100% ИПСО какое-то))
Хотя и догадывался, когда курс временно упал ниже карточного, что отменять под шумок начнут эти депо, мол не выгодными стали ((
|
|
![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСЩось подивися на ситуацію в банківський системі станом на 1 березня, й вона мені не дуже сподобалась. Що саме?
Дивиться, зараз ліквідність банківської системи (залишок грошей) значна. Вкладено в банки зараз майже 2 трлн грн (це й грн, й валюта). але як їх розмістили банки. Й тут починається… В кредитах у нас розміщено лише 664 ярди грн. В живих кредитах. Бо насправді кредитів в нас 1 трлн грн, але на 350 ярдів грн нараховано резервів. Ще 529 ярдів грн – це ОВДП. 520 ярдів грн – на рахунках НБУ (включно з депосертіфікатами) - це наша ліквідність Й 400 ярдів на рахунках іноземних банків – це валюта. Висновок – тільки третина грошей вкладена в бізнес, де відсотки реально заробляються. Відсотки по депосертифікатах – а це 80-100 ярдів грн на рік – це чиста емісія. Але вона, до речі, неявна – офіційно всі кажуть, що емісії немає. Відсотки по ОВДП – а де держава їх візьме? – з податків в ліпшому випадку, але не в нашому. Оскільки в планах збільшення ОВДП – то % будуть сплачуватися з нових запозиченнь. Як це називається – отож, піраміда. Враховуючи кількість вільних грошей, 200-300 ярдів грн ще можливо залучити. Загалом не дуже радісна картинка. Ця картина погіршується тим, що в країні немає інструментів інвестицій в бізнес, як фондовий ринок. Й банкам насправді взагалі непотрібні гроші клієнтів, бо їх нема куди дівати. Точніше зараз можна в депосертифікати, а потім?.. Як на мене, ставка НБУ 25% - завелика, її потрібно зменшувати. Оживляти економіку потім буде важче, ніж підтримувати її зараз. Питання до товариства – хто знає, чи є якийсь стандарти, як оптимально мають бути розміщені гроші банками? Взагалі хтось таке досліджував, може є книжки якийсь? Чи може я надто переймаюсь, й все не так погано – хоча це навряд… й ще один висновок - інших шляхів інвестицій, крім як у валюту, наразі не видно... ![]()
Щойно спробував, відкриває конверт на 4 місяці. Так шо все гаразд. Трохи більше чекати, але то таке. ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСТут есть один интересный момент. Как бы ни зарабатывались проценты, для возможности из выплаты в полном объеме нужна эмиссия. Иначе денег на всех не хватит, начнется дефляция, и всем будет очень плохо. Официально все говорят, что нет эмиссионного финансирования бюджета. Это совершенно другая формулировка, которая означает, что эмиссия не направляется непосредственно в бюджет. Если где-то утверждение об отсутствии эмиссии, выдается за официальное, это значит, что "ученый изнасиловал журналиста". Эмиссия есть всегда и везде. Возможно, но тут возникает вопрос пресловутой трансмиссии. По классике, снижение ставки должно приводить к оживлению экономики в целом и кредитования в частности. Вот только проблема возникла задолго до чрезвычайного повышения ставки в условиях войны. Из соображений банальной эрудиции следует, что если тогда не было достаточной возможности кредитовать, то сейчас ее не будет и подавно. Поэтому больше внимания стоит обращать на положительные последствия высокой ставки. Проблема существует. Она достаточно серьезна. Даже слишком серьезна, чтобы быть решенной простыми методами. Если у Вас и присутствует перебор, то только в эмоциональности ее восприятия. Не мы первые, не мы последние - перенасыщение долговых рынков случается везде и регулярно. У нас есть много более актуальных проблем. Кстати, тот факт, что прожив более года в состоянии полномасштабной войны, мы можем себе позволить обсуждать структуру банковских активов, а не где раздобыть пожрать, должен заставить нас заподозрить, что приоритеты решаемых проблем расставлены не совсем глупо. ЗЫ Хранение средств в валюте я не назвал бы инвестицией. ЗЗЫ Существование инвестиций, выгодных для всех - миф. Массового обогащения не бывает. Поэтому ту каждый сам за себя, причем без анонсов. ![]()
не совсем согласен с вот такой формулировкой. если 1 трл выдан кредитами то он выдан. эти деньги нужно было привлечь. плюс если 350 ярдов кредитов выдано но они не пашут то зарезервировать 350 ярдов это тоже не с тумбочки взять. потому для обеспечения кредитования нужно привлечь 1,35 трл а не как вы считаете 664 ярда. ну и дальше если все проссумировать что вы написали выходит больше 2 трюликов. так что денег всегда не хватает банкам. вопрос цены по чем можно привлечь. ![]()
щось ви мене не так читаєте. всього свого часу було видано 1,014 трлн кредитів. з них 350 ярдів визнано проблемними. то робочими вважаються лише 664. А інше - як пощастить - 157 ярдів грн - Беня досі пручається, щоб не віддавати ![]() трохи більше ніж 2 трлн грн - але ж ще є власні кошти банків та таке інше - я описав лише суттєві статті банківського балансу ![]() Shaman
якщо вдано 1 трл а з них 0,35 визнано такими які потребують резервування то для забезпечення кредитування потрібно залучити до БСУ 1,35 трл грн. що я не так читаю? тобто з 2 трл залучених 1,35 йде чисто на забезпечення кредитування. а ще є норматив ліквідності а значить до 1,35 треба додати ще кошти. тобто не так і мало треба залучити коштів щоб було по бухії було видано 1 трл кредитів. якщо до залучених коштів ви ще хочете додати власні кошти банків то тоді їх і вказуйте. але ви порівнюєте тільки з залученими коштами. Востаннє редагувалось mephala в Нед 09 кві, 2023 15:20, всього редагувалось 1 раз.
![]() немного воскресного оффтопа:
![]() (я несколько не согласен с его предыдущими политологическими оценками украинских исторических аспектов, но в остальном - очень интересно и толково) Востаннє редагувалось flysoulfly в Нед 09 кві, 2023 15:32, всього редагувалось 1 раз.
|
|