Я в принципі і так не підтримую такий законопроект. Поширювати безготівкові платежі потрібно не примусовим встановленням терміналів, а створенням умов. щоб їх встановлювати було вигідно.
Ви мабуть не дуже розумієте, що набагато більше за банки в примусовому встановленні терміналів і замкненні обігу у безготівці зацікавлена податкова.
Нащо? Тих банкоматів і так, як гімна. Зниження інтерчейнжу призведе до того, що врешті решт банкам не буде сенсу тримати власний великий парк банкоматів, дешевше буде просто зробити низькі тарифи (чи й нульові) на зняття в чужих. "Свій" парк банкоматів вже не буде вирішальним фактором доступності грошей для своїх клієнтів, а лише визначатиме доступність певних послуг, що можливі тільки на власних банкоматах с власним софтом, а їх не треба так багато.
З подальшою тенденцією здорожчання інкасації обслуговування банкоматів теж дорожчатиме потроху.
Ви забуваєте - як я вам вже писав, витрати банку-емітента картки на зняття грошей в банкоматах певним чином окупаються саме доходами через використання картки в торгімельній мережі. Це нерозривні елементи системи. Тому зміщення балансу на банкомати й готівку автоматично зменшить доходи банку, і утримання банкоматів стане "дорожче".
Перш за все банк-емітент картки зацікавлений в тому, щоб карткою розраховувалися в торгівельній мережі.
Не дуже вигідно це може бути банку-еквайру термінала (про що йшла мова напочатку).
Ви плутаєтеся, бо не розумієете, що тут беруть участь кілька сторін.
Один банк - емітент картки - йому вигідні розрахунки карткою апріорі
Другий банк - еквайр - йому може бути не дуже вигідно
Платіжна система - має гешефт з транзакцій. Більше обороти - тим їй вигідніше.
Торговець - може мати зиск з наявності термінала з двох причин:
- людина з карткою схильна витрачати більше
- для великих оборотів %% за еквайрінг невеликий, а витрати на касове обслуговування досить високі, вигідніше одразу отримувати гроші на безготівковий рахунок
Аж ніяк. Ви порівнюєте непорівнюване. КГС в принципі не має загальноукраїнських масштабів, тому який сенс оцінювати його долю в загальноукраїнському ринку?
І ви трохи перевищуєте значимість Привата (хоча безумовно, значимість висока)
Ви не порівнюйте банківську діяльність з утриманням магазину. Тут вистачає й інших вимог, які в свою чергу знижують ті самі доходи.
budivelnik написав:3 Я так і не з0розумів
Чому чисто безготівкова операція ( термінал) для банку більш дорога ніж гібридна безготівка-готівка(банкомат) , адже в терміналі відбувається та сама кількість операцій по безготівці що і в банкоматі , але крім цього банкомат ще повинен додатиково готівку видати - чого не робить термінал + термінал під постійним наглядом людини - що спрощує його конструкцію + сам по собі термінал це набір електронного хламу з низькою ціною і ліквідністю ( на відміну від сейфу з готівкою банкомату)
І не зрозумієте, доки будете розглядати їх окремо.
От нехай є банк А з 10 млн карток. Не еквайр. Розглянемо його лише в розрізі бізнесу по картках.
По картках є доходи й витрати.
Доходи:
- комісії
- відсотки на овердрафт
- доходи за розрахунки картками в торговій мережі (йдуть від банків-еквайрів терміналів)
Витрати:
- інтерчейнжи за зняття клієнтами грошей в чужих банкоматах
- процесинг (не обов"язково бути еквайром, він все одно потрібен)
- утримання власних банкоматів
- витрати на випуск карток
- всілякі ліцензійні платежі тій же платіжній системі
- всілякі адміністративні витрати - від ЗП працівників цих підрозділів, до утримання їх робочого місця, підтримки користувачів карток, роботи з випадками шахрайства і т.п.
Розумієте, що тут має бути певний баланс?
Банк Б. Еквайр. Розглянемо і його лише в розрізі бізнесу по картках.
Доходи:
- комісія за еквайрінг (йде від торговців)
Витрати:
- інтерчейнжи банкам-емітентам карток, по яким розраховувалися та платіжній системі
- всілякі ліцензійні платежі тій же платіжній системі
- процесинг
- всілякі адміністративні витрати - від ЗП працівників цих підрозділів, до утримання їх робочого місця
А тепер погляньте на реальний банк, який є комплексом А і Б - тобто і еквайр і емітент.
Доходи:
- комісії
- відсотки на овердрафт
- доходи за розрахунки картками в торговій мережі (йдуть від банків-еквайрів терміналів)
- комісія за еквайрінг (йде від торговців)
Витрати:
- інтерчейнжи за зняття клієнтами грошей в чужих банкоматах
- інтерчейнжи банкам-емітентам карток, по яким розраховувалися та платіжній системі
- процесинг
- утримання власних банкоматів
- витрати на випуск карток
- всілякі ліцензійні платежі тій же платіжній системі
- всілякі адміністративні витрати - від ЗП працівників цих підрозділів, до утримання їх робочого місця, підтримки користувачів карток, роботи з випадками шахрайства і т.п.
І ви протиставляєте витрати на операції в торговій мережі для еквайра і витрати на обслуговування банкоматів для банка-емітента (можливо одночасно еквайра) на отримання готівки?
Ви не бачите, що це елементи одного складного механізму? Що одне не існуватиме без іншого? Що чим більше готівкового обороту, тим менший дохід з торгових операцій, тим дорожчий виявляється еквайринг для обслуговування платіжних терміналів, і навпаки?
