|
Пенсійна реформа в дії: майже половина українців не... |
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші. Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
Додано: Пон 17 вер, 2018 15:30
hno3 написав:1) пенсия одинаковая для всех, расчитывается из минимального набора потребностей 2) отчисление идут из налогов, например НДС или что то еще. 3)выход на пенсию = средней продолжительности жизни. А в перспективе с 18 лет. То есть ввести, то что будет в скором времени во всем мире(коммунизм стайл
И кто это будет реализовывать в Украине? само врядли
-
sal
-
-
- Заблокований
- Повідомлень: 3653
- З нами з: 25.03.16
- Подякував: 824 раз.
- Подякували: 293 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Пон 17 вер, 2018 15:54
0mage0 написав: galex написав:Думаю до 2028 звучатимуть уже цифри 67-68, а то й 70. пенсіонерів надто багато.
А що поробиш, є пенсійний фонд, є кількість пенсіонерів. З повітря грошей не візьмеш, отже, якщо грошей на всіх не вистачає, або зменшуємо пенсії, або змінюємо правила кому пенсію давати, кому ні. Я б призначив якийсь вік і всім від цього віку давав кількість грошей у пенсійному фонді ділити на кількість людей. Назвав би це допомогою за старістю.
Я Вас вірно зрозумів: незалежно від того працювала людина чи ні, усі, будуть отримувати з якогось віку однакову суму допомоги, незалежно від суми сплачених податків та єсв? Ви вважаєте це стимулюватиме працювати по-білому та платити податки?
-
coulthard
-
-
- Повідомлень: 390
- З нами з: 02.08.13
- Подякував: 6 раз.
- Подякували: 70 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Пон 17 вер, 2018 22:34
coulthard написав: 0mage0 написав:Я б призначив якийсь вік і всім від цього віку давав кількість грошей у пенсійному фонді ділити на кількість людей. Назвав би це допомогою за старістю.
Я Вас вірно зрозумів: незалежно від того працювала людина чи ні, усі, будуть отримувати з якогось віку однакову суму допомоги, незалежно від суми сплачених податків та єсв? Ви вважаєте це стимулюватиме працювати по-білому та платити податки?
Стимулювати працювати по-білому і платити податки можна єдиним шляхом - зробити так, щоб це було дешевше будь-яких інших схем. Бо не віддавати своє, або віддавати якмога менше - це природне бажання, яке дуже важко скасувати штучно, і практично неможливо - підтримувати бажання ділитись тривалий час. Просто кошти для допомоги для всіх, про яку йдеться - не повинні становити половину державного бюджету, і, відповідно, на них не доведеться відбирати половину зарплати, як зараз. Тоді це ніякого стосунку не буде мати до бажання платити податки. А "звичайне" пенсійне забезпечення повинно забезпечуватись недержавними пенсійними фондами, які повинні здійснювати накопичення, збереження та захист капіталу (а держава - гарантувати від втрати накопиченого). І пенсійний капітал повинен бути власністю пенсіонера, а не подачкою від доброго чиновника, і передаватись в спадщину. Тоді це буде дійсно зароблена пенсія, а не допомога по факту бідності.
-
M-Audio
-
-
- Повідомлень: 3391
- З нами з: 23.03.11
- Подякував: 630 раз.
- Подякували: 499 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
2
Додано: Пон 17 вер, 2018 22:52
Але цей спосіб схоже визнаний цією владою як невірний. А тому у нас локомотиви з США, що були у вжитку вертольоти з Франції, списані трамваї з Німеччини і так далі. Виїзд робочої сили з країни владою декларується як спосіб припливу валюти і гастарбайтери оголошуються мало не рятівниками країни.
не знаю как по другим позициям, но по вертолетам там вообще цена смешная, если сравнить с ценами на новые и б/у на рынке. опять-таки, может люди когда будут чинить, раскрутят, посмотрят, а в перспективе этот опыт пригодится при развитии своего производства. Китай ведь тоже не сразу научился делать довольно качественную оргтехнику, а сейчас уже занял главную нишу на рынке мобильных устройств. один мой знакомый айтишник, выехавший в Польшу (что кстати не частое явление, он сильно потерял в покупательной способности, но как говорится, видно на что идут эти налоги) сказал что когда видит какой процент голосует за Тимошенко, понимает что эту страну спасет либо избирательный ценз либо лоботомия части избирателей. я все-таки настроен оптимистичнее, но вот если посмотреть в суть проблемы - вся эта высокотехнологичная промышленность как правило частный бизнес. мы даже элементарно не может сделать нормально авто. У Васадзе было куча лет тепличных условий, он просто тянул время "и так купят". Как он попал в Раду? Купил место в списке у Юли, потом сдрыснул в регионалы. Типичный путь для многих украинских коррупционеров. Общеизвестный факт что Юля использует свою марку как франшизу для торговли местами в Раде, люди все равно продолжают голосовать. Что с этим делать - непонятно.
-
galex
-
-
- Повідомлень: 2368
- З нами з: 20.04.16
- Подякував: 109 раз.
- Подякували: 473 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Пон 17 вер, 2018 23:16
galex написав:один мой знакомый айтишник, выехавший в Польшу (что кстати не частое явление, он сильно потерял в покупательной способности, но как говорится, видно на что идут эти налоги) сказал что когда видит какой процент голосует за Тимошенко, понимает что эту страну спасет либо избирательный ценз либо лоботомия части избирателей.
Части избирателей проголосовавшей за нынешнего ее уже сделали, причем за собственные средства.
-
ruvex
-
-
- Повідомлень: 10389
- З нами з: 03.11.08
- Подякував: 855 раз.
- Подякували: 2555 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
6
2
Додано: Вів 18 вер, 2018 03:11
Тракторист написав:а сколько часов в день и сколько дней в недею вы работали? посмотрите хотя бы официальную статистику - в 1992 средняя ЗП была более чем в 2 раза выше, а в 93, о котором вы тоже писали, более чем в 3 раза больше...
8 часов в день, 5 дней в неделю. Несколько месяцев на час меньше, пока мне 18 лет не исполнилось(так по закону было). А что вас удивляет? Где-то получали больше? Мало где вообще без задержек выплачивали. В конце 93-го я в другой отдел перешел, там уже зарплата 20$ была. Где статистику можно глянуть? И курс доллара на тот момент. В середине 90-х там же зарплата была уже 100$, и это было очень круто по сравнению с другими заводами. Интересно сравнить со статистикой. Я даже помню на что мне хватило первой зарплаты(за неделю работы) - Сникерс и пачка Данхилла. 
-
Anybody
-
-
- Повідомлень: 405
- З нами з: 27.10.14
- Подякував: 25 раз.
- Подякували: 28 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Вів 18 вер, 2018 13:10
coulthard написав: 0mage0 написав: galex написав:Думаю до 2028 звучатимуть уже цифри 67-68, а то й 70. пенсіонерів надто багато.
А що поробиш, є пенсійний фонд, є кількість пенсіонерів. З повітря грошей не візьмеш, отже, якщо грошей на всіх не вистачає, або зменшуємо пенсії, або змінюємо правила кому пенсію давати, кому ні. Я б призначив якийсь вік і всім від цього віку давав кількість грошей у пенсійному фонді ділити на кількість людей. Назвав би це допомогою за старістю.
Я Вас вірно зрозумів: незалежно від того працювала людина чи ні, усі, будуть отримувати з якогось віку однакову суму допомоги, незалежно від суми сплачених податків та єсв? Ви вважаєте це стимулюватиме працювати по-білому та платити податки?
Вона і зараз не залежить від суми сплачений податків та єсв... Ні, стимулювати працювати по-білому це не буде, і це, визнаю, слабке місце в такому вигляді. Хоча ніхто не скасовував штрафи для роботодавців, звісно, зацікавленість робітників неабияк допомогла б боротися з неофіційним працевлаштуванням. Я написав не повністю систему і дійсно вийшло схоже на комунізм  Зараз пенсію призначають за 100500 різними статтями, причому ті внески, що робляться зараз - йдуть на виплати пенсій нинішнім пенсіонерам. Причому включно з непідконтрольними територіями, на яких, приміром, внесків ніхто не платить. Також з внесків звичайних людей платять пенсії прокурорам, суддям, іншим особинам дуже сумнівної репутації. Ідея така - заміна пенсії на допомогу за непрацездатністю (включно з непрацездатністю внаслідок старості), фіксованого розміру на рівні прожиткового мінімуму. І навіть можливо не всім, а тільки тим, хто потребує допомоги, тобто з оцінкою фінансового стану. При цьому вже зараз функціонує безліч недержавних пенсійних фондів (які, звісно, мають дуже пильно контролюватися державою), можна навіть створити державний пенсійний фонд, але теж не солідарний, а накопичувальний, який буде працювати за тою самою схемою, що й приватні. В цей фонд людина може сплачувати внески протягом десятків років, вони накопичуються, інвестуються і потім виплачуються щомісяця по досягненні пенсійного віку відповідно до накопиченої суми. Звісно ж, має бути перехідний період, оскільки ті люди, що вже отримують пенсію, не зможуть нічого накопичити, також ті, хто невдовзі вийде на пенсію, особливо не встигнуть. А от за 20 років, скажімо, цілком можна накопичити солідну суму на пенсійному рахунку. При цьому не буде проблем з мешканцями окупованих територій і з суддями, що вони заробили - те їм і виплатять. От M-Audio, схоже, правильно зрозумів що мається на увазі. І щось мені здається, все йде до реалізації такої системи.
-
0mage0
-
-
- Повідомлень: 2586
- З нами з: 17.03.14
- Подякував: 55 раз.
- Подякували: 415 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Вів 18 вер, 2018 14:26
0mage0 написав:Вона і зараз не залежить від суми сплачений податків та єсв... Ні, стимулювати працювати по-білому це не буде, і це, визнаю, слабке місце в такому вигляді. Хоча ніхто не скасовував штрафи для роботодавців, звісно, зацікавленість робітників неабияк допомогла б боротися з неофіційним працевлаштуванням. Я написав не повністю систему і дійсно вийшло схоже на комунізм  Зараз пенсію призначають за 100500 різними статтями, причому ті внески, що робляться зараз - йдуть на виплати пенсій нинішнім пенсіонерам. Причому включно з непідконтрольними територіями, на яких, приміром, внесків ніхто не платить. Також з внесків звичайних людей платять пенсії прокурорам, суддям, іншим особинам дуже сумнівної репутації. Ідея така - заміна пенсії на допомогу за непрацездатністю (включно з непрацездатністю внаслідок старості), фіксованого розміру на рівні прожиткового мінімуму. І навіть можливо не всім, а тільки тим, хто потребує допомоги, тобто з оцінкою фінансового стану. При цьому вже зараз функціонує безліч недержавних пенсійних фондів (які, звісно, мають дуже пильно контролюватися державою), можна навіть створити державний пенсійний фонд, але теж не солідарний, а накопичувальний, який буде працювати за тою самою схемою, що й приватні. В цей фонд людина може сплачувати внески протягом десятків років, вони накопичуються, інвестуються і потім виплачуються щомісяця по досягненні пенсійного віку відповідно до накопиченої суми. Звісно ж, має бути перехідний період, оскільки ті люди, що вже отримують пенсію, не зможуть нічого накопичити, також ті, хто невдовзі вийде на пенсію, особливо не встигнуть. А от за 20 років, скажімо, цілком можна накопичити солідну суму на пенсійному рахунку. При цьому не буде проблем з мешканцями окупованих територій і з суддями, що вони заробили - те їм і виплатять. От M-Audio, схоже, правильно зрозумів що мається на увазі. І щось мені здається, все йде до реалізації такої системи.
Якщо взяти за основу Вашу схему, то вона працює для людей, які не старші за 30-35 років. І то в неї зараз є недоліки, наприклад, що робити з накопиченням у разі значної інфляції (Ви ж не будете заперечувати про можливість девальвації гривні у рази в найближчі 20-30 років), і що робити з тими хто не буде сам відкладати, а на пенсії прийде по допомогу до держави. І тепер головне питання, що робити людям, які пропрацювали 20-30-40 років і їм залишилось 1,2,5 - 10 рокув до пенсії. Як їм накопичити на рівень життя на пенсії вищий чим Ви пропонуєте платити усім (чи навіть тільки тим, за Вашими словами "хто потребує допомоги, тобто з оцінкою фінансового стану"). А тепер питання: чи схочуть платити хоч якісь податки чи збори державі молоді, працюючі люди дивлячись як їх батьків, які працювали (візьмемо навіть лише тих, хто працював офіційно) "забезпечує" держава на пенсії. З Вами я згоден в одному: треба міняти систему. Якщо пенсійна система розвалена, то є два шляхи: 1. Міняти систему поступово - зробити один загальний закон для всіх (у т.ч. держслужбовці, прокурори, судді...), переходити на трьохрівневу (як прописано в профільному законі), і ні в якому разі не робити зрівнялівку (хто скільки сплачував, той стільки й отримує). І це можна починати робити навіть зараз - персоніфіковані дані про сплату пенсійних внеків є з 1998 року. От коли люди побачать, що є якийсь поступовий рух до більш-менш справедливого нарахування, то хоча б не будуть так тікати від сплати тих же податків. 2. Або давайте скажемо людям, що все рятуйтесь хто як може, і не брати з них ніяких єсв та інших пенсійних зборів. І це треба робити не "заднім" числом, і то лише для "майбутніх пенсіонерів". Але це прямий шлях до розвалу держави.
-
coulthard
-
-
- Повідомлень: 390
- З нами з: 02.08.13
- Подякував: 6 раз.
- Подякували: 70 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Вів 18 вер, 2018 16:00
coulthard написав: 0mage0 написав:Вона і зараз не залежить від суми сплачений податків та єсв... Ні, стимулювати працювати по-білому це не буде, і це, визнаю, слабке місце в такому вигляді. Хоча ніхто не скасовував штрафи для роботодавців, звісно, зацікавленість робітників неабияк допомогла б боротися з неофіційним працевлаштуванням. Я написав не повністю систему і дійсно вийшло схоже на комунізм  Зараз пенсію призначають за 100500 різними статтями, причому ті внески, що робляться зараз - йдуть на виплати пенсій нинішнім пенсіонерам. Причому включно з непідконтрольними територіями, на яких, приміром, внесків ніхто не платить. Також з внесків звичайних людей платять пенсії прокурорам, суддям, іншим особинам дуже сумнівної репутації. Ідея така - заміна пенсії на допомогу за непрацездатністю (включно з непрацездатністю внаслідок старості), фіксованого розміру на рівні прожиткового мінімуму. І навіть можливо не всім, а тільки тим, хто потребує допомоги, тобто з оцінкою фінансового стану. При цьому вже зараз функціонує безліч недержавних пенсійних фондів (які, звісно, мають дуже пильно контролюватися державою), можна навіть створити державний пенсійний фонд, але теж не солідарний, а накопичувальний, який буде працювати за тою самою схемою, що й приватні. В цей фонд людина може сплачувати внески протягом десятків років, вони накопичуються, інвестуються і потім виплачуються щомісяця по досягненні пенсійного віку відповідно до накопиченої суми. Звісно ж, має бути перехідний період, оскільки ті люди, що вже отримують пенсію, не зможуть нічого накопичити, також ті, хто невдовзі вийде на пенсію, особливо не встигнуть. А от за 20 років, скажімо, цілком можна накопичити солідну суму на пенсійному рахунку. При цьому не буде проблем з мешканцями окупованих територій і з суддями, що вони заробили - те їм і виплатять. От M-Audio, схоже, правильно зрозумів що мається на увазі. І щось мені здається, все йде до реалізації такої системи.
Якщо взяти за основу Вашу схему, то вона працює для людей, які не старші за 30-35 років. І то в неї зараз є недоліки, наприклад, що робити з накопиченням у разі значної інфляції (Ви ж не будете заперечувати про можливість девальвації гривні у рази в найближчі 20-30 років),
Від інфляції/девальвації фонд може захистити і кілька відсотків зверху забезпечити прибутку, наприклад, інвестиції можуть частково робитися в іноземній валюті (долар, євро). Звісно ж, тут потрібен суворий нагляд від шахраїв та від непрофесіоналів. coulthard написав: і що робити з тими хто не буде сам відкладати, а на пенсії прийде по допомогу до держави.
Для них мінімалка у розмірі прожиткового мінімуму. Щодо оцінки фінансового стану - треба думати, що дешевше, бігати за пенсіонерами на кайенах чи просто видавати всім. coulthard написав:І тепер головне питання, що робити людям, які пропрацювали 20-30-40 років і їм залишилось 1,2,5 - 10 рокув до пенсії. Як їм накопичити на рівень життя на пенсії вищий чим Ви пропонуєте платити усім (чи навіть тільки тим, за Вашими словами "хто потребує допомоги, тобто з оцінкою фінансового стану").
Для цього передбачений перехідний період, протягом якого максимальний розмір пенсії буде знижуватися поступово від 10 (зараз) до 1 (через 20 років) прожиткового мінімуму. coulthard написав:А тепер питання: чи схочуть платити хоч якісь податки чи збори державі молоді, працюючі люди дивлячись як їх батьків, які працювали (візьмемо навіть лише тих, хто працював офіційно) "забезпечує" держава на пенсії.
Зазначу, що вони будуть свідками перехідного періоду, тобто такого, коли ще пенсії були і більші, вони ж свого часу будуть отримувати мінімалку. Згоден, що це дещо зменшує стимули до офіційного працевлаштування, певно доведеться шукати інші стимули. coulthard написав:1. Міняти систему поступово - зробити один загальний закон для всіх (у т.ч. держслужбовці, прокурори, судді...), переходити на трьохрівневу (як прописано в профільному законі), і ні в якому разі не робити зрівнялівку (хто скільки сплачував, той стільки й отримує). І це можна починати робити навіть зараз - персоніфіковані дані про сплату пенсійних внеків є з 1998 року. От коли люди побачать, що є якийсь поступовий рух до більш-менш справедливого нарахування, то хоча б не будуть так тікати від сплати тих же податків.
Ну це не зміна системи, а навпаки, поглиблення проблем. Головна ідея - ви маєте зрештою самі забезпечувати свою пенсію, а не отримувати гроші від тих, хто працює зараз. Адже співвідношення тих, хто зараз працює і пенсіонерів постійно змінюється і в майбутньому може бути менше тих, хто працює і більше пенсіонерів, і байдуже скільки вони сплатили внесків, вони всі вже давно витрачені на пенсії вчорашнім пенсіонерам. coulthard написав:2. Або давайте скажемо людям, що все рятуйтесь хто як може, і не брати з них ніяких єсв та інших пенсійних зборів. І це треба робити не "заднім" числом, і то лише для "майбутніх пенсіонерів". Але це прямий шлях до розвалу держави.
Ну в моєму варіанті єсв і збори будуть поступово зменшені і ніхто не буде рятуватися як може, поступово відбудеться перехід.
-
0mage0
-
-
- Повідомлень: 2586
- З нами з: 17.03.14
- Подякував: 55 раз.
- Подякували: 415 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Вів 18 вер, 2018 16:24
0mage0 "Для цього передбачений перехідний період, протягом якого максимальний розмір пенсії буде знижуватися поступово від 10 (зараз) до 1 (через 20 років) прожиткового мінімуму."
От припустимо Вам через рік виходити на пенсію, Ви не маєте інших джерел, бо все життя працювали а сподівались, що держава відповідно до Законів та сплачених Вами на протязі всього життя податків буде платити відповідну пенсію. Припустимо три прожиткові мінімуми. А Вам кажуть: от починаємо з трьох і постійно зменшуючи через деякий час будете(якщо доживете до 80 років, а може і раніше) отримувати 1 ПМ. Ви згодні? А якщо порахувати скільки було офіційно сплачено, то які тоді майбутні покоління матимуть гарантії, що при накопиченні коштів в майбутньому вони отримують все накопичене?
-
coulthard
-
-
- Повідомлень: 390
- З нами з: 02.08.13
- Подякував: 6 раз.
- Подякували: 70 раз.
-
-
Профіль
-
-
|
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори:
Ірина_, Модератор
Схожі теми
|
|
2 |
183 |
|
|
1 |
517 |
Сер 11 чер, 2025 11:01 olegv
|
|
2 |
1341 |
|
|
Топ відповідей
Топ користувачів
Найкращі відповіді за минулий тиждень
|
|
|