т.е. всьо-таки явно раньше, чем в 2096. Ну успокоили, да.
|
|
![]()
![]() Усі члени комітету з монетарної політики Нацбанку передбачають ще більше зниження облікової ставки до кінця року, більшість з них – до 18%. Наразі облікова ставка перебуває на рівні 20%.
Під час дискусії учасники погодилися, що НБУ продовжуватиме цикл зниження облікової ставки за умови сталого зниження інфляції та збереження стійкості валютного ринку на прогнозному горизонті. Також члени комітету зійшлися в думці, що пом’якшення процентної політики має і надалі узгоджуватися із заходами валютної лібералізації та переходом від фіксованого курсу до режиму керованої курсової гнучкості, передбаченими Стратегією. На кожному етапі реалізації Стратегії регулятор має забезпечувати достатню привабливість гривневих активів, щоб мінімізувати ризики для збереження курсової стійкості. "Більшість членів КМП очікують зниження облікової ставки до 18% на кінець року. На їх думку, попри ліпшу, ніж очікувалося, поточну макроекономічну ситуацію, НБУ має врахувати і значну кількість ризиків, баланс яких упродовж останніх місяців навіть дещо погіршився", – зазначили у Нацбанку. Згадані члени комітету пояснюють, що передчасні кроки з пом’якшення процентної політики можуть негативно позначитися на макрофінансовій стійкості, а для виправлення цих рішень може знадобитися багато часу та ресурсів. Натомість кілька членів КМП бачать простір для зниження облікової ставки – до 16-17% наприкінці року. Вони вважають, що деякі ризики постійно переоцінюються, а також, що НБУ матиме простір для дещо швидшого зниження облікової ставки, ніж передбачає липневий макропрогноз. Пресслужба НБУ ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСЯкось це дивно - нам абрамси навіть якось завозять, а долари кажуть що не можливо без авіа.
![]() Я правильно понимаю, что до изобретения трансокеанической авиации доллары не перевозили? Или технологии такой перевозки безнадёжно утрачены? Ну и да, внутри Украины авиаперевозки тоже сейчас закрыты, а доллары между отделениями возят как-то. Востаннє редагувалось moveton в Пон 25 вер, 2023 15:23, всього редагувалось 1 раз.
![]() Официальный курс + наличкаОфіційний курс гривні до іноземних валют за 1 одиницю
Починає діяти з...............25.09.2023..........26.09.2023 дата розрахунку..............22.09.2023...........25.09.2023 Євро.................................38,898..................38,8724...-0.07% Долар США......................36,5686................36,5686...зафиксирован Курс евро посчитан, исходя из курса евро к доллару 1.0630 (вчера 1.0637) Индекс доллара DXY в 15-00 105.69 (вчера 105.61). Вечер пятницы и первая половина понедельника прошли достаточно спокойно. Были неуверенные попытки движения в разные стороны с быстрым возвращением к исходному уровню. ............................................. НБУ опубликовал Есть некоторое увеличение поставок, но не столь радикальное, чтобы переломить ситуацию на наличном рынке. Поставки составили чуть более половины от весенних уровней. Наши теории о том, что НБУ синхронизировал свои действия с увеличением поставок можно считать несостоятельными. Впрочем, увеличение можно считать достаточным, чтобы опровергнуть и версию об искусственном ограничении нам доступа к наличке в воспитательных целях. ............................................. Я не вижу в этом смысла. На ситуацию в будущем, когда начнется переход к рыночному курсообразованию, это никак не повлияет. Рынок успеет адаптироваться к новому курсу, а абсолютные цифры абсолютно не важны. Динамика в процентах будет одинаковой. Текущие экономические выгоды в условиях сильно дотационной экономики будут минимальны. Я готов согласиться, что влияние на инфляцию может оказаться небольшим. Но психологический ущерб от отмены стабильности сейчас может оказаться больше всех профитов. И это тот аспект, который достаточно сложно прогнозировать. При этом должен оговориться, что то, что смысла не вижу я, не означает, что его не увидят в НБУ ![]() ![]() Как минимум спорно.
Востаннє редагувалось Прораб в Пон 25 вер, 2023 16:16, всього редагувалось 1 раз.
![]() Ну, цей перехід буде можливий лише після закінчення війни. На жаль найближчі 3-5 років цього годі очікувати. Рано чи пізно НБУ вимушений буде "рухати" курс. Хіба ці дотації поступають до нас не у вигляді твердої валюти? Он ворог успішно вирішує свої проблеми із бюджетом за допомогою девальвації. У ворога валютні надходження від експорту нафти, а у нас від допомоги зарубіжних партнерів. Проблеми із витратною частиною бюджету у нас схожі.
Якщо ріст офіційного курсу буде помірним (менше 5%, а краще 3-4%) та прив'язаним до певних макрофінансових маяків (щоб люди та бізнес розуміли чому так відбувається) тоді дохідності за гривневими інструментами все-одно будуть залишатись привабливими і стабільність не повинна суттєво постраждати. ![]() Когда народ начнёт летать и путешествовать. то проблема с зелёными, синими, годами и т.д. сразу исчезнет, т.к. люди будут знать где и как их можно поменять или на что и где потратить.
|
|