробить НБУ з поточної ситуації й яка його мета? ІМХО, я все одно бачу, що було б логічним девал за 2025 рік - на рівні не менше 10%. бо всі підстави для девалу є, але щоб не спровокувати паніку - гривня має бути трохи вигіднішою. але так, я прихильник консервативних прогнозів а поточні коливання можуть бути, щоб показати, що в нас керована ГНУЧКІСТЬ - хоче ключове слово тут КЕРОВАНА
Можна очікувати, що буде дешевше.
Re: Валютний ринок в контексті ДС й по валютним інтервенціям
загалом валютні інтервенції в лютому склали 3,1 ярди доларів, до того великі розбіжності по тижням - від 454 млн дол до 1 191 млн дол. загалом валютні надходження збільшилися й близькі до рівня 4 кварталу 2024. бачимо, що в окремі дні виникає кратний попит на валюти, що напевне пов'язано з державними закупівлями дефіцит операцій клієнтів банків трохи менший, ніж в січні 1,7 ярдів дол. значно скоротилася купівля готівкової валюти. якщо в січні цей показник склав 1 290 млн дол (на рівні 4 кварталу), то в лютому - лише 835 млн дол (повертаючись до теми "населення скуповує валюту" за два тижня березня тижневі валютні інтервенції тримаються на рівні 514-545 млн дол, що є низьким показником як на поточну ситуацію. це обумовлено ще збільшенням валютних надходжень в березні при помірному попиті на валюту Re: Валютний ринок в контексті ДС тепер подивимось в розрізі залишків на рахунках
залишки коштів в юридичних осіб в січні впали на 60 ярдів грн до 1 029 ярди грн, але в лютому вже підросли на 24 ярди грн, до 1 053 ярди грн. залишки коштів у фізичних осіб в січні зменшилися на 2 ярди грн, а в лютому зросли на 18 рядів грн. на кінець лютого вони склали 811 ярдів грн. валюта в на рахунках населення зростає, але дуже помірно з 10 ярдів дол на 1 січня до 10,1 ярди дол на кінець лютого. що бачимо - по-перше, давно такого не було, але зростання загальної кількості безготівки - 72 ярди грн більше ніж зростання на рахунках - 42 ярди грн. це виникло тому, що в лютому зменшився рівень гривневих ОВДП - на 25 ярдів грн. тобто держава в лютому не залучала кошти, а навпаки витрачала на погашення ОВДП. й ще момент - оці всі розповіді, що населення не довіряє гривні й переводить в валюти - цифри це не підтверджують. гривневі залишки продовжують збільшуватися у населення теж. безготівкова валюта збільшується набагато повільніше. Re: Валютний ринок в контексті ДС треба накидати цифр - а то трохи пусто
щось й я січень пропустив по наявній гривні готівка - в січні готівка зменшилася на 29 ярдів грн, до 794 ярди, й за лютий ще припала на 2, й стала дорівнювати 792 ярди грн безготівка - отут йдуть гойдалки. в січні безготівка зменшилася на 56 ярдів грн до 722 ярди грн, а от в лютому збільшилася на 72 ярди грн - до 794 ярди грн. в березні до - речі теж припадала взагалі до 707 ярди грн. це суттєві коливання. причина коливань - співставність валютних інтервенцій та витрат бюджету. в січні інтервенції ще склали значну цифру 158 ярдів грн, а бюджет додав лише 76 ярди грн. в лютому навпаки - інтервенції склали лише 126 ярди грн, а бюджет витрати на 188 ярди більше. взагалі таке враження, що наразі 700 ярдів грн в банківській системі- це той рівень, нижче якого ми не падаємо трохи дивно, що в березні згадали про грудень, який вже давно обговорили. купівля валюти населенням в грудні була такою ж, як й в жовтні-листопаді, тому ніхто нічого додатково не фіксував. таке збільшення інтервенцій було обумовлено значним зростанням попиту на валюту клієнтів банків. були дні коли попит перевищував звичайний в 2-3 рази. витрати бюджету в грудні теж зросли. тому більше схоже, що були великі закупівлі, про які публічно не кажуть, пов'язані з війною. але так пафосно звучить - "розкрадають бюджет"
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||