Shaman написав:Відсотки по ОВДП – а де держава їх візьме? – з податків в ліпшому випадку, але не в нашому. Оскільки в планах збільшення ОВДП – то % будуть сплачуватися з нових запозиченнь. Як це називається – отож, піраміда. Враховуючи кількість вільних грошей, 200-300 ярдів грн ще можливо залучити.
Складається враження, що просто вибрали меншу "золу" із багатьох наявних. Минулого року Мінфін навідріз відмовлявся піднімати дохідність ОВДП мотивуючи це тим, що в майбутньому не знайде коштів для такого дорогого обслуговування внутрішнього бору (лінь шукати цитати міністра). Але емісія грошей за допомогою прямого викупу облігацій Нацбанком показала, що це ще гірший варіант. Плюс намітився якийсь більш-менш стабільний графік поступлень коштів від партнерів і, вуаля, ось вам і відповідь на ваше питання. Зрозумійте, зараз через війну, планований горизонт подій стиснувся до року, максимум 2-х. Багато чого робиться з розрахунку "час покаже"
Shaman написав:Загалом не дуже радісна картинка. Ця картина погіршується тим, що в країні немає інструментів інвестицій в бізнес, як фондовий ринок. Й банкам насправді взагалі непотрібні гроші клієнтів, бо їх нема куди дівати. Точніше зараз можна в депосертифікати, а потім?..
Допоки у нас війна, про будь-яке кредитування чи інвестиції забутьте. Ба більше того, всі зараз говорять про гроші і тихо замовчують питання людського капіталу. Навіть в умовах війни бізнес готовий розвиватись (на те він і бізнес). Але знаєте яка основна проблема бізнесу? Думаєте гроші? Ні! Люди. Людський капітал. Починаючи від фермера і закінчуючи ІТ-шниками. (веду мову виключно про тих хто щось виробляє). От побачите, через рік питання: "А ким працювати?" буде темою №2 після теми про війну.
Shaman написав:Як на мене, ставка НБУ 25% - завелика, її потрібно зменшувати. Оживляти економіку потім буде важче, ніж підтримувати її зараз.
Як ви могли побачити, тема облікової ставки поки що для НБУ на другому плані. Нацбанк сконцентрувався на покращенні монетарної трансмісії. Адже облікова ставка - це арґумент у НБУ. Це як батіг у візника або погонича. І якщо коні чи корови ніяк не реагують на цього батога, то від зміни його розміру, вони просто будуть отримувати менше або більше болю. Але продовжувати рухатись туди куди їм хочеться, а не куди хочеться тому у кого батіг (арґумент).
Shaman написав:й ще один висновок - інших шляхів інвестицій, крім як у валюту, наразі не видно...
Це не інвестиція. От якби ви замість слова інвестицій поставили слово заощаджень, то трохи змісту би з'явилось. Хоча Інфляція і до валюти добереться.
Investor_K написав:Наступний тиждень перед Пасхою доллар скоріше на південь.
100 пудів тренд на зростання потримається до 10 травня як завжди в цей період помітив вже давно таке: чим ближче до суботи і до різних свят, тим спекулі (обмінки) підвищують курс долара
На прошедшей неделе тендерный рефинанс не выдавался. Прошел умеренный плановый возврат. В начале недели была досрочно возвращена совсем небольшая сумма. В итоге возврат тендерного рефинанса составил 0.554 млрд. грн. (неделей ранее 5.394 млрд. грн.). Суточный рефинанс не выдавался. Общая сумма задолженности платежеспособных банков по кредитам рефинансирования опустилась ниже 20 млрд.
На плановом тендере по размещению 3-месячных депосертификатов было связано 51.143 млрд. грн. (неделей ранее такие сертификаты еще не предлагались)
В результате интервенций на МБ и прочих прочих монетарных операций было изъято из оборота 4.631 млрд. грн. (неделей ранее 14.153 млрд. грн.)
Т.о. чистое изъятие гривны из оборота за неделю составило 56.328 млрд. грн, (неделей ранее 19.547 млрд. грн)
С начала войны чистое изъятие гривны из оборота (изъятие минус эмиссия) составило, по доступным в официальных источниках данным, 669.837 млрд. грн. Для большей реалистичности сумму стоило бы уменьшить на разницу процентных выплат по депосертификатам и рефинансированию, но в статистике эта сумма в явном виде не видна. Связывание гривны на депосертификатах является достаточно долгосрочным, поэтому, т.к. деньги перетекли к эмитенту, я посчитал его в изъятие. При погашении посчитаем как эмиссию, как я это сделал при первоначальном подсчете. Пока общее влияние сертификатов на стороне эмиссии.
Общая мгновенная ликвидность банковской системы (коррсчета + суточные сертификаты) на утро понедельника составила 522.233 млрд. грн. (неделей ранее 541.253 млрд. грн.) Избыточная ликвидность сократилась, но особого повода для радости в этом нет - сокращение произошло при активном участии НБУ, а его размер значительно меньше, чем НБУ связал на депосертификатах. С другой стороны, поводов для особого беспокойства тоже нет - несколько великоватый (с поправкой на сертификаты) прирост лишних денег объясняется крайне скромным изъятием в процессе интервенций. Т.о. ситуацию в банковской системе можно считать стабильной.
Расходы казначейства превысили доходы на 36.022 млрд. грн. (неделей ранее 4.416 млрд. грн.) Расходы средние.
За неделю было обналичено 1.413 млрд. грн. (неделей ранее инкассировано 0.573 млрд. грн.) В середине недели направление потока наличных опять поменялось. Такие смены уже привычны, интенсивность потока беспокойства не вызывает.
Результаты интервенций НБУ за неделю: Купил – 1; Продал – 126,34. Продажа валюты оказалась минимальной с августа прошлого года. В понедельник была продана обычная порция, потом продажи существенно уменьшились, а к концу недели рынок сбалансировался в 0. Я не питаю особых надежд на продолжение банкета, но сам эпизод радует.
Основной новостью прошедшей недели стало применение НБУ нового инструмента для регулирования ликвидности - долгосрочных депосертификатов. Также порадовала обстановка на МБ. Все остальные показатели в пределах нормы.
Офіційний курс гривні до іноземних валют за 1 одиницю Починає діяти з................10.04.2023..........11.04.2023 дата розрахунку...............07.04.2023...........10.04.2023 Євро..................................39,9146................39,825...-0.22% Долар США.......................36,5686..............36,5686...зафиксирован Курс евро посчитан, исходя из курса евро к доллару 1.0890 (вчера 1.0915)
Индекс доллара DXY в 15-00 102.26 (вчера 101.93). Есть небольшой рост, который вполне можно принять за увеличение амплитуды колебаний, естественное для тонкого по случаю выходного во многих странах рынка.
Yuri_61 написав:який курс гривні буде в 2024 році, якщо війна в Україні не закінчиться в 2023 році?
Цікаво хтось вірить в те, що війна закінчиться в цьому році?! Думаю, що таких дуже мало… А щодо курсу, то він може бути яким завгодно, але точно, що більшим ніж нині, бо тенденція всіх років незалежності тільки вгору! На мою думку буде в районі 50 гривень за долар на початку 2024 року і під 80 гривень на його кінець…
Аналіз щодо свіжого меморандуму МВФ - тотальна корупція, без погоничів від МВФ жодних змін не відбувлось, повернення боргів і реструктуризація... Пишний Зеленський Марченко Шмигаль - всі в курсі і поставили свої підписи
greenozon написав:Аналіз щодо свіжого меморандуму МВФ - тотальна корупція, без погоничів від МВФ жодних змін не відбувлось, повернення боргів і реструктуризація... Пишний Зеленський Марченко Шмигаль - всі в курсі і поставили свої підписи
Поговорить про тотальную коррупцию - всегда выигрышная тема для блоХеров.