Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
Люди викладають відео зі Львова із коментарем "Ситуація "жопа"". На Трускавецькій затопило підземні парковки. Особливо вражають кадри автівок, які плавають або затопило під дах авто. Я подзвонив сусіду - мешкає під моєю квартирою у Львові - сказав, що живі, нічого не затопило, але - цитую "якщо дощ і далі так йтиме"... Ще таке написали в чаті Львова: "Дощ залив ЖК. До квартир першого поверху сусіднього будинка залишилось сантиметрів 50 напевно. Чоловік з 5 ранку кричить в рупор, щоби люди прибрали свої авто, бігає по ЖК. Сусіди вийшли бʼють машини, щоб спрацювала сигналізація, будять людей щоби врятували свої машини... Світла немає... Внутрішні паркінги теж затоплює" (кінець цитат)
akurt написав:Люди викладають відео зі Львова із коментарем "Ситуація "жопа"". На Трускавецькій затопило підземні парковки. Особливо вражають кадри автівок, які плавають або затопило під дах авто. Я подзвонив сусіду - мешкає під моєю квартирою у Львові - сказав, що живі, нічого не затопило, але - цитую "якщо дощ і далі так йтиме"... Ще таке написали в чаті Львова: "Дощ залив ЖК. До квартир першого поверху сусіднього будинка залишилось сантиметрів 50 напевно. Чоловік з 5 ранку кричить в рупор, щоби люди прибрали свої авто, бігає по ЖК. Сусіди вийшли бʼють машини, щоб спрацювала сигналізація, будять людей щоби врятували свої машини... Світла немає... Внутрішні паркінги теж затоплює" (кінець цитат)
нічого особливого і дивного немає , якщо забудовувати низини та колишні гирла річок - то так і буде раз на 5-10 років . Підчас урср ще осушували ставки у Львові , а зараз теж забудовники гоняться за прибутком та будують там де географічно низини та ранніше проходили річки та були болота і ставки. Хороші приклади вхід в Парк культури на вулиці Вітовського там до ссср був став на якому купались плавали на човнах , його осушили , вода має кудись подітися ? вірно сусідню вулицю колишня Сахарова біля трамвайного депо - затоплює. Інший приклад вул.Стуса початок річки Полтва один з її витоків, та на місці басейну до ссср було озеро , його переобладнали в басейн, порушили все ясно що басейн наповнюватися має штучно, тобто озеро знищили , а при будівництві трамваю не збільшили розмір колекторів , залишили такими як були . А ще там тече річка полтва по Стуса , та один з її витоків, і по хорошому підземний колектор треба було збільшити рази в два ... але підчас проектування трамваю на це забили і залишили ті ж розміри ... Все через жадібність людей та забудовників які на авось забудовують \ купують в тих місцях де споконвічно були: озера, ставки, болота, гирла річок от і затоплює. І ніяка гідроізоляція надовго не допоможе, а потужні споруди для перенесення тих потоків води під землю - робити ніхто не хоче бо то гроші.Якщо вже забудовувати такі райони то треба робити капітальні роботи як наші предки коли всю Полтву ховали під землю, але тоді ж були ставки і т.п. де збиралась вода яка зараз немає де зібратися.
1. Став “Світязь” (колишній Полтава / Вулецький став)
Заснований у XVIII ст. на перехресті сучасних вул. Вулецької та Ісаковича.
Названий “Світязь” у XIX ст., згодом використовувався як купальня для веслярства та відпочинку Reddit+12leopolis.name+12ProLviv+12 .
Зараз фактично зник або значно зменшений, його поверхню трансформовано через забудову та осушення.
2. Пелчинський став
Існув на картах XVIII–XIX ст., був одним із штучних ставів для млинів та рибного господарства. До XIX ст. занепав і зник .
3. “Залізна Вода”
Історична купальня, розташовувалася на ставу, відома з XIX ст., але згодом зникла через зміни у використанні водойм .
4. Зелене Око та інші каскади
Колись живилися місцевими струмками, але через перекриття потоків під забудову води стало значно менше Погляд+15Рідна Львівщина+15ProLviv+15 .
⛏ Осушення та перекриття струмків
На початку 1970‑х перекрито всі відкриті потоки у межах Львова (Дикий Рів, Залізна Вода, Пасіка, Сорока) і пущено у колектори ProLviv+1ProLviv+1 .
Один із потічків — на вулиці Кримській — перемістили в труби під час забудови Рідна Львівщина .
🌉 Колишні річки/струмки у каналізації та забудові
Полтва (центральна р. Львова):
Стала повністю підземною; проходить під просп. Свободи, Оперою. Довжина — близько 30 км каналів УНІАН+9Твоє місто+9Погляд+9 .
Злиття проток Пасіка та Сорока в районі сучасного центру Твоє місто+2ProLviv+2Твоє Місто Тревел+2 .
Пасіка — витікала з Погулянки через вул. Левицького; Сорока — мала джерела в парку “Залізні Води”. Обидві поступово пішли під землю .
Дикий Рів та Залізна Вода — притоки, які також осушені і заховані у трубах .
Зубра — хоча частково підземна, на Сихові її виходи над поверхнею збереглися; плани міста — очистити її, аби зробити відкриту річку або озеро . 🏙 Де саме зараз ― забудова
Під просп. Свободи та Оперою проходить підземна Полтва. Будинки тут стоять прямо над колектором.
Вулиця Кримська — колишнє русло одного з струмків, тепер у каналізації.
Парки Пасіки та Залізні Води — джерело багатьох тепер підземних річок.
Сихів, район Зубри — є виходи під землею, але значна частина річки захована.
✅ Підсумок Водойма/Річка Статус Що залишилось Світязь (Полтава) Осушений/зникаючий Залишки під забудовою Пелчинський став Зник — Залізна Вода Осушена Підземний колектор Зелене Око та каскади Зневоднені Майже сухі Полтва Під землею (колектор) Проходить під центром міста Пасіка, Сорока... У каналізації Під забудованими вулицями Дикий Рів Підземний Повністю в колекторі Зубра Частково підземна/відкрита Є перспективи відновлення зовні
і завжди в тих же місцях колись більше колись менше
🔹 17 серпня 2018 – потужна злива змусила львів’ян використовувати човни на вулицях. Затопило вул. Сахарова, Вітовського і їхнє перехрестя. Водяний рівень досягав майже метра, зупинивши автобуси, а рятувальники діставали пасажирів вручну 24 Канал+4ZAXID.NET+4Варта 1+4 .
🔹 20 вересня 2015 – сильна злива підтопила центральні вул. Сахарова, просп. В. Чорновола, Джерельну, Вітовського, Наукову, Липинського, Виговського, Стуса. Рух транспорту блокувався, підвали й тротуари були затоплені .
🔹 30 травня 2019 – грозові зливи з градом перетворили вул. Торф’яну на справжній канал, а частково підтопило й Медову Печеру .
🔹 11 червня 2020 – хоч вже після 2014, варто згадати: злива затопила вул. Коперника, Медову Печеру, Чорновола (біля АЗС), Коновальця – вода в магазинах супермаркетів, дерева падали на дороги . 🛣 Вулиці, що не раз «пливли»:
Сахарова – регулярно підтоплюється під час злив (2015, 2018).
Вітовського – підтоплено в 2015 і 2018, особливо на перехресті.
Чорновола (проспект/вул.) – 2015, 2020.
Торф’яна – 2019, зливи перетворювали її на канал.
Джерельна, Наукова, Липинського, Стуса, Виговського – під час дощів 2015 року.
Медова Печера – 2019 і 2020.
Коперника, Коновальця – підтоплення 2020.
🅿️ Парковки та автостоянки під водою:
При великій зливі річка Полтва виходила з берегів і затоплювала автопарковки, зокрема біля Сахарової/трамвайного депо 2015 року lviv.novyny.live+13УНІАН+13ZAXID.NET+13 Словечко+3РБК-Україна+3Vgorode Львів+3 Про Львів .
У серпні 2018 машини були майже повністю занурені (лише дахи виднілись) на підтоплених стоянках вул. Сахарова і Вітовського 5 канал .
📹 Відеопідтвердження
Багато зі згаданих епізодів задокументовані у відео і соцмережах: львів’яни діставали людей з автобусів, човнами добиралися до машин, а на Торф’яній знімали «річки» прямо з вікон УНІАН+13Vgorode Львів+13Словечко+13 . ✅ Висновки
До 2014 року (і трохи після) підтоплення у Львові були регулярними – на низинних частинах міста та незручних від сітки стоків ділянках водозбору. Найчастіше потерпали Сахарова, Вітовського, Чорновола, Торф’яна, Наукова, Джерельна, Медова Печера і кілька інших. Парковки біля цих вулиць також часто опинялись під водою.
Як не мала до вас ніякого відношення, так не має і ніколи не буде мати.
Потерпають зовсім інші райони Львова - це на захід в бік окружної дороги. Там є цікавий регіон - «Сокільники» - місцева громада відокремилася від Львова та створила ОТГ «Сокільники», тобто - знаходячись у Львові - не є Львовом. Ще цікавий факт: сільрада Сокільників років 5 тому сильно вгадала та на краю біля окружної дозволили будівництво великого ЖК для ІТ-ників. Те ЖК знаходиться на пагорбі. Вгадали реально!
Офіційно: на території н.п. Скнилів (це той район де аеропорт імені Данили Галицького), Зубра, Сокільники та Зимна Вода (це вже за окружною дорогою на захід) постраждали: 22 вулиці, близько 180 автомобілів і 200 житлових будинків. Також вода потрапила до дитячого садочка та амбулаторії в Сокільниках, а також автодорога «Львів–Пустомити–Меденичі».
Так що приємно, що хвилюєтеся за Львів, але за Левандівку можете не хвилюватися. Краще похвилюйтеся про Запоріжжя, де зараз в тіні +35. Вдень буде 36…37.
P.S. Останній квартал громада Сокільників створювала неймовірно чудовий парк з озером, газонами та парком скульптур навпроти Сільради та церкви. На скільки я знаю станом на 10 липня ще не закінчили - але працювали дуже активно - гадаю те все могло сильно постраждати.
Якщо мова саме про географію а не про геодезію, - то я все ВІРНО написав - захід (захід! Тобто Європа) - то у вказаному мною напряму. Я думаю, для переважної кількості читачів Фінансового форуму України то правильна термінологія: сам Львів - на заході України. Можливо я погано вихований, але для мене - як мешканця Львова - Сихівський район - дивимося на мапу нижче - виїзд на захід іде через Сокільники, Зимна Вода, Рясне-Руське, Городок - на розташовані там прикордонні КПП. Виїзд на ЗАХІД з території Львівської області. Тому для мене особисто географічно - Сокільники є на заході. Мабуть для пана Bolt Сокільники є на сході, а для пана Успіх - на півдні.
Зубра згадана мною тільки тому, що її згадали в чаті «Так люблю той Львів». Червоною дугою я показав ЗАХІДНУ ділянку Кільцевої (об"їзної) дороги Львова. Північної не існує. Східна - з протилежного боку.
P.S. Я перепрошую. Дійсно не всю географію добре знаю. «Донизу» у вашому тексті - то яка частина світу, напрямок, країна чи може континент? Словник української мови дає таке: « ДОНИ́ЗУ, присл. У напрямку до землі; вниз; протилежне догори. Голова її сумно схилилася на груди, руки опустилися донизу (Мирний, І, 1954, 46); Альоша намацав свій матрац і ліг лицем донизу (Мик., II, 1957, 216); // У напрямку до низької місцевості, низини. Катерина швидкими рухами підкладала під колесо камінь, щоб візок не котився донизу (Чорн., Визвол. земля, 1959, 47).»
Так ви філолог, географ чи геодезист? Хто в вас прокинувся сильніше?
Мерія Львова ініціює спецкомісію через хаотичну забудову в сусідніх громадах Через зливу 10 липня масштабно затопило новий житловий мікрорайон Сокільників, що межують зі Львовом https://zaxid.net/meriya_lvova_initsiyu ... a_n1614439
https://www.facebook.com/reel/710832014 ... it&__cft__[0]=AZWhIKR1WGtyRyoxRUx_GhOngJlu2P_BrdnxzsMBCboTpBZiXyFD3Veq91nRBc4dSA8TanjRTxATGH2D2cpLpuHaONrP31LuS-vIDmND15H6CemPKzmOsvjp1PYl4cFPwK9IbdRskyZjadc0_G_q8mLk805LgPPOY3zEa81Z0TATsrEoxZPsYX8r-pRFC9QCO3Sgb_rwcaOPzC3imto00ysN «Вода з львівської каналізації витікає через унітаз в Сокільницькій поліклініці»,- голова Сокільницької ради Тарас Сулимко про затоплення поліклініки, яка підключена до Львівської каналізації.
почалися терті пляцки поміж панами мерами а як бабос до кишені пхати і ділянки під забудову
jump написав:Мерія Львова ініціює спецкомісію через хаотичну забудову в сусідніх громадах Через зливу 10 липня масштабно затопило новий житловий мікрорайон Сокільників, що межують зі Львовом
Мер Львова десь з місяць тому сильно лаявся на ту сільську громаду Сокільників. Там дійсно цікава ситуація: хлопці-хитруни перетворили частину Львова в село - і там діють сільські закони та Рішення сільської ради. Мудро - нічого не скажеш. (Примітка: якщо бути точним, то вони нічого не перетворювали, вони просто добряче подумали та НЕ УВІЙШЛИ до складу великого міста. Хоча їм ДУЖЕ пропонували стати великим мстом...) Серед того - Рішення про виділення земельних ділянок під нове будівництво багатоповерхівок.
Про будинок на Трускавецькій з назвою "Парус" - там назва правильна. Парус на вітру з вітряка.. Я по Трускавецький дуже часто раніше їздив і споглядав за тим будівницитвом: побудовано реально "з гімна та палок". Зараз не видно, бо те гімно закрили декоративними панелями. Але я вам точно скажу: технологія будівництва промислових цехів - залізобетонні колонни та перекриття - заповнення стін косо-криво-аби як небудь такими жахливими відходами цегли разногатункової (!), різнокольорової та різноформатної - що наче ПТУ-шники збирали на звалищах. Я ще тоді весь час їздив і думав: "Мешканці ніколи не дізнаються, в якому лайні вони живуть..."
А ось і дізналися...
P.S. Боюсь і радити, бо звинуватять в рекламі - але якщо би я в ці дні думав, куди та як інвестувати у Львові - то тільки в новобудову від МЕТГАЛ. Ті працюють якісно, чесно, безпроблемно та класно! А такий смачний клаптик газону вирвали для свого нового будівництва - то я був дуже сильно здивований... "А что, так можно было???????" Всі три "ЛЛЛ" - присутні!