jump написав:Путін вирішив воювати з Саудівською Аравією до кінця – Bloomberg
"Хоча ціна російської нафти Urals з 50 доларів падала нижче за 20, рубль пережив рекордну з 2014 року девальвацію, а економіка РФ замість "прориву" до світових темпів зростання котиться в рецесію й зубожіння людей, Путін упевнений у своїй здатності пережити кризу й "протриматися" довше за саудитів у війні на виснаження" https://www.obozrevatel.com/ukr/economi ... omberg.htm
Розрахунок Москви полягає в тому, що бюджет Саудівської Аравії куди більш залежний від ціни на нафту. Для його балансування потрібно 75-83 долара за барель, вказує Луцько.
Але окремо нафтова галузь королівства значно ефективніша: собівартість саудівської сировини помітно нижча, ніж російської, – це 17 доларів за барель за новими проєктами й 10 доларів для підтримки поточних. Росії ж потрібно 25 доларів за барель, щоб підтримувати видобування, і 42-44 долари – щоб запускати нові проєкти, вказує Луцько.
Склеїти розбиту чашку вже, найімовірніше, неможливо. "Навряд чи Саудівська Аравія піде назад, – говорить аналітик Fitch Дмитро Маринченко. – Для них це означатиме втрату обличчя".
Сейчас все эти нефтяные войны отошли на второй план, пандемия главный фактор, снижается деловая и человеческая активность во всем мире.
jump написав:Але окремо нафтова галузь королівства значно ефективніша: собівартість саудівської сировини помітно нижча, ніж російської, – це 17 доларів за барель за новими проєктами й 10 доларів для підтримки поточних.
Хай "икперт" зазначає, про яку "собівартість" він говорить. Собівартість на скважині (extraction cost) в СА - від 2 до 6 доларів. Середня для "Арамко" 2,8. Ось, наприклад:
As long as prices remain above the cost of getting the next barrel out of the ground — the lifting cost — wells already in operation will keep pumping. And those costs can be pretty low. Saudi Aramco, the monopoly oil producer in Saudi Arabia, boasts an extraction cost of about $2.80 a barrel, according to the prospectus for last year’s initial public offering of its shares. Russia’s oil companies are not far behind, with Rosneft PJSC, Gazprom Neft and Lukoil PJSC all reporting production costs below $4 a barrel.
Пенсионер написав:Все валюты практически краткосрочно укрепились на новости "ФРС готова к нелимитированным покупкам активов". Это не надолго.
А следующий ход какой?С вертолета начнут разбрасывать и польется над благословенной Америкой благодать...задолбали уже эти фэрээсники.
Что вас так напрягает? В мире не хватает долларов. Нормальный ход-напечатаем сколько вам надо. С бумагой и краской у нас все впорядке. В электронном виде вообще можем любое количество нулей нарисовать. По итогу каждая страна себе тоже вынужденна будет печатать недостающее в бюджете количество. Возможно отдельно будет стоять Китай и в конце концов юань может потеснить доллар. Посмотрим.
Вкладчик1234 написав:Ждём офигительных историй, как кто-то сегодня утром слил па28.30, а потом откупился па 27.70 ?
Однажды, в конце января 2017 года, я купил в Киеве 23000 по 27,78, затем сдал их по 28,33, а потом снова откупил по 28,06. И всё это за один день! На заработанные таким образом 700 долларов полетел в Непал в апреле.
jump написав:Розрахунок Москви полягає в тому, що бюджет Саудівської Аравії куди більш залежний від ціни на нафту. Для його балансування потрібно 75-83 долара за барель, вказує Луцько.
Разница ещё и в том, что бюджет можно пересмотреть и секвестировать, а себестоимость добычи - нет...