Зараз я би сказав, що в 90-ті було набагато стабільніше, а які здавалось відкривались перспективи. Зараз того оптимізму і десятої частини в собі не відчуваю.
|
|
![]() Техника - точно за баксы, помню, телик покупал на дачу. А подрабатывал в эти годы программистом (изучил С), а также какое-то время гувернером за 100 уе/2 нед. у малолетнего сынка бизнесвумен, изготовлявшей лже-евреев (за что ее лишили потом въезда в Израиль и Украину) ![]() ![]() Еще и успевал наукой заниматься, после 96-го начал активно ездить по заграницам. ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСДавайте трохи про гроші.
Бо в квітні пройшли певні тенденції. А саме – ми отримали/витратили іноземної допомоги набагато більше, ніж НБУ продав на міжбанку. Кількість грошей за рахунок бюджету збільшилась на 124 ярди грн, а ЗВР – на 4 ярди дол. НБУ продав дол на 51 ярд грн, трохи забравши грн й ще 10 ярдів грн перейшло в готівку. Було погашено рефінансу на 6,5 ярдів грн, його майже не залишилось – 14 ярдів грн. Загалом кількість грошей в банківський системі збільшилась на 63 ярди. Ліквідність банківської системи склала – 608 ярдів грн, з них 85 ярдів – на 3міс депо. Тим хто вважає, що збільшення ЗВР призведе до укріплення грн відповідь – під ці ЗВР вже надруковано грн, все збалансовано. А от газ закупати за ці гроші неможливо, бо це гроші НБУ, а не уряду. В травні можна відмітити, що продовжується тенденція перетоку грн в кеш – вже 10 ярдів грн. А от різниця витрачено бюджет – продано НБУ значно скоротилася - лише 25 ярдів грн. Рефінанс гасять далі – ще 5 ярдів грн. На 15 ярдів збільшили розмір 3міс депо, до 99 ярдів грн. В кого ці гроші? Більша частина цих грошей продовжує накопичуватися у корп секторі – зростання на 37 ярдів до 692 ярдів грн. З місяця найменших залишків – липня 2023 – зростання майже в 1,5 рази. Фізики теж потроху накопичують залишки – збільшення на 9 ярдів грн до 598 ярдів. А ось валютні депо зменшилися – незначно, на 106 млн дол або 3,9 ярдів грн – але тенденція є. Валютні каруселі зменшилися. Висновок незважаючи на значне зростання гривні курс укріплюється чому? Бо грн зосереджується на рахунках, де діють обмеження й майже не впливає на готівковий ринок. А от чому гривня збирається у корп секторі? Значить люди значно більше грошей отримують від держави, а не заробляють. Також можна сказати, що у населення не вистачає грошей на купівлю валюти. Якщо не буде різких рухів, то місяці три ще будемо приблизно в такому ж стані. ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСГляньте ще скільки грн. лежить в фізичних осіб на рахунках "до запитання". Звісно урізання виплат військовим сповільнила процес накопичення коштів, але не відмінила його. А народ не хоче купувати валюту поки вона падає. А що заважає видати Нафтогазу кредит (через держ. банк) під 0.01% на купівлю газу? ![]()
до запитання десь 67-70% від загальної суми гривневих збережень. поки що за півроку великих змін немає. основне накопичення проходить не у фізичних, а у юридичних осіб, й зменшення виплат тут ні до чого. для того, щоб видати кредит Нафтогазу, державний банк має ці гроші десь взяти - наприклад взяти рефінанс у НБУ, а це наразі дуже дорого - нащо це державному банку? ![]() ![]() Re: Валютний ринок в контексті ДСй ще - в березні обсяг реальних кредитів став менше обсягу вкладень банків в ОВДП - 442 ярди грн проти 453 ярдів грн.
кепські справи в економіці, на жаль... щось НБУ має думати про державні гарантії по операціям з кредитування ![]() Країна на зовнішньому фінансуванні, ця підтримка вже погоджена на роки вперед. Десятки мільярдів доларів щорічно. Це як бонусний сектор економіки, співрозмірний з зерновим чи металургійним. З цього факту плануйте свої фінансові очікування. Курс долара скоріше за все укріпиться до 34 і буде там триматися доки не відключать від донату. 55 відміняється. Вже пройшло від початку війни 15 місяців, а значить те що відбувається у валютному секторі це не аномалія, а системність. Для зміни парадигми потрібні роки, потрібно звикнути до нової реальності, як звикали до курсів 21-27, раніше 8 і ще раніше 4.6-5.5 Нам збираються надати сучасні західні літаки. Не буде так, що дають дорогі бойові літаки, але не дають грошей. Отже питання в грошовому забезпеченні вже не стоїть. Валюта будуе постійно, валюти буде багато. ![]()
Народ не верит в 37, а Вы им пишите про 34. Все ещё живут с иллюзиями про 55 и даже 100. Хотя я с Вами согласен на 100% и тоже в прошлом году летом верил, что будет 55. Но вижу СЕГОДНЯШНИЕ реальности жизни и уже вижу на горизонте 37 и далее вниз.
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
|
|