Velz написав:В ПМВ двигались в целом больше. Я молчу про ВМВ.Корейская- вообще двигались туда-сюда почти до упора.Единственно реальный сценарий схож с течением смертельной,но вялотекущей болезни,когда от первых симпотомов до смерти пациента проодит 10-15-20 лет.
Спірне твердження. В першу світову Німеччина капітулювала, коли на її території не було жодного солдата Антанти. Росія принизливий сепаратний мир підписала теж при доволі непоганих зовнішніх обставинах і фронті. Війна на виснаження - це не про рух фронту, а про внутрішню стійкість економіки і суспільсва..
Це вірно для будь-якої тривалої війни. Про стійкість економіки нам можна не говорити, бо ми воюємо тільки за умови підтримки партнерів. А стійкість суспільства у нас найбільша, як виявилось, у стійкості проти мобілізації.
Документ появился в Телеграм-канале «ВЧК-ОГПУ», который считается связанным с ФСБ. Эта версия постановления сильно отличается от той, которую получили родственники Алексея. В документе содержится не только информация о симптомах, которые могут указывать на отравление, но и травмы, найденные на теле политика.
У Навального были зафиксированы: множественные кровоподтёки на локтях, коленях, голенях, губах и тыльной поверхности стопы, а также кровоизлияние в мягкие ткани теменной области головы. Травмы описываются как нанесённые незадолго до наступления смерти (30-40 минут) и не угрожающие жизни.
Также в тексте упомянуты переломы рёбер и сочленённых с ними хрящей. Эти повреждения на теле Навального следствие списало на последствия проведения сердечно-легочной реанимации.
В документе приводится длинный список существовавших ранее хронических заболеваний и описание следов оперативного вмешательства: в частности, в нем содержится описание старых повреждений трахеи. Скорее всего, они связаны с трахеостомией, которую Навальному проводили после отравления в 2020 году.
Причиной смерти называют некое «комбинированное заболевание», триггером которого стало нарушение сердечного ритма в результате повышенного артериального давления. Причины того, что могло вызвать описанные в документе боли в животе, рвоту и судороги, не описываются. По версии следствия, экспертиза не нашла присутствия отравляющих веществ.
Ранее о существовании этого документа написал The Insider. В тексте издания говорилось, что он находится в распоряжении редакции, однако в публикации содержалась только первая страница. Команда Навального никак не прокомментировала данные издания.
ЛАД написав:Не обязательно "білоризація", это другая крайность. Повторяю, не помню в какой раз - мир и жизнь не чёрно-белые. Есть промежуточные стадии между нашим, явно и резко антироссийским выбором и "білоризацією". Кучма проводил более взвешенную политику не антироссийскую, но и не "білоризацію". Он не допускал явно антироссийской политики, но при этом при необходимости достаточно жёстко отстаивал интересы Украины, как в примере с Тузлой. Томос, на мой взгляд, был не первоочередной задачей, а вот перестройка армии с приближением к стандартам НАТО, перестройка государства с приближением к требованиям ЕС были крайне необходимы. Если бы сделали это, без ненужных радикальных лозунгов и криков, после этого мы могли бы очень быстро вступить и в НАТО, и в ЕС. РФ просто не успела бы среагировать. От того, что мы записали это в конституцию ничего не изменилось. нас не принимают ни туда, ни туда. И обоснованно отвечают, что мы не готовы. Заниматься модернизацией государства нам никто не мешал, и Россия тоже. Тем более, в нулевых и начале 10-х. А мы занимались спорами о мове. Точнее, занимались этим наши политиканы, разобщая народ, и вместо модернизации государства разворовывали его. А народу подкидывали ложные лозунги. Когда здесь превозносят Порошенко, я не спорю с тем, что у него большой опыт государственно деятеля, политика и дипломата. Зеленский во всех этих отношениях рядом с ним даже не мальчишка, а детсадовец. Но я не могу забыть о том, что, будучи на вершинах власти уже больше 20 лет, он ни разу не выступил против той политики, которая проводилась нашими "элитами", и вполне благополучно уживался со всеми. По-моему, его главное стремление это власть. Он был одним из виновников развала "оранжевой" коалиции. Не по принципиальным вопросам, а из-за того, что не поделил должность премьера с Юлей. Он был среди создателей Партии регионов в которой с момента создания в ноябре 2000 был "співголовою", потом "у березні 2001 року — заступником голови" (при этом, в отличие от других объединившихся для создания партии, свою «Солідарність» не распустил) и осенью 2001 вышел их партии, перейдя в блок Ющенка «Наша Україна», где стал главой предвыборного штаба. Не знаю причин его выхода из ПР, но сильно подозреваю, что он сделал это поняв, что в ПР он первым не будет. Но желающие могут продолжать молиться.
вже питав, але відповіді немає - а чим вам Томос так завадив? особисто вам? тим, що дратує москалів?
sashaqbl написав:І що найгірше - якщо Ізраїль бомбане Іранський нафтовидобуток - то ціни на нафту підуть в гору. ЦЕ явно краще для РФ.
Треба нам нанести привінтивний удар по нафтовидобутку та нафтопереробці рф, щоб Ізраїль не бомбанув.
"превентивний" Не підкажете, який зв'язок між нашим ударом по нафтовидобутку та нафтопереробці РФ і бомбардуванням Ізраїлем іранських підприємств? Чим наш удар по РФ замінить (чи завадить) Ізраїлю їх удар по Ірану? Чи ви вважаєте, що у Ізраїля ціль знизити мировий видобуток нафти?
Кількість нових вакансій на ринку протягом серпня практично не змінювалась і залишалася на рівні близько 90% від середнього рівня 2021 року. На початку вересня кількість нових вакансій ненадовго перевищила показники 2021 року, але потім знову скоротилася. Від початку ж року спостерігається тенденція на повільне зростання кількості нових вакансій. Активність шукачів роботи залишається на стабільно низькому рівні, що є меншим за відповідні показники 2023 та 2022 років. Безробіття у вересні — 15,4%
$24,5 млрд іноземних коштів надійшло у 2024
Податки
Податки на споживання продовжують зростати Податкові надходження до державного бюджету в серпні становили 149,4 млрд грн, збільшившись на 28% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зростання відбулось за рахунок податку на прибуток підприємств (передусім оподаткування банків за ставкою 25%), ПДФО (передача «військового» ПДФО з місцевих бюджетів) та акцизів (краще адміністрування).
Очікується, що Парламент розгляне пакет підвищення податків протягом наступних тижнів для подолання бюджетного дефіциту, однак його структура ще не визначена. Ймовірні опції: збільшення військового збору з доходів фізичних осіб (5%), військовий збір для приватних підприємців (1% для 3-ї групи), авансові платежі з податку на прибуток для роздрібних продавців пального.
Обговорюється можливість запровадження 50% пільгового податку на прибуток для банків за сильної підтримки з боку депутатів та Податкового комітету та сильної опозиції з боку Мінфіну та НБУ. Підвищення ПДВ не обговорюється.
Зовнішня торгівля
За попередніми даними НБУ, у серпні 2024 року баланс товарів та послуг був негативним: $-3 млрд. Імпорт товарів у серпні ($5,7 млрд) перевищував експорт товарів ($3,2 млрд), а імпорт послуг ($2 млрд) перевищував експорт послуг ($1,4 млрд).
Енергетика
Україна відновила комерційний експорт електроенергії: в останні дні вересня вдалося експортувати близько 0,8 ГВт·год в окремі години, коли попит всередині країни був невеликим. Це дуже мало: такий обсяг може виробити Південноукраїнська АЕС за 15 хвилин, якщо працюватиме на повній потужності. Експорт електроенергії за кордон — позитивна новина, що свідчить про нормалізацію ситуації в енергосистемі. Якщо ж дефіцит електроенергії в Україні відновиться, експорт можна буде швидко відмінити.
У вересні Україна імпортувала 436,7 ГВт·год електроенергії, а експортувала тільки 0,8 ГВт·год. Навіть враховуючи ті технічні обмеження імпорту, що існують (до 1,7 ГВт потужності), його можна ще суттєво наростити, до приблизно 1200 ГВт·год на місяць.
Металургія
У серпні Україна виробила 644 тис. тонн чавуну (+4% до попереднього місяця), 691 тис. тонн сталі (-3%) та 589 тис. тонн прокату (0%). Загалом за 8 міс. 2024 року виробництво основних видів металопродукції зросло на 21-31%.
Світові ціни на залізну руду впали до $91/т, найнижчого рівня з 2022 року. З початку року падіння цін становило 36%. Світові ціни на сталь коливаються в районі $420/т, що зумовлено охолодженням внутрішнього попиту в Китаї та виходом на світовий ринок дешевшої китайської сталі.
У січні-липні 2024 року Україна збільшила імпорт плоского прокату на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 565 тис. тонн. Ключовим постачальником залишається Туреччина – 105 тис. тонн.
Сільське господарство
У серпні експорт аграрної продукції зріс на 9% до 4,6 млн тонн. Зростання є сезонним і зумовлене збільшенням експорту цьогорічного врожаю. У грошовому еквіваленті за 7 місяців 2014 року загальний експорт аграрної та харчової продукції перевищив $14,1 млрд і склав 63% від загального товарного експорту.
Частка чорноморських портів в експорті в серпні цього року становила 78%, а ще 5,4% було експортовано автомобільним транспортом, що є найвищим показником за останні 11 місяців. Ринок сільськогосподарської землі в Україні з початку року зріс більш ніж на 30%. У липні 2024 року ціни на сільгоспземлю відновили зростання після незначного зниження в травні-червні і були найвищими за всю історію.
Україна ратифікувала угоду про безмитну торгівлю з Великою Британією. До 2029 року всі ввізні мита та тарифні квоти у двосторонній торгівлі будуть скасовані. З початку року основними експортними товарами до Великої Британії були сільськогосподарська продукція, а саме соняшникова олія, куряче м’ясо, ріпак та кукурудза.
ВВП
Реальний ВВП у першому кварталі 2024 року зріс на 6,5% порівняно з першим кварталом 2023 року, за оцінкою Державної служби статистики України. У наступних кварталах року відновлення економіки сповільниться. За прогнозом Мінекономіки, цього року ВВП зросте на 3,5% у річному вимірі (прогноз НБУ – 3,7%). Ці прогнози відповідають базовому сценарію МВФ. Однак за негативним сценарієм МВФ прогнозує падіння української економіки на 1,7% у 2024 році.
Невже так важко зрозуміти всі натяки з поставками зброї? Мирна угода їм потрібна ціною хоч в пів України. Чим швидше ми це зрозуміємо, тим більшу частину країни врятуємо від руйнування і поглинання ворогом.
d44 написав:Вляпалися ми з ними.
Вляпалися ми не з ними, а усі роки незалежності ляпалися потроху і вже так конкретно - з Голобородьком та його партією зелених регіонів у 2019 році.
Але є свіжак відео, де цей же Портніков запевняє ведучу (яка колись з Миколой Вереснем вела передачі), що "я не бачу ніяких проблем з мобресурсом в 30млн-ій країні. Ще на 5-10 років воювати. Тільки владі треба буде жорсткіше. Вік... жінки..."