На Закарпатті запрацювала перша сонячна електростанція

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #1234>
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 11:25

На Закарпатті запрацювала перша сонячна електростанція

Пропонуємо до обговорення:
Компанія Сонячна енергія плюс побудувала та ввела в експлуатацію сонячну електростанцію, розташовану в Ужгородському районі Закарпатської області...

Дивися повний текст На Закарпатті запрацювала перша сонячна електростанція.
R2
Аватар користувача
Робот новин
 
Повідомлень: 101029
З нами з: 14.05.04
Подякував: 0 раз.
Подякували: 153 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 11:25

"При этом до 2016 года в нашей стране будут построены и введены в эксплуатацию новые фотоэлектрические установки суммарной мощностью 1,8 ГВт, что практически эквивалентно мощности двух атомных энергоблоков".

А электроэнергии они будут вырабатывать тоже "практически эквивалентно"? Или так как новая закарпатская - 2,5 часа в сутки в среднем за год?
qwas
Аватар користувача
 
Повідомлень: 41
З нами з: 12.04.10
Подякував: 2 раз.
Подякували: 10 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 11:39

Cамое время прикупить дизельный генератор способный работать на подсолнечном масле... Ибо новости о зеленых тарифах и солнечных батареях обычно приводят к поднятию цен на электроэнергию....
voinovev
 
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 11:54

"что солнечная энергетика будет развиваться в Украине интенсивнее, чем в таких странах как ...Португалия,..."
Развиваться может и будет... но догнать не получится. Там половина светофоров уже свои солнечные батареи имеет, горячую воду теплоколлекторами получают, там кажый объект свою миниэлектростанцию солнечную имеет. А у нас проекты века все строят...
civ
 
Повідомлень: 1589
З нами з: 29.02.12
Подякував: 2 раз.
Подякували: 145 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:10

А ЧТО СОЛНЕЧНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ ВДРУГ СТАЛА ПРОИЗВОДИТЬ УКРАИНА?
Солнечные элементы покупаются за границtй. В Украине больше не производится кремний полупроводниковой чистоты. Хотя Украина была одной из 5-6 мировых держав, имеющих необходимые технологии. Микроэлектроника Украины не восстанавливается. Нормальное государство закупает лицензии и строит производство у себя. Не говоря о Китае, в России, например, вкладываются миллиарды $ (проект Роснано). Вексельберг, ради технологий, купил контрольный пакет акций ведущего мирового производителя. А у нас это, скорее, канал извлечения олигархами денег из бюджета и грантов ЕС, используя популярный лозунг альтернативной энергетики. Или просто - б***. Основания для эйфории - только у иностранцев. Какой новый рынок сбыта! Сколько легкой наживы!
Energy Adept
 
Повідомлень: 91
З нами з: 09.08.10
Подякував: 0 раз.
Подякували: 7 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:33

  Energy Adept написав:А ЧТО СОЛНЕЧНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ ВДРУГ СТАЛА ПРОИЗВОДИТЬ УКРАИНА?

Вроде, Квазар-Микро производит... За цену\качество не знаю :)
cosjak
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1170
З нами з: 22.06.12
Подякував: 35 раз.
Подякували: 89 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:33

Energy Adept
Не будьте таким песимістом. Щодо чистого полікремнію, то його виробництво вже налагоджено у Запоріжжі Клюєвими. Звичайно, за украдені кошти, звичайно, за нинішніх цін на ринку полікремнію це виробництво нерентабельне, але вкладені величезні кошти і виробництво працює. І, повірте мені, фахівцю у цьому питанні, виробництво розвиватиметься, більше того, полікремній буде перероблятися саме в Україні (за винятком, можливо, етапу виготовлення сонячних елементів) і сонячні батареї з нього ставитимуться в Україні. Власне, нинішні проблеми перевиробництва на цьому ринку не залишають Клюєвим (і не лише ім) іншого виходу.

Щодо наявності в Україні інших ланок виробництва сонячних батарей, то тут працює один з найкрупніших в Європі виробників кремнієвих пластин - "Піллар" (має заводи також в Іспанії). На сьогодні, у зв'язку з проблемами на ринку і банкрутством більшості аналогічних підприємств в Європі, "Піллар" - єдине крупне ДІЮЧЕ підприємство такого типу.

Виробництва ж сонячних елементів і модулів у нас дійсно майже немає. Є "Квазар", але його потужності малі. Хоча "Квазар" готовий різко наростити потужності - немає коштів.

Клюєви початково планували створювати замкнутий цикл виробництва. В сьогоднішніх умовах найбільш логічним бачиться варіант поглинання компанією "Active Solar" (це компанія Клюєвих) "Квазару" і розвиток в Україні повного циклу виробництва сонячних батарей, від полікремнію до будівництва електростанцій. Думаю, таке рішення не за горами.

p.s. В даному випадку я не обговорюю питання, за які гроші Клюєви все це роблять і будуть робити. Всі усе знають. Але у сонячній єнергетиці усе так само,як і у випадку з автомобільними дорогами. Крадуться, відмиваються (через зелений тариф) величезні кошти. Але результат БЕЗУМОВНО КОРИСНИЙ ДЛЯ ДЕРЖАВИ І МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ.
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:40

  Bestal_N написав:p.s. В даному випадку я не обговорюю питання, за які гроші Клюєви все це роблять і будуть робити. Всі усе знають. Але у сонячній єнергетиці усе так само,як і у випадку з автомобільними дорогами. Крадуться, відмиваються (через зелений тариф) величезні кошти. Але результат БЕЗУМОВНО КОРИСНИЙ ДЛЯ ДЕРЖАВИ І МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ.

Який саме результат дуже корисний? продаж 1 кВт*год в 5-7 грн.? ви особисто додому будете купляти вдень (і тільки тоді, коли є сонце на небі) таку дорогу і нестабільну електроенергію?
Ось спочатку дайте відповідь на це з точки зору споживача, а потім росписуйтесь за державу і майбутні покоління.
Jorj
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3546
З нами з: 26.06.08
Подякував: 632 раз.
Подякували: 625 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:46

qwas

Не треба пересмикувати. Дійсно, сонячна електростанція дає приблизно в 6 разів меньше електроенергії, ніж атомний реактор тієї ж пікової потужності (але аж ніяк не 2,5 години в день, як Ви пишете). Але, по-перше, ця електроенергія виробляється вдень, коли попит на електроенергію високий. Ви, напевно, знаєте, що підприємства платять за електроенергію, спожиту вдень у 3-6 разів дорожче, ніж уночі?

По-друге, сонячна енергетика в Україні - це скоріше альтернатива тепловим (газовим) електростанціям, а також будівництву НОВИХ ядерних реакторів. А отже - один із багатьох інструментів досягнення енергетичної незалежності від Росії.

Я міг би Вам детально розписати усі переваги/недоліки сонячної енергетики, у тому числі й цінові параметри. Але на жаль маю бігти. Хіба що пізніше.
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: П'ят 17 сер, 2012 12:47

Jorj

Пізніше дам відповідь. Біжу...
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
  #1234>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
3 4537
Переглянути останнє повідомлення
Чет 29 січ, 2026 16:10
moveton
1 6026
Переглянути останнє повідомлення
Нед 16 лис, 2025 22:25
salvydas
1 722
Переглянути останнє повідомлення
Нед 11 чер, 2023 01:32
75stasstas75
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама