detroytred написав: Зрозуміло, що гроші треба, щоб тил заробляв. Але чомусь в США навіть за легших умов війни по суті в цивільних забирали для війсових золото і т.д.; вводили обмеження навіть на зубні пасти, бляшанки, резину і т.д.
Принципиальный момент, границы США тоже закрывали? кто не хотел покупать мыло по талонам могли выехать? Если да, эти ограничения не имеют значения, не нравится - выехали в другую страну и забыли. Я понимаю любые ограничения, кроме ограничений прав на свободу (за исключением осуждённых). Если мыло по талонам можно обосновать общим благом (чтобы всем хватило) то ограничения свобод на общее благо при всём желании не налазит. Потому что это феодализм, одна группа лиц решила жить за счёт эксплуатации другой.
Поки експлуатують військових. (Нехай не тиловиків, а тільки фронтовиків). І їм не те що з країни, з частини *виїхати* не дають.
Тому і цікавить, що далі і в якому форматі можливо?
detroytred написав:Тому і цікавить, що далі і в якому форматі можливо?
для меня настольная книга мемуары Деникина. Пересказывать не буду. Целые главы можно натянуть на происходящие сейчас процессы, стандартные для ситуации, когда нехватает ресурсов. Каждый начнёт тянуть одеяло на себя.
_hunter написав:Это вы что имеете в виду? - массовые запуски ориентированных на новый рынок заводов/фабрик - взамент стоящих из-за Великой Депрессии? Ну и повторюсь: все зависит от длины сдвига. Штаты ну никак не тянут на пример "все для фронта"...
З квітня 1942 року кожен, хто бажав придбати новий металевий тюбик для зубної пасти, повинен був здати порожній. До червня 1942 року підприємства також припинили виробництво металевих офісних меблів, радіоприймачів, фонографів, холодильників, пилососів, пральних і швейних машин для цивільного населення.
Цукор був першим споживчим товаром, який був обмежений, і всі продажі припинилися 27 квітня 1942 року. Кава була обмежена загальнонаціональною нормою 29 листопада 1942 року. До кінця 1942 року талони використовувалися для дев'яти інших товарів.
Друкарські машинки, бензин, велосипеди, взуття, шовк, нейлон, мазут, м'ясо та сало, олія, сири, масло, оброблені харчові продукти (консервовані, розлиті та заморожені), сухофрукти, консервоване молоко, дрова та вугілля, джеми, желе та фруктове масло були нормовані до листопада 1943 року. _____________ Тим паче це в США. А в Україні війна за виживання.
для справедливости нужны ресурсы, все что сейчас происходит говорит о том, что запаса по ресурсам нет. Доллары и мыло по талонам ещё впереди. На фоне падения собираемосьи ралогов и снабжения. И никакими рокировками (за кого власть за армию или за народ) это не изменить. Экономика натуральна, и от того кто с кем дружит хлеба больше не становится.
і ще лише "незначне пропадання е.е.", детройд так і не відповів, що буде, коли аніжематі/аніжєдєті залишаться без памперсів і годувальних сумішей
vitaliiangel написав:как раз поэтому у русских нет проблем с мобилизацией,
От дивлюсь я: при підписанні контракту в них за 2 місяці бонус виріс із 10 до 15k $. Як на мене такий ріст показує, що є дефіцит найомників.
Еврейская мудрость гласит, если проблему можно решить за деньги, это не проблема, а расходы.
Дайте объявление нужен айтишник 8тыс грн в месяц, много будет желающих? Но из этого не следует, что есть проблема набрать айтишников. Когда за 10-15к$ вы не найдёте айтишника, тогда скорее всего проблема есть.
для справедливости нужны ресурсы, все что сейчас происходит говорит о том, что запаса по ресурсам нет. Доллары и мыло по талонам ещё впереди. На фоне падения собираемосьи ралогов и снабжения. И никакими рокировками (за кого власть за армию или за народ) это не изменить. Экономика натуральна, и от того кто с кем дружит хлеба больше не становится.
і ще лише "незначне пропадання е.е.", детройд так і не відповів, що буде, коли аніжематі/аніжєдєті залишаться без памперсів і годувальних сумішей
Припускаю, що перетопчуться. Тобто можу припустити. Це. А як буде реально - хз.
А от що буде коли без ресурсів залишаться військові, поки не можу навіть уявити.
vitaliiangel написав:Еврейская мудрость гласит, если проблему можно решить за деньги, это не проблема, а расходы.
А коли я бачу ріст "ціни" в 1,5 рази за 2 місяці (в 3 рази від початку року) то для мене це явна ознака дефіциту. При сильному дефіциті витрати можуть рости до нескінченності.
detroytred написав:Друкарські машинки, бензин, велосипеди, взуття, шовк, нейлон, мазут, м'ясо та сало, олія, сири, масло, оброблені харчові продукти (консервовані, розлиті та заморожені), сухофрукти, консервоване молоко, дрова та вугілля, джеми, желе та фруктове масло були нормовані до листопада 1943 року.
по факту у нас тоже есть ограничения это цены. Много вы купите долларов по 41, помидоров по 80 или колбасы по 400-500? Цены будут и дальше расти. Карточки это попытка сдержать рост цен. В ссср во время 2мв на чёрном рынке продавались любые продукты, без каких либо карточек. Есть хороший материал по оккупированному фашистами Харькову, даже рестораны работали. Экономика вне политики.
Востаннє редагувалось Wirująświatła в Вів 25 чер, 2024 12:08, всього редагувалось 2 разів.