Вугілля більше не потрібне: сьогодні Кабмін збирається скасу

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #<12345>
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:09

  vena39 написав:
  alex10 написав:То Ес - то ТС, то Уголь - то газ, то понос - то золотуха. Мечутся как в попу ужаленые.
В глазах мировой общественности быть украинцем становится просто стыдно. Кто бы чего не брызгал слюной - если бы не наши майданы, были бы мы по неофициальному рейтингу чуть выше чукчей

Так экономически не выгодно замещать, це ж политика была.
Конкуренции газу по 268 не существует в принципе.
По поводу майданов вопрос спорный - тупиковая ветвь эволюции так сказать - когда эмоции превалируют над здравым смыслом.


1) Ви, я так розумію, "спеціаліст" в енергетичній сфері? Тоді послухайте відповідь неспеціаліста (посилання на мою думку "неспеціаліста" можете побачити у багатьох періодичних виданнях).

Звичайно, використання газу і вугілля - велика різниця чисто з технічної точки зору, і переведення обладнання з газу на вугілля теж коштує грошей. Однак, з економічної точки зору:
- теплотворна здатність (теплота згоряння) російського газу 37 МДж на 1 куб. м., ціна - 0,268 доларів за 1 куб. м.
- теплотворна здатність вугілля - порядка 22 МДж на 1 кг, СОБІВАРТІСТЬ добування вугілля на українських шахтах - 1200 грн за тону (максимум). Ціна вугілля для ТЕЦ порядка 500 грн за тону. Різницю компенсує бюджет, робиться це для того, щоб підтримати шахтарів, перепрошую, Ахмєтхана (це ще раз до теми про те, що Донбас годує Україну :D ).

Якщо вмієте рахувати, рахуйте. Що вигідніше, отримувати 22 МДж за 1,2 грн (при цьому шахтарі забезпечені роботою і ніяких дотацій, якщо ж розглядати ціну вугілля з дотаціями, то це означатиме 22МДж за 0,5 грн) - це у випадку використання вугілля

чи 37МДж за 2,2 грн - у випадку використання газу? Так хто кому конкурент?

2) З приводу Майдану. "Тупиковая вєтвь еволюции" - це діюча влада. А Майдан - це справді те явище, яке "витягнуло" імідж України після кидка Януковича у Вільнюсі.
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:15

Re: Вугілля більше не потрібне: сьогодні Кабмін збирається с

  Bestal_N написав:- теплотворна здатність (теплота згоряння) російського газу 37 МДж на 1 куб. м.,


да щаз... 8050*4,19 = 33,7 МДж
yura_
1
 
Повідомлень: 21929
З нами з: 02.06.12
Подякував: 1060 раз.
Подякували: 1314 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:34

Теперь так как уголь девать некуда, а шахтерам зп платить надо, дотаций будет не 14млрд. а 30.
Avaloncheg
 
Повідомлень: 121
З нами з: 05.08.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 67 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:38

  yura_ написав:
  Bestal_N написав:- теплотворна здатність (теплота згоряння) російського газу 37 МДж на 1 куб. м.,


да щаз... 8050*4,19 = 33,7 МДж


http://fotohost.org/images/a151ce8a-94kB.png

Власне, не в цих копійках справа. Важливий порядок цифр + те, що газ РОСІЙСЬКИЙ, а вугілля УКРАЇНСЬКЕ.
Україні дешевше закрити шахти і закуповувати більш дешеве польське вугілля. Однак цього ніхто не робить, оскільки одразу встане питання, що робити з шахтарями. А от лізти в кабалу Росії, у тому числі і "на костях" шахтарів - це будьласка!
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:49

Re: Вугілля більше не потрібне: сьогодні Кабмін збирається с

Avaloncheg. Теперь так как уголь девать некуда, а шахтерам зп платить надо, дотаций будет не 14млрд. а 30.



Bestal_N.Україні дешевше закрити шахти і закуповувати більш дешеве польське вугілля. Однак цього ніхто не робить, оскільки одразу встане питання, що робити з шахтарями. А от лізти в кабалу Росії, у тому числі і "на костях" шахтарів - це будьласка!

Вот - адекватные мысли!
Увы,они не приходят в голову временщикам-клептоманам
alex10
Аватар користувача
2

 
Повідомлень: 10041
З нами з: 05.10.10
Подякував: 2653 раз.
Подякували: 2061 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 11:51

  vena39 написав:Так экономически не выгодно замещать, це ж политика была.
Конкуренции газу по 268 не существует в принципе.

Яка буде конкуренція, коли Вова відбере трубу в рахунок погашення його кредитів і поставить ціну газу як для Прибалтики? Чи Ви думаєте, що буде по іншому?
Mirax
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6649
З нами з: 04.06.09
Подякував: 872 раз.
Подякували: 876 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 12:00

Re: Вугілля більше не потрібне: сьогодні Кабмін збирається с

  Bestal_N написав:Якщо вмієте рахувати, рахуйте. Що вигідніше, отримувати 22 МДж за 1,2 грн (при цьому шахтарі забезпечені роботою і ніяких дотацій, якщо ж розглядати ціну вугілля з дотаціями, то це означатиме 22МДж за 0,5 грн) - це у випадку використання вугілля

чи 37МДж за 2,2 грн - у випадку використання газу? Так хто кому конкурент?


Забыли про КПД, очистку продуктов горения от золы, транспортировку топлива и отходов.
И в завершение, в Украине среди ТЭЦ итак в 5 раз больше углежогов, чем газосжигалок.
Вопрос, где же газ?
А объясните согражданам, что газовый котел не выгоден и выгоднее возить уголь с магазина. Опять же газ сырье для удобрений, формальдегида, изоляционных материалов, лаков, красок, клеев, присадок для топлива, уксусной кислоты, его не обязательно именно сжигать.
vena39
 
 
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 12:33

  Bestal_N написав:2) З приводу Майдану. "Тупиковая вєтвь еволюции" - це діюча влада. А Майдан - це справді те явище, яке "витягнуло" імідж України після кидка Януковича у Вільнюсі.


я то все думал, что в мире больше всего ценится. Оказывается "имидж". Чего только ради имиджа уже Украина не делала. Профит то когда будет с "имиджу"?

Че там где имидж пощупать за то, что сдали ядерное оружие например. Ведь прецедентов таких не было, и что то мне подсказывает не будет в обозримом будущем. ГДЕ ПРОФИТ С ИМИДЖА? АУ?

Может "имидж ничто"? Может хватит верить в сказки. Давайте мне все ваше имущество, а я вас напечатаю в журнале, покажу по телеку как благодетеля. Вы потом пойдете по миру, за то будет у вас минута славы - ИМИДЖ!
expert_OXPEHEHKO
 
Повідомлень: 539
З нами з: 10.04.13
Подякував: 32 раз.
Подякували: 162 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 12:38

  alex10 написав:Avaloncheg. Теперь так как уголь девать некуда, а шахтерам зп платить надо, дотаций будет не 14млрд. а 30.



Bestal_N.Україні дешевше закрити шахти і закуповувати більш дешеве польське вугілля. Однак цього ніхто не робить, оскільки одразу встане питання, що робити з шахтарями. А от лізти в кабалу Росії, у тому числі і "на костях" шахтарів - це будьласка!

Вот - адекватные мысли!
Увы,они не приходят в голову временщикам-клептоманам

Такие "умники" уже покупали газ по мировым ценам.
Kudrjavuy
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9087
З нами з: 20.09.12
Подякував: 746 раз.
Подякували: 887 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Чет 09 січ, 2014 13:38

  vena39 написав:
  Bestal_N написав:Якщо вмієте рахувати, рахуйте. Що вигідніше, отримувати 22 МДж за 1,2 грн (при цьому шахтарі забезпечені роботою і ніяких дотацій, якщо ж розглядати ціну вугілля з дотаціями, то це означатиме 22МДж за 0,5 грн) - це у випадку використання вугілля

чи 37МДж за 2,2 грн - у випадку використання газу? Так хто кому конкурент?


Забыли про КПД, очистку продуктов горения от золы, транспортировку топлива и отходов.
И в завершение, в Украине среди ТЭЦ итак в 5 раз больше углежогов, чем газосжигалок.
Вопрос, где же газ?
А объясните согражданам, что газовый котел не выгоден и выгоднее возить уголь с магазина. Опять же газ сырье для удобрений, формальдегида, изоляционных материалов, лаков, красок, клеев, присадок для топлива, уксусной кислоты, его не обязательно именно сжигать.



Я ні про що не забував. Тому й написав про різницю з технічного боку. Однак ця різниця не впливає настільки суттєво на порядок економічних розрахунків. Особливо, якщо за основу брати дотаційну ціну вугілля 500 грн за тону.

Відносно співвідношення газ/вугілля на ТЕЦ повністю з Вами згодний. В Україні на електрогенерацію йде порядка 500 млн. кубів газу. Уся теплова електрогенерація - ТЕЦ (порядка 67% належить ДТЕК Ахмєтхана). Ці електростанції використовують дотоване дешеве вугілля по 500 грн. Ще раз, собівартість видобутку вугілля шахтами - порядка 1200 грн, різниця = 13 млрд. гривень йде з бюджету (от на ці 1-2% і живе найбагатша людина України :shock: ).

Основна маса газу йде на опалення в котельні. От тут якраз величезне поле для діяльності. Тільки тут треба говорити не про заміну на вугілля, а про використання біопалива (пелет). На жаль, процес переходу на біопаливо, який тільки-тільки почався, при ціні на газ 268 знову притормозиться. А жаль! Це був наш шанс!
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
  #<12345>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
1 1678
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 27 лют, 2026 15:19
moveton
3 7635
Переглянути останнє повідомлення
Вів 06 січ, 2026 13:00
Faceless
1 5326
Переглянути останнє повідомлення
Нед 03 сер, 2025 14:47
maletniyandrey
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама